dhanishdhania Publish time 29-1-2010 05:25 PM

pglmn aku, skali je ketuk dram
1 2 3 4 ulg byk kali
tp xreti2..last2 givup;P

indahrenovator Publish time 4-2-2010 05:42 PM

last month baru beli pearl RT seken hand. cume dpt 3toms, bass, pedal n hihat stand jek.. lain2 kena upgrade sendrik.. las wik baru tmbh snare 'drumcraft'..

p/s. mlm ni jeming yok! 830-1000. studio tmn daya

kenshiro Publish time 6-2-2010 02:13 PM

kat mane nak study drum ni...??

awin Publish time 8-2-2010 09:16 AM

23# kenshiro

kat bentley music

danedzya Publish time 8-2-2010 01:05 PM

sajer aku nak tepek gambor drum idaman aku...bila ler aku nak beli nie...:sweat3:

http://i242.photobucket.com/albums/ff259/zafedz/RolandTD-12SV-StageElectronicDrumSe.jpg

http://i242.photobucket.com/albums/ff259/zafedz/Roland_TD-20S__V-Pro_Electronic_Dru.jpg

Kalo ada sesapa yg ada drum kat rumah,kasi tepek ler gambor kat sini...aku teruja sangat nak nengok...tapi gambor drum kat tempat jamming/studio aku tak mo..kecuali studio tu dalam rumah ko...heh!heh!

1st time aku nengok electronic drum nie kat rumah org dalam awal tahun 90'an , aku temankan member aku gi rumah Ajin Blackrose...member aku nak amik guitar dari member serumah dia...depa tinggal berdua jer..pastu Ajin ajak ler masuk satu bilik tu...dan walawei...gempak giler mini studio dia....siap keyboard,guitar,koleksi tape video concert,TV,amp semuanya all in one room...teruja kejap...bila ler aku nak ada bilik camnie...heh!heh!yer laaa rumah artis kan...walaupun dok rumah flat dari luar nampak buruk tapi dalam rumah marvellous...:D

firdaruddin Publish time 16-2-2010 11:17 PM

salam,

kita plak start jamming dari tahun 1995 masa sekolah..mula2 main rhythm n member main lead....pastu dah ada rhythm masuk, kena tolak main bass...bl adik member masuk main bas, kena tolak main drum plak..zaman tu main metallica dgn cromok je la..n nirvana..masa tu kepala main metal je.

habis sekolah semua berpecah..lepak tmpt cousin nyer restoran ada studio.ada band x cukup drummer...main join je..amek masa 15 minit utk bljr drum muse-time is running out..masa tu dah layan all kind of music dah..dari dangdut sampai ke black/trash metal (hasil pengaruh dak2 SEA metal force la ni)..

then smpi skg x main..x kisah main apa jenis drum pun...tp prefer acoustic drum..sbb lebih "asli".setting kena kasi low tone sbb suka metal sound..ada twin/double pedal pun layan..

p/s sori lupa..last main masa kenduri kawin dulu..pagi2 tu pas set pasang n sblm aku bersanding..setahun lepas..main iringi muzik cd yg dipasang lagu kawin..:lol:

PoningPalo Publish time 5-3-2010 07:39 PM

sori necro thred ni (tapi thred ni x patut mati pon anyway!)

nak tanya la kot siapa2 tau. camni, aku ada belikan digital drum casio camni

then pedal die dah barai 2 2 belah..any idea mana nak carik sparepart/hardware die?klo boleh order online pon ok gak

danedzya Publish time 15-3-2010 02:08 AM

Ko dah try call casio malaysia??mungkin diaorg ada spare partnya??

7, Jalan Keluli 1, Kawasan Perindustrian Bukit Raja, Section 7, Shah Alam
Malaysia 41050
Fax : 0333427940

awin Publish time 17-3-2010 10:15 AM

27# PoningPalo

electronic drum ni pun menarek gak..
aku igt pun nak angkat satu utk guna cari beat@pattern drum utk lagu..
tapi kalau nak buat practice agak cam x practical la...
skang harga di pasaran rm800 je kan?

awin Publish time 17-3-2010 10:15 AM

eh silap..
digital drum

katakpuruz Publish time 19-11-2011 01:34 PM

salam.

nak tanya otai2 drummer kat sini.

1) hajat dihati nak belajar main drum. tapi boleh belajar sendiri x? guna buku ke, dvd ke? susah ke nak belajar? ada cadangan learning material?

2) untuk beginner, nak guna acoustic atau electronic drum set? jenama hape? linkungan harga?

3) nak main kat rumah tapi takut bising ganggu jiran2..ada tak setup mini studio atau DIY untuk meminumumkan bunyi bising sampai ke jiran2?

thanks in advance.

firdaruddin Publish time 23-11-2011 10:05 PM

salam.

nak tanya otai2 drummer kat sini.

1) hajat dihati nak belajar main drum. tapi boleh belajar sendiri x? guna buku ke, dvd ke? susah ke nak belajar? ada cadangan learning material?
boleh..banyakkan dengar lagu n praktis.
2) untuk beginner, nak guna acoustic atau electronic drum set? jenama hape? linkungan harga?
kalau dah tahu main sound apa, boleh cari yg akustrik.pearl dah okay.rm3.5k-7k
3) nak main kat rumah tapi takut bising ganggu jiran2..ada tak setup mini studio atau DIY untuk meminumumkan bunyi bising sampai ke jiran2?
beli pad sekali..ketuk jgn gila2.belajar controlling dulu.
thanks in advance.
katakpuruz Post at 19-11-2011 13:34 http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

otai_g Publish time 24-8-2012 09:16 PM

1st jaming dulu drum la posisi aku (ms sek men, tahun 97). ingt lg jaming ber-3. vokalis main bass sbb dia x terer main gitar. pastu member sorang lg lak x berani nak amik drum sbb dia mmg guitar player, so nak x nak aku la kena pgg drum walhal aku pun guitar player gaks. 1st time jaming n 1st time main drum. mmg barai la. hahaha

main lagu 60s tv n wet blanket. tu la starting aku sbg drummer dan berakhir di situ jgk sbb bila da masuk matrik position bass plk yg x de org nak pegang. masuk u men drum balik sbb drummer x de. huhuhu...

aku guitar player la wei. huahuahua... Last edited by otai_g on 24-8-2012 09:18 PM

malsyed Publish time 9-10-2014 01:43 PM

ada sapa2 blh men drum double pedal x?
influence avenged sevenfold,bullet for my valentine,system of a down
mmbe2 rmai yg blh main drum,tp xdak yg blh men double pedal
area selangor(bangi,kajang,serdang,putrajaya,cyberjaya,dengkil,banting dll)
bt msa skrg sbgai hobby,tp klau bagos blh bwak ke perform
ni email ak : malmursyid@yahoo.com
fon & wasap : 0102348320

malsyed Publish time 13-10-2014 10:20 AM

sapa kat cni blh main drum double paddle?

firdaruddin Publish time 14-10-2014 04:24 AM

malsyed posted on 13-10-2014 10:20 AM static/image/common/back.gif
sapa kat cni blh main drum double paddle?

jarang orang tempatan main double paddle. twin paddle tu ramai ler. haha

akusteeq Publish time 21-11-2014 12:57 PM

rasa nak men hang drum plak....

datinmarissa Publish time 21-11-2014 04:08 PM

ni my drum set kat umah...
saya plan nk tukar cymbal set tu.
sbb yg ni dpt sekali masa beli set ni.
ada sesiapa bole suggest brand ape yg bagus utk cymbal?

akusteeq Publish time 22-11-2014 12:28 PM

datinmarissa posted on 21-11-2014 04:08 PM static/image/common/back.gif
ni my drum set kat umah...
saya plan nk tukar cymbal set tu.
sbb yg ni dpt sekali masa beli set ni ...

Wahh...datin men drum ke anak men drum....best nyer...
For me zildjian cymbal best..tp sy bukan pakar cymbal...maybe otai2 lain blh rekomen....

firdaruddin Publish time 22-11-2014 11:39 PM

akusteeq posted on 22-11-2014 12:28 PM static/image/common/back.gif
Wahh...datin men drum ke anak men drum....best nyer...
For me zildjian cymbal best..tp sy bukan p ...

zildjian dah ok dah, terbaik lah tu.

Pages: 1 [2] 3
View full version: HOUSE OF DRUMMER