Mithali Wannabe Publish time 23-7-2009 11:53 PM

lepasan IKM ingin sambung belajar..

Salam,

mohon nasihat dan pandangan dari forumer di sini bagi membantu adik saya, lepasan IKM jurusan Elektrik yang ingin menyambung pelajaran ke peringkat Diploma tapi tak pasti nak apply kat mana. fyi, CGPA dia 3.31. kalau boleh, nak tau IPTA mana yg dia boleh mohon selain dari UniKL dan Politeknik (cuma nak tau apa options lain yg ada). TQVM..

sapient Publish time 25-7-2009 07:46 PM

utk lepasan IKM, saya sarankan masuk GMI.

uzisyaziha Publish time 28-7-2009 03:28 PM

kalau lulusan sijil IKM... nak masuk ke IPTA macam UiTM...untuk peringkat DIPLOMA...
memang BOLEH..

ni syarat2nyer:

Lulus Sijil Politeknik atau Institusi lain yang diiktiraf dengannya oleh Kerajaan Malaysia dengan mendapat gred C dalam matapelajaran Matematik, Sains Kejuruteraan dan 4 matapelajaran lain

SERTA
Tidak rabun/buta warna

Nota:
Bagi lulusan sijil sahaja, salinan permohonand an salinan sijiil yang telah disahkan perlu dihantar kepada Dekan, Fakulti Kejuruteraan Elektrik, UiTM, 40450 Shah Alam (selewat2nya satu minggu selepas tarikh tutup permohonan)

Nota:
Lulus ujian rabun/buta warna semasa membuat pemeriksaan kesihatan

(sumber: BUKU SYARAT KELAYAKAN KE UiTM PROGRAM ASASI/DIPLOMA/PRA DIPLOMA SEPENUH MASA TAHUN AKADEMIK 2009/2010)

azsukie Publish time 28-7-2009 04:23 PM

jawatan apa ygboleh lulusan sijil IKM ni apply ek?

kaishi Publish time 20-9-2009 12:04 PM

cume la try minx adtec, sebab dekat ILP sy ni pon, de budak2 dr IKM yg amek kos TDM r especially, smbung dip kat sini.....tp ni semua kemahiran la...

:$

otai_g Publish time 25-9-2009 02:36 PM

kalau lulusan sijil IKM... nak masuk ke IPTA macam UiTM...untuk peringkat DIPLOMA...
memang BOLEH..

ni syarat2nyer:

Lulus Sijil Politeknik atau Institusi lain yang diiktiraf dengannya oleh Kera ...
uzisyaziha Post at 28-7-2009 15:28 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

sapa kata boleh?
setau aku ikm,ikbn,ilp & adtec semua tu guna sistem yg berbeza dgn iptlain.
dorang guna aliran kemahiran dan x sama dgn aliran akademik.
lain la poli.poli still guna aliran akademik lg.
kalo nak tau ni la masalah bebudak yg aliran kemahiran.
susah nak sambung sehingga ke peringkat yg lebih tinggi/degree.
maksimum bleh pegi pun diploma lanjutan jerk.
setakat ni yg bleh terima bdk2 aliran kemahiran ni setau aku unikl jerk.
tp x sure terima smpi level mana sama ada degree atau just diploma jerk.

acinai2 Publish time 27-9-2009 01:45 PM

camkawan aku amik aliran electronic. Then cntinued studi kt bmi buat diploma.Dh ade dip dia smbg kt utm buat degree. sorang lgik pun camtu gak, sijil kt ikm, dip. kt unikl bmi....degree buat kt oversea.

uzisyaziha Publish time 28-9-2009 08:52 AM

sapa kata boleh?
setau aku ikm,ikbn,ilp & adtec semua tu guna sistem yg berbeza dgn iptlain.
dorang guna aliran kemahiran dan x sama dgn aliran akademik.
lain la poli.poli still guna aliran a ...
otai_g Post at 25-9-2009 14:36 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

buleh...
dan saya ni pun merujuk kepada buku SYARAT KELAYAKAN KE UiTM BAGI PROGRAM IJAZAH SARJANA MUDASEPENUH MASA TAHUN AKADEMIK 2009/2010...
dari IKM... kene pastikan sambung belajar kat tempat macam poli untuk diploma...
then barulah buleh masuk ke IPTA untuk ambik degree...
cuma jalan tu jauh sket je lah...

eco_internet Publish time 28-9-2009 05:28 PM

adik aku lepasan IKM, dia ambik sijil elektrik domestik PW4...lulusan sijil ni dia boleh jadi wireman, electrician tp dlm rumah,bangunan...skg adik aku wat diploma eletrik kuasa/ chargeman...kat PSDC kuantan usaha sama dgn utm..cos dia 2 thn..kalau dia nak sambung degree boleh kat utm, kalau tak dia keje chargeman/ penjaga jentera elektrik.

Toti Publish time 31-8-2016 03:02 AM

uzisyaziha replied at 28-9-2009 08:52 AM
buleh...
dan saya ni pun merujuk kepada buku SYARAT KELAYAKAN KE UiTM BAGI PROGRAM IJAZAH SARJA ...

Jauh macam mana tu ye..boleh terangkan tak

Toti Publish time 31-8-2016 03:05 AM

acinai2 replied at 27-9-2009 01:45 PM
camkawan aku amik aliran electronic. Then cntinued studi kt bmi buat diploma.Dh ade dip dia smbg kt...

Boleh saya tahu macam mna ye jalan nk buat degree ke oversea..cthnya result kena dpt tahap mana dan ada tak peperiksaan yg perlu diambil utk ke oversea

Toti Publish time 31-8-2016 03:08 AM

Boleh saya tahu bagaimana suasana di ikbn..lebih lebih lagi dari segi disiplin murid2

mashe89 Publish time 17-10-2016 03:56 PM

sijil - diploma - degree.
kena ikut step.
dari sijil tak mungkin terus ke degree.

diploma boleh sambung kat Politeknik, KKTM, KolejPoletech, dll

sy pun dari sijil ikm jugak. mntak smbung kat KKTM (sbb under mara) so, boleh transfer kredit (masa belajar kurang). tapi tak dapat. sambung kat poli.

jadinya sijil (2 thun), dip (3 tahun) = 5 tahun

Hamiala Publish time 28-10-2016 08:38 PM

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Mari mari mari!
Hari2 miskin, bila la nak kaya!!! :lol:
Pages: [1]
View full version: lepasan IKM ingin sambung belajar..