MBPJ Publish time 1-8-2009 05:19 PM

Streamyx / Celcom.....

OK la meh aku tolong bab2 streamyx dan celcom ni....
Sekarang ni TM tengah Testing HSBB Jalur Lebar yang akan menggantikan kebergantungan kepada Streamyx ni...Kelajuan Streamyx kepada capaian internet bergantung kepada kawasan..Ini kerana sesetengah Kebel bawah atau kabel atas mengalami masalah..

U alls tau je la Kabel tu dah berapa lama kena air..panas...sejuk panas...Lama2 rosak...Satu Malaysia ni ada masalah yang sama...

Dan untuk pengetahuan u alls P1 wimax memang laju masa ni sebab capaian ke internet untuk signal P1 tak ramai lagi..Tunggu la kalau max user dah guna..confirm traffik sesak jugak....

Dan masa ni Celcom memang NO 1 , Untuk Broadband Wireless..Kalau anda guna Digi Maxis or others minta maaf jer la....mmg ada prob sket...

ok bab speed slow call 100 ...pilih technician...kalau boleh buat la report sebanyak mungkin..sebab 100 atau VADS ada Log pending...tak leh pending lama2 nanti boss atas dorang marah...

Senang suruh je tukar Doket...kalau tak leh solve...

ok all tu je yang boleh aku bantu...sebab yang lain x leh bg tau kt sini...
Any Problem Pm me..TQ

-- www.zoomartis.blogspot.com =-

MBPJ Publish time 1-8-2009 05:21 PM

ops lupa...yang speed tue... sbb sesetengah kawasan dia ada max speed...

tech boleh JUMPER ke Max Connection Speed.. terpulang la kepada nasib siapa yang
Buat Complain...macam rumah aku pakej 512 but speed 1..++ heheheheh

loona Publish time 2-8-2009 12:12 AM

ops lupa...yang speed tue... sbb sesetengah kawasan dia ada max speed...

tech boleh JUMPER ke Max Connection Speed.. terpulang la kepada nasib siapa yang
Buat Complain...macam rumah aku pakej 512 ...
MBPJ Post at 1/8/2009 05:21 PM http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

maybe dalam kes ni technician adjust port to 2MB?
kalau ikutkan yg aku tahu..kalau subscribe 1MB un, tapi kalau port cuma 512KB, takkan cecah 1MB punya..kurang2 dapat 500KB aja...
tapi kalau subscribe 1MB, port bukak sampai 1.5MB..maybe akan cecah 1.3KB (ini biasa yg tech buatlaa)
tak tahu pulak tech akan bukak port 2MB kalau subscribe to 512kb???

akif Publish time 3-8-2009 10:42 PM

alahai cik defender jgn lah marah...bukan menghilangkan diri tapi masuk spital 4 hari kerana food poisoning he he he...
tu lah saya pon tak reti nak explain mcm mana...tapi if you all refer semula from my 1st post saya ada katakan "geram punya pasal aku upgrade langsung ker 1mb combo dgn celcom broadband."
apa yang TM tech buat tu pon sebenarnya saya sendiri tak paham.....usik sana usik sini....alih alih tukar modem baru elok elok ja jadi laju semacam....
kat bawah nih result terbaru

akif Publish time 3-8-2009 10:43 PM

sorry buka npost # 1 tapi post # 8

akif Publish time 3-8-2009 10:47 PM

tapi dia ada kata juga kemungkina ada masalah dgn port/hub....baru baru ni ada upgrade equipment kat situ....tetapi kemungkinan sebab modem lama saya tu tak boleh communicate dgn port/hub then it may be slow down my connection......wallahualam...any how i love my stimix la ni....celcom broadband pon ganas juga...
Pages: 1 [2]
View full version: Streamyx lembab....apa lagi yg nak aku buat