tin Publish time 9-7-2004 10:12 PM

Originally posted by Malik Al Hassan at 9-7-2004 08:56 AM:

ada satu grup budak2 baru nak masuk rekrut, dr pompuan suruh bukak sluar, pakat gelak2 ingat nak main2, sekali kena jerkah lepaih tu siap kena push up sepuluh kali dalam keadaan "bulat&q ...

badan tengah panas semacam. dah tu dengan beraat kat depan sampai nak buat kerja pun susah, maunya tak macam rimau.Tapi ada orang cakap yang pompuan garang bila dah mengandung, dia jadi baik + manja dengan suami dia dan begitulah sebaliknya. err... betul ke?

eva Publish time 9-7-2004 10:43 PM

Originally posted by Malik Al Hassan at 9-7-2004 00:56:

ada satu grup budak2 baru nak masuk rekrut, dr pompuan suruh bukak sluar, pakat gelak2 ingat nak main2, sekali kena jerkah lepaih tu siap kena push up sepuluh kali dalam keadaan "bulat&q ...

:lol :lol kalau dorang ingat balik kes tu mesti semua gelak berabisss :lol :lol

eva Publish time 9-7-2004 10:45 PM

Originally posted by tin at 9-7-2004 14:12:

badan tengah panas semacam. dah tu dengan beraat kat depan sampai nak buat kerja pun susah, maunya tak macam rimau.Tapi ada orang cakap yang pompuan garang bila dah mengandung, dia jadi baik...
:setuju:

wufi Publish time 12-7-2004 01:39 PM

WARRGGGHHHHHHH...!!! aku failed beb pemilihan awal utk masuk TD... tak munasabah pon adeeee umo aku dah lebih 3 bulan dari tarikh yang diorang tetapkan.. tensennyeeeeeeee..!!!! camner niee??? aku nak sangaat join... iskkk.. ade sesape rekemen kan kat aku taakk..???? camner aku nak apply supaya aku bergelar TENTERA???

battleship Publish time 12-7-2004 01:44 PM

aaii...lebih tiga blan pun kire gak...sabr jer laa wufi, tengok ler kot ader rezeki kat lain kot...

wufi Publish time 12-7-2004 01:52 PM

itu ler pasei.. pahtu staff sarjan tue kate bukan 3 bulan.. sehari pon dah takleh....!! ampehhnyeeeee.. balik dengan hati kecewa time tueeeeee.. marah pon adeee.. kecewa pon adeeee....

e.d5900 Publish time 12-7-2004 02:09 PM

Originally posted by wufi at 12-7-2004 13:39:
WARRGGGHHHHHHH...!!! aku failed beb pemilihan awal utk masuk TD... tak munasabah pon adeeee umo aku dah lebih 3 bulan dari tarikh yang diorang tetapkan.. tensennyeeeeeeee..!!!! camner niee??? aku n ...

wufi... tak per.. sabaq weh... aku pun penah jadik cam ko... umur aku time tu 2 bulan lebih dari had umuq.. punya laa frust. ko suh pang5 briged rekemen pun tak leh nak wat aper... sebab itu dah syarat2 dia. u can't change black and white rules. tp tunggu peluang lain... insya Allah akan ada. banyak skim pengambilan ATM ni. kalau dah minat sgt, jgn putus asa naaa... di mana ada kemahuan di situ ada jalan... wokeh??!

wufi Publish time 12-7-2004 02:13 PM

Originally posted by e.d5900 at 12-7-2004 02:09 PM:

wufi... tak per.. sabaq weh... aku pun penah jadik cam ko... umur aku time tu 2 bulan lebih dari had umuq.. punya laa frust. ko suh pang5 briged rekemen pun tak leh nak wat aper... sebab itu da ...

tenkiu beb.. mmg skang dah banyak saboo.. :cry:
isk.. mmg tak pueh hati laaaa...!!! :onf:
askar wataniah brapa had umoo erk..??? :lebai:

e.d5900 Publish time 12-7-2004 02:14 PM

sian kat ko wufi.

tak pun ko masuk wataniah... cukup service setahun ke dua tahun tah... apply masuk kerahan. pas kerahan kalau ko mohon, diorg boleh serap masuk regular jugak. tp tak leh pilih kor laa. aku rasa kalau serap pun masuk infantri jek kut. (kalau silap tolong laa sesapa betulkan)

wataniah tak per... tak cukup syarat sikit2, (cam tinggi tak ckp ke, aper ke) tu boleh pejam mata je. lagipun had umur wataniah tinggi. sampai 35 tahun kut. tak pun tunggu iklan pengambilan kat newspaper la eik... smoga berjaya~! go wufi go~!

wufi Publish time 12-7-2004 03:52 PM

Originally posted by e.d5900 at 12-7-2004 02:14 PM:
sian kat ko wufi.

tak pun ko masuk wataniah... cukup service setahun ke dua tahun tah... apply masuk kerahan. pas kerahan kalau ko mohon, diorg boleh serap masuk regular jugak. tp tak leh pilih ...

thnaks dude.. ko mmg memahami..:tq:
skang aku mencari jalan penyelesaiannnn..
camnee aku nak menyelinap masukkk.. :devil:

e.d5900 Publish time 12-7-2004 04:00 PM

Originally posted by wufi at 12-7-2004 15:52:

thnaks dude.. ko mmg memahami..:tq:
skang aku mencari jalan penyelesaiannnn..
camnee aku nak menyelinap masukkk.. :devil:

bukan ape... sebab aku pun penah rase ape yg ko rasa...

Malik Al Hassan Publish time 12-7-2004 05:21 PM

Originally posted by e.d5900 at 2004-7-12 16:00:

bukan ape... sebab aku pun penah rase ape yg ko rasa...

e.d ko ni bagus laaaa ... bole jadik rakan pembimbing sebaya nih .... bole bagi pingat PPA straight away nih .... :solute::solute:

:cool::cool::cool:

e.d5900 Publish time 12-7-2004 06:12 PM

Originally posted by Malik Al Hassan at 12-7-2004 17:21:

e.d ko ni bagus laaaa ... bole jadik rakan pembimbing sebaya nih .... bole bagi pingat PPA straight away nih .... :solute::solute:

haku mane ler layak pakai pingat... setakat jadi PRS (= perosak rakan sebaya) sesikit tu bole laa kan... :devil:

Malik Al Hassan Publish time 12-7-2004 06:20 PM

Originally posted by e.d5900 at 2004-7-12 18:12:

haku mane ler layak pakai pingat... setakat jadi PRS (= perosak rakan sebaya) sesikit tu bole laa kan... :devil:

heheheheh .... :lol:lol:lol ... pembimbing rakan sebaya ... okehh la tu ... u did the right thing mate..... keep it up...:tq::tq:

jazim Publish time 14-7-2004 07:25 AM

Gini le wufi, kau try je masuk AW dan mintak kerahan lepas tu dah dikerah mintak lak diserap. Tapi aku rasa boleh masuk mana2 kor yg kau minat kot, bukan setakat infantri je sebab aku dengar ada geng D Bateri 31 RAD yg terus dok dlm unit tu lepas dikerah dan diserap.

wufi Publish time 15-7-2004 02:02 AM

e.d5900
thanks broo PRS (= perosak rakan sebaya) ko sedikit sebanyak membantu akuu...

jazim
aku tak tahu banyak tentang apa yang di maksudkan dengan KOR..
kalu kat area KL nie atau selangor mana aku pegi apply ar??
pegi sane dan perlu berjumpa dengan siapa..???

jazim Publish time 15-7-2004 08:22 PM

Kor/rejimen tu maksudnya unit berdasarkan kepakaran Cthnya kor infantri (RAMD/RRD) tugasnya berperang, kor Armor kendalikan kereta kebal, rejimen artileri kendalikan meriam, kor risik jadi spy camtu le lebih kurang. Kau nak masuk AW, pegi je markas Rejimen siri 500 AW (no dia yg tepat berapa ye, lupa lak aku) kat Jln Ampang. Atau kau pegi mana2 unit AW mengikut kor yg ada kat KL/S'gor mcm unit AW artileri di Pangkalan TUDM KL (yg ni artileri pertahanan udara, bawah GAPU), unit AW KPD (Angkut0 dlm kawasan PSSTLDM KD Sri Klang Jln Semarak KL, unit MP AW (aku luap kat mana, try tanya Jabatan Arah AW di KEMENTAH). Ada lagi unit2 AW lain tapi aku tak ingat alamat dia.

wufi Publish time 19-7-2004 08:16 PM

camne plak ngan 21 RAJD (AW) ??
benda nie aku nampak kat kajang area taman kajang mewah kalu tak silap aku..
so apakah maksudnyeee?? kat situ boleh ke aku apply masuk AW?

jazim Publish time 19-7-2004 09:58 PM

Boleh...mana2 je unit AW tanpa mengira kepakaran/kor kau boleh masuk. Janji minat. Mana tahu ada rezeki kau boleh mohon diserap jadi anggota tetap.

wufi Publish time 20-7-2004 10:12 AM

thanks jazim.. aku cuba sedaya upayaaaa!!
Pages: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15
View full version: (MERGED) PASUKAN SIMPANAN ATM (AW/PSSTLDM/PSSTUDM)