wej977 Publish time 21-7-2009 05:36 PM

3g Internet & LAN at same time

Post Last Edit by bzzts at 26-7-2009 23:13

Kepada otai2 semua,

Msalah saya ialah, saya pakai Laptop, connected to server (Solaris OS) melalui LAN untk buat kerja data loading.
Connection dengan server adalah DHCP.Untk internet saya menggunakan Wifi untk sambungan kepada Celcom Broadband yg juga DHCP. So, masalahnya, saya xboleh menggunakan internet pada masa yg sama saya menggunakan connection LAN, bermakna kena disablekan salah satu untk buat kerja loading atau surf internet.

Adakah cara uuntk buat connection pada masa yg sama tanpa disablekan connection LAN & Wifi?

kmkd Publish time 23-7-2009 12:47 PM

tak pernah pulak tahu boleh guna dua sekali.. sebab priority tetap pada lan wired..
kalau dua dua sama, mungkin leh..

tu pun pernah try dalam linux je..
eth0
eth0:0

farishaziqi Publish time 23-7-2009 11:40 PM

aku rase ko kena pakai vmware

yg guest OS tu ko pakau celcom usb broadband

host ko pakai wired utk ***** ker solaris server

bisikanbayu Publish time 25-7-2009 07:38 AM

pengalaman aku la.... memang boleh kita buat sambungan internet dan LAN tu serentak atau 2 dalam 1. Kat tempat aku.....server pakai XP aje.....pastu saya rangkaian rangkaian laptop( WIFI )dengan PC ( rangkaian berwayar ) dalam workgroup yang sama.... boleh pakai LAN dan internet pada masa yang sama...boleh sharing printer dan fail....semua PC dan laptop boleh akses pangkalan data...

kmkd Publish time 25-7-2009 09:02 AM

4# bisikanbayu apa yang K paham dari post diatas (kalau salah betulkan ^^)

sambungkan semua komputer2 tuh, kepada satu server, dan server tuh boleh bagi orang masuk net? macam tu?
sebab dalam situasi tuan tanah neh, dia guna lappy dan dia nak LAN dan WIFI dia bergerak serentak.. LAN untuk ke DB, WIFI ke internet. bukannya server yang membenarkan penggunaan tenet.

K tak pernah pulak berjaya buat benda tu.. ^^
kalau wired lan, buat virtual (2 IP) satu ke server satu ke net. pernah la buat ^^
mungkin kurang pengalaman la

ajar? ^^

wej977 Publish time 25-7-2009 01:51 PM

5# kmkd

thanks for reply..tapi still masih sama..hehe..nak pakai internet kena disable dulu LAN tu..

kmkd Publish time 25-7-2009 03:10 PM

K tak bagi apa2 solution pun ^^
just berbincang untuk selesaikan perkara neh

emm sebab guna usb modem, K tak pernah buat ^^

aimanfrepaid Publish time 26-7-2009 10:35 PM

Kalau broadband, kita tak istilahkan sebagai wifi kot. Dia still dial up connection ..tp wireless.. klu tak silap..

bisikanbayu Publish time 3-8-2009 07:40 PM

sorrylama tak online....saya punya kes.... kalau tak pakai server pun tak apa..... memang saya boleh buat LAN dan Internet berfungsi serentak....yg penting seting DHCP yg betul, workgroup yang sama, pastu rangkaian laptop dengan PC....
Pages: [1]
View full version: 3g Internet & LAN at same time