bzzts Publish time 11-9-2009 08:05 PM

kursus : Java atau Linux

diantara kursus "Java Expert programming" VS. "Linux OS & networking"

mana satu yg patut diambik?

aku tktau apa demand market sekarang (selain untuk ilmu dan karier).

please advice. :D

majinn Publish time 11-9-2009 08:17 PM

linux..

masok networking cepat kayo..

serilinux Publish time 11-9-2009 08:27 PM

dua2 pnting tuh,...{:3_98:}
bagai aur dgn tebing..wahahaha...:lol: :lol: :lol:

serilinux Publish time 11-9-2009 08:31 PM

kt jobstreet bnyk compny mntak linux + java

bzzts Publish time 11-9-2009 09:07 PM

mana lagi mudah dpt keje tapi jobscope tak sakit kepala?

java programming nnt kena hafal byk kod/method.
linux plak kena jugak, tapi lebih pada server/networking.

aku slama ni mmg biasa dgn hardware. pasang network broadband, cctv...
programming tak penah tau pun, tai kursus tu ajar from zero (start from zero for both linux & java).

kalo buat website pun pakai template php je, guna fantastico plak tu ;p

bzzts Publish time 11-9-2009 09:08 PM

tapi aku cuma leh pilih 1 je.

java atau linux.

:re:

jebeng Publish time 11-9-2009 09:30 PM

java beb...platform die besar...website,software...even hp pon ade yg pki java..kalo hbat programming leh wat duit pki java...tp nk sng @ secure amik linux kot..sbb keje die spesifik berkaitan server n network...so dpt fokus kerja..ntahla mcm payah lak nk decide..hehe

bzzts Publish time 11-9-2009 09:54 PM

tu la, lecturer tu ada mention, ada kompeni dah buking nak 10 org best student utk terus keje ngan diorg. java programming utk memacam, dia ajar smpai terer.

aku paham dua2 tu penting dan boleh digabung Linux + Java. tapi, mana tau kot2 linux leh blaja kemudian lepas amik java, atau amik java aje pastu Linux leh blaja kemudian...? mana lagi senang... mana yg susah...

cemana tu...

skrg ni aku ni amik course ni ikut keperluan + priority. nak ikut demand market. kursus ni tak lama, kelas fulltime. ujung tahun ni abis le.

aku nak decide dalam sabtu-ahad ni le. isnin nak kena decide dah.

alien3d Publish time 12-9-2009 12:34 AM

linux -study awk dan seadanya.gaji lagi lumayan as unix administrator daripada java programmer.Java banyak cabang j2me la,hibernate la dan pelbagai lagi.Lagipun most program java ada problem on memory allocation.So linux la.

kmkd Publish time 12-9-2009 05:16 PM

linux. sebab untuk ko aku kata linux better

p/s: dah hebat linux leh aja aku lak kan? kan win-win situation tuh ;P

jebeng Publish time 13-9-2009 12:32 AM

kalo fokus shorterm @ nk dpt keje...amik linux n bese network ni hands on,n kalo prob pon base on knowledge ape yg kiter blajar..x larik nyer..

kalo fokus longterm @ sideskill...br amik java..lgpon org programming ni kene slalu ade idea yg cambest..law skali skala br dpt idea..payah la,bos pon tgk len mcm nnt...hehe,law ko dh dikurniakan brilliant amik la java...

p/s:dah 6 bulan keje @ dah kompem gerenti ko amik keter nyer...pastu,kumpol duit...last2 java nyer entah kemana...same ler cam aku 2 x 5...yg penting carik duit utk survive dulu bro..huhu

bzzts Publish time 14-9-2009 07:14 AM

timekasih pada smua yg reply.

epsecially alien3d, ko punya reply tu macam dah cukup muktamad :P

jebeng, ko amik java ke? cite sikit experience dari awal. kalo bukan aku, org lain leh amik tumpang info/pengalaman... :D

jebeng Publish time 15-9-2009 09:24 PM

xder la amik...hehe,plan2 gitu jer...tp setlah diwarning oleh parent..bak kata pepatah, yg dkejar x dapt,yg dikendung keciciran...hehe
Pages: [1]
View full version: kursus : Java atau Linux