alongarts Publish time 2-8-2009 11:31 AM

camera minaq_jinggo kena samun

so berhati-hati yer... mamat yg menyamun tu naik moto bersendirian ja buat keja tu....
diceritakan jinggo abis jer shoot dia beredar meninggalkan tempat tersebut kemudian di ditepuk dr belakang dan mamat penjahat terus menarik tali camera.... as usual menjerit bagai nak rak pon tarak sapa nak tolong.... padahal kawasan tu berlambak ngan FRU
camera hilang Canon 5D + Canon 24-70L 2.8
takziah bro... semoga cargas sambo 5DM2
so kawan-kawan sekalian alam, berhati hati bila mengusung camera... ANDA SEDANG DIPERHATIKAN

Kamera jurugambar disamun KUALA LUMPUR: Seorang jurugambar bebas, Bani Amin Ahmad, 47, menjadi mangsa samun apabila kamera miliknya diragut ketika membuat liputan perhimpunan yang membantah Akta Keselamatan Dalam Negeri (ISA).

Kejadian itu berlaku di Jalan Kinabalu berhampiran Bank Negara.

http://www.bharian.com.my/Current_News/BH/Saturday/Mutakhir/20090801192200/Article/index_html

ckucin Publish time 2-8-2009 11:33 AM

takziah juga untuk minaq_jinggo..

alongarts Publish time 2-8-2009 11:37 AM

Minaq Jinggo Malang tak berbau, kamera eos 5d bersama lens 24-70mm f2.8L kena ragut mat motor ditepi jalan kuching sebentar tadi. Polis bertugas pun tak sempat buat apa2. Ya Allah kembalikan lah alat untuk aku mencari rezeki.

Yesterday at 3:17pm

matdue77 Publish time 2-8-2009 11:38 AM

Aduh... 5D tu.... sekor haram takde tulong sadung kaki peragut tu? .....

Takziah bro minaq_jinggo....

ckucin Publish time 2-8-2009 11:42 AM

tu ler geram tul kat perompak tu. So semua kena hati2 klu bawak beg kamera tu termasuk diri aku ni.. Even tempat ramai polis pun boleh wat keje haram tu..

diyadion Publish time 2-8-2009 11:53 AM

adoi tkut nye nk usung kamera........

diyadion Publish time 2-8-2009 11:54 AM

takziah minaq_jinggo :L

alongarts Publish time 2-8-2009 11:57 AM

4# matdue77

masa dia cerita tadi dia kata penjahat tu ada berenti kat depan jalan sebelum terus merempit.... aku tak berapa jelas apa MJ cakap... dia tgh marah... sia sia aku kena maki lak hahahahahaha

sebelum sebelum nie MJ selalu pesan kat aku "ko jgn sesekali join benda benda cam nie.... risiko amat tinggi sama ada kena hentak polis atau kena hentak ngan geng geng perusuh" dan hari nie dia tambah lagi satu ayat "kena samun" hehehehehe

matdue77 Publish time 2-8-2009 12:05 PM

8# alongarts

Aduii... Aku ada gak ke KL hari Jumaat lepas, tapi lepas tu aku bergegas balik malam tu jugak, nak elak daripada kena block sana sini sebab polis nak halang org daripada masuk bandaraya... Tu pun 5-6 roadblock aku kena lalu.... Ish ...

Risiko : kena hentak polis, kena hentak perusuh, kena samun... aku tambah satu lagi --> kamera kena air semburan FRU..... huhuhuhu... aku tak sanggup tgk MY PRECIOUS aku masuk air....

alongarts Publish time 2-8-2009 12:26 PM

mesti pakai kasut yg ada besi tu tau... apa nama ntah

MaaG Publish time 2-8-2009 01:04 PM

Takziah buat MJ...peragut tu cari beg pompuan tp x ada...so cameraman jadi mangsa..lain kali kena lilit strap kat tangan lg slamat..

Pygmalion Publish time 2-8-2009 01:23 PM

mcm mana ni...berjasa kamera tu....anyway, takziah la kepada abang jinggoooo

alongarts Publish time 2-8-2009 01:30 PM

Takziah buat MJ...peragut tu cari beg pompuan tp x ada...so cameraman jadi mangsa..lain kali kena lilit strap kat tangan lg slamat..
MaaG Post at 2-8-2009 13:04 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau 1 body selamber bro...

kRie Publish time 2-8-2009 03:36 PM

malaysia skang mmg dah tak selamat..sbb tu aku dah tak berani nak kuar mlm buat night shoot..risiko kena samun/ragut 110%..beringat seblom kena!!

kinokuniya Publish time 2-8-2009 07:03 PM

takziah bro MJ....
mungkin ada hikmah di sebalik kejadian tu seme...
semoga cargas kembali dan pantas menghapgred ke 5Dm2

adiegani Publish time 2-8-2009 08:40 PM

takziah bro MJ. semoga tabah menghadapi dugaan yg maha Esa.
Allah akan uji hambanya dengan kesusahan sebelum diberi kesenangan.

bulat Publish time 3-8-2009 08:03 AM

takziah juga utk abg Minaq Jinggo, semalam baca suratkhobar terbaca nama Jinggo (terpikir jugak mungkin salah sorg forumer sini) rupa2nya memang dia. Estimated lost 18k tu {:3_84:}

chicmushroom Publish time 3-8-2009 10:20 AM

ish...sian btol..
elok FRU hentak kepala pnyamun tu je...

silverstar333 Publish time 3-8-2009 10:38 AM

14# kRie

HHmmm...sbb tu lah skarang ni tak berani nak kuar practice...
Tp klau x practice x pandai plak...
Nampak gayanya kena buat mcm sifu ajar....

lilyflower Publish time 3-8-2009 11:59 AM

aku dan lakiku nak ucap takziah kepada minaq_jinggo..

aku ada baca pasal berita ni dlm surat kabar nst smlm.... rupanya mangsa adalah minaq_jinggo. Hishhhh....mangkuk ayun betuilah perompak tuh......
Pages: [1] 2 3
View full version: camera minaq_jinggo kena samun