khairimusa Publish time 8-11-2009 12:15 AM

SCAMMER BERJAYA - AYUB BIN OMAR, PEMILIK PROGRAM GMM2U.COM

Post Last Edit by khairimusa at 8-11-2009 00:17

AYUB BIN OMAR owner kepada GMM NETWORK MARKETING SDN BHD telahpun lari duit aku RM61,000, pastu aku carik di rumah, dia tak balik balik rumah ye.

Ni maklumat pemilik GMM2U tu..kalau jumpa, belasah je..kes GMM saja dah bawak lari lebih RM1 juta. Memang dah ada rekod pernah masuk penjara atas kes penipuan masa bekerja di FELDA dulu.

Website dia www.gmm2u.com

KES SUDAH PUN DILAPOR KE UNIT JENAYAH KOMERSIL PDRM DAN BANK NEGARA MALAYSIA.

Juga merupakan pemilik syarikat scam SAPPHIRE HARMONY SDN BHD (1995) dan LIFEWORLD (M) SDN BHD (1989) seperti dalam rekod SSM.

Menggunakan nama anak-anak beliau bagi mengaburi aktiviti penipuannya..
1. MOHAMAD LUTFI BIN AYUB
2. MOHD HAIKAL BIN AYUB

AYUB BIN OMAR
IC: 600616-01-5171
DIRECTOR

ALAMAT TETAP:
LOT 2808, KG MELAYU SEDENAK, KULAI, JOHOR

ALAMAT RUMAH BINI NO.1:
NO.11, JLN PINANG MERAH 9, TAMAN SAYONG PINANG, BDR TENGGARA, KULAI, JOHOR.

ALAMAT RUMAH BINI NO.2:
NO.154, JALAN NANGKA, TAMAN KOTA JAYA, KOTA TINGGI, JOHOR.

Rumah besar giler, baru renovate dan cat pulak tu..siap baru beli honda city latest warna hitam lagi daftar atas nama bini nombor 1 dia ZABEDAH BT JEMAIN (cikgu di SK Bandar Tenggara 2).

Kali terakhir diketahui Ayub memandu TOYOTA HARRIER model 2007/08 warna SILVER nombor perdaftaran (depan tak ingat) *** 1011 (tak berdaftar atas nama dia sebab rekod JPJ nama dia cuma ada 2 motor je - really good scammer)

GMM2U ni buat investment la..standardddd..masuk rm1000, dapat rm1960 dalam 10 hari. Duit digunakan untuk perniagaan kopi kuat, kopi sawda ntah aper2 kopi lagi lah. Last jumpa face to face lagi dgn Ayub ni kat City Villa Chow Kit pada 7 Jun 2009.

Program mmg baru lagi, tapi dia collect2 duit terus blah. Atas IC dan nama dia cuma berdaftar 2 buah motosikal, mmg pro la Ayub ni. Duit para ahli area KL/Gombak group aku serahkan pada orang kanan dia, Cikgu Saari bin Mohamed dok kat Perak. (kini jadi EJEN PARLIMEN produk penapis air IMTIYAAZ..so, hati2)

Duit dari group KL/Gombak dibank in kpd akaun ANAK Cikgu Saari ni..(aku suspek Cikgu ni pun scammer gak sbb dia mmg ikut Ayub kemana-mana.

Akaun CIMB AIZZAT EZWAN BIN SAARI
0802-1280-5555-21

Semua duit yg diterima akan di bank in kpd akaun anak Ayub
MBB MOHAMAD LUTFI BIN AYUB. Nanti aku bagi nombor akaun tertinggal plak kat opis..tapi ni no IC anak dia..sekarang ni student Manufacturing Engineering di UIAM Gombak, KL memandu Perodua Kelisa Silver JJU 7501 atau motosikal Yamaha LC nombor JKF **** (terlupa plak).
IC nya: 860323-23-6975

GMM mulanya berdaftar sebagai syarikat GMM NETWORK ENTERPRISE sahaja beralamat di Senawang dengan menggunakan nama anak beliau, MOHD HAIKAL BIN AYUB (muda 3 tahun dari Lutfi bin Ayub).

Kemudiannya berdaftar pula GMM NETWORK MARKETING SDN BHD. Ini lagi 2 nama scammer berdaftar sebagai PENGARAH dan SECRETARY BERDAFTAR dalam syarikat tersebut:

AZIZ BIN HARUN
IC: 601120-04-5259
NO.319, LORONG TSR 38, TMN SERI REMBAU, 71300 REMBAU, NS.

ALINA BINTI MOHD TAHIR
IC: 671109-01-5140
NO.1, JLN RAJAWALI, LARKIN JAYA, JOHOR BAHRU, JOHOR.

Ayub ni memang terer la sebab yang aku tau cuma nombor handphone aje yg off/tutup, akaun bank GMM masih lagi aktif. Maklumat personal akaun Ayub ni masih tak dapat detect..huhu

GMM NETWORK MARKETING SDN BHD

AL-RAJHI BANK
1620-0108-0771-435

BANK MUAMALAT
0102-0004-2977-15

Pada sesape yg ada maklumat lanjut dan dapat membantu, mmg la dialu-alukan..huhuu

SEKARANG DIPERCAYAI SEDANG GIAT MENIPU DENGAN BUSINESS LAIN PULA..HATI2!

Rakyat Malaysia semua, hati2 jauhkan diri dari penipu ni dan keluarganya!

gasing Publish time 8-11-2009 12:30 AM

beringat sebelum kene..

sosimple Publish time 8-11-2009 12:31 AM

takutnyer... thanks for sharing .... {:3_103:}

ummy11 Publish time 8-11-2009 12:37 AM

Astaghfirullah! Macam2 cara org nak cepat kaya...
Kalau bisnes...lebih baik buat real bisnes...

ummy11 Publish time 8-11-2009 12:40 AM

Tapi memang susah nak jejak org tu ke..if anak2 dia pun study sini jer..
Isteri2 dia pun masih tinggal di alamat lama?....

opie5662 Publish time 8-11-2009 12:54 AM

aku mmg anti tul skim2 gini....kekadang de je porrumer wat posting pas tuhletak link soh klik2...sgt2 le menyampah haku menengoknye..bg aku, kalu takat klik2 leh dapat duit, tuh utk org pemalas je...suke tunggu duit jatuh dari langit..nk carik duit keje la..bukan dok klik2 je

khairimusa Publish time 8-11-2009 01:08 AM

Tapi memang susah nak jejak org tu ke..if anak2 dia pun study sini jer..
Isteri2 dia pun masih tinggal di alamat lama?....
ummy11 Post at 8-11-2009 00:40 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Bini dia ader je kat umah bandar tenggara tu, anak dia plak tak dapat carik lagi kat uiam..tp info dari jiran2 di bandar tenggara mmg AYUB BIN OMAR ni last balik masa awal raya lepas, tu pun kejap je nampak. Dgr citer skrg sibuk menipu dgn bisnes/program lain. Nama dia jugak ada sebagai stokis produk minyak wangi ala2 One Drop Perfume, tapi namanya Arabian Night, so beware sebab dia punya marketing plan hampir sama je aku nengok..tapi sykt ni nama pengarah2 nye lain...

z3t_ex Publish time 8-11-2009 02:00 AM

kalo ko ade gambar lagi siok..
kot2 dh b'lepas ker m'sia timur..
bole alert..

medangmru Publish time 8-11-2009 03:49 PM

detail betul maklumat yg tuan rumah bagi....siap ic bagai....no akaun lagi..:sweat3:

AHMADVW Publish time 8-11-2009 05:13 PM

Post Last Edit by khairimusa at 8-11-2009 00:17

AYUB BIN OMAR owner kepada GMM NETWORK MARKETING SDN BHD telahpun lari duit aku RM61,000, pastu aku carik di rumah, dia tak balik balik rumah ye.

...
khairimusa Post at 8-11-2009 00:15 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

brp puluh ribu rugi?

jfq Publish time 8-11-2009 05:57 PM

camne la ko leh tertipu

AHMADVW Publish time 8-11-2009 06:41 PM

ni angkara mentaliti melayu yg nak sgt kaya secara ekspress, sedangkan staff goverment pun blh buat loan rm 20k utk beli water filter

sosimple Publish time 8-11-2009 06:53 PM

x faham la... x kn polis x buat apa2...:dizzy:

AHMADVW Publish time 8-11-2009 07:22 PM

x faham la... x kn polis x buat apa2...:dizzy:
sosimple Post at 8-11-2009 18:53 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalu kes org kebiasaan susah sikit nak bertindak,kalu vip kes mmg polis cari sampai lubuk cacing, bersih, cekap amanah gitu

sosimple Publish time 8-11-2009 08:05 PM

kalau mcm ni kita boleh report kat persatuan pengguna kan... war2kn pd media dan report.. sy pernah berbncg ngan lawyer psl scam mcm ni.. kene buat mcm tuh br di ambil tindakan pihak berkuasa... report pd PPIM pun boleh...

ironmind Publish time 10-11-2009 02:58 PM

bagus la buat pendedahan cmni, moga insan cmni diajar cmne nak hdup senang tnpa nyusahkan org lain

mammavoque Publish time 10-11-2009 07:16 PM

x tau cam ner ko leh terguda dan terpedaya nak melabur dalam jumlah yg byk lam satu2 biznes..walhal ekonomi skang x lah elok sepenuhnye....somi aku salu cakap...BIZNES BUKAN MUDAH...so kalo ade yg cakap mudah...penipu ler org ittuh...ape yg mudah lam biznes unles kite menipu tuk idup dan ittuh mmg mudah.... kalo bebetul nak cari rezeki yg berkat...huihhhh not ezy tp berbaloi2...ckit pun okke janji berkat tuk sara hidup satu kuarga...kalo byk dpt tp dr sumber yg x betui hasilnye hazab..... berbaloi pun kejap jek lenlain ms x berbaloi2...:kant:

dah byk psl penipuan bagai2 skim yg org duk kesahkn baik lam tenet, sok kabar dan tv..tp nape masih ramai yg tertipu dan terpedaya.... nape anggap bila berkaitan duit leh dpt hasil yg mudah dan senang....walhal bukan x tau sbb duit leh porak perandakan hubungan kuarga, pak imam pun leh gelong, pak aji yg berserban pun goyah bab2 duit nih.... bila dah kena bagus la jadikan peringatan tuk org lain...tp lam ms yg sama kene pk nape kite leh jadi salah sorang mangsa penipuan walhal lam porum nih pun dah ade tred psl berhati2 dengan mcm2 cara org nak menipu...

igt la..lam hidup nih x der mende yg mudah....kalo mudah x kan ade org2 miskin yg duk lam pondok buruk, makan bercatu, baju koyak rabak...ape jua peluang yg ditawarkn pd kite berbalik la pd logik akal dan hukum Allah... dan andai kate kite terkena gak anggap la tuh ujian Allah tuk menguji iman kite...bukan kerana lalai kite dalam mengejar harta dunia....

sekian, ceramah aku disenjakala innih....moga kite x tergolong lam golongan yg taksub pd kekayaan donia...amin:$

hainina Publish time 10-11-2009 11:07 PM

kalu dapat org tu pakat belasah je...

hatemetoday Publish time 13-11-2009 02:53 PM

ni bisnes cam Uptrend buat ka?

zarul427 Publish time 14-11-2009 06:02 PM

mmg bayk penipuan sekrzng
tp aku heran ade je org yg ikuttttttt
mmg gila semua org niii

regards
Pages: [1] 2
View full version: SCAMMER BERJAYA - AYUB BIN OMAR, PEMILIK PROGRAM GMM2U.COM