arm9 Publish time 7-9-2009 11:39 AM

Post Last Edit by wakaka_eh at 14-8-2009 12:56

100.0MBPS - SPEED? ( ni speed internet ke?) atau network card?
aku pakai ni la sekarang..aku ambik package RM 60 sebulan..laju je..kalau compare deng ...
wakaka_eh Post at 14-8-2009 12:45 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif betui2... upgrade amik 1 Mbps lak....

luvlive Publish time 11-9-2009 03:05 PM

hihi..terminat plak pasal topik nih..aku keje TM..n typically involve in HSBB nih..kire batch ke 4 yg d anta g training psl HSBB nih..
tntang pricing..anggaran around 100-400 utk home customers..
tp harga nih bukan jer utk internet connection..its also including IPTV (high resolution)-leh google klu nk tau apekejadahnyer IPTV nih..
Tp..skarang nih TM ade prob ngan IPTV coz nk dapatkan channel tuk sport - ESPN,etc-coz wat mase skarang ESPN and other international sport channel ASTEROL yg pegang until 2010..so..deley sket la psl IPTV..(TP KALAU TM BERJAYA DPT LESEN PENYIARAN ESPN N SPORT CHANNEL NIH..SURE ASTEROL LIMKUP..HUHU..JGN MARE ORG2 ASTEROL..)

home user nih t ade mcm2 package..same la t diaorng wat mcm strymix..n myb strymix akan d gantikan melalui HSBB nih..wat sementara nih ade beberape tempat da d impliment..TTDI,Subang hitech n so on la..aku pun xsure kat mane lg..

tp...part yg patot korang realise..dgn ade nyer HSBB ni nti..akan ade byk internet provider slain strymix..coz TM akn sewakan HSBB network nih..so myb t akn ade la company2 yg provide 'strymix alike' service..so just wait n see..

n currently da impliment da pun HSBB nih..tp 4 da time being just for company..n still in testing..wait da progress.. ;)

Zep Publish time 11-9-2009 04:44 PM

Yang penting korang nak limit bandwidth ke idak? kalo ada iptv skali pun tapi kalo bandwidth limited lupekan jer la...

patt_sue Publish time 11-9-2009 08:33 PM

jangan jadi intranet sudah....dalam malaysia laju ja...tapi nak surf international website hampeh......

Zep Publish time 12-9-2009 12:55 AM

Kedengarannyer itu la yang akan berlaku... TM HSBB = intranet? 100/10mbps LOCAL, 1mbps International ;P

szerone9 Publish time 12-9-2009 01:03 AM

rase bende ni penah bincang dalam agenda awani dulu (astro awani)
teknologi ni yang tgh develop kat korea kan?
and benda ni tak mustahil...
kemunculan IPTV memang akan jatuhkan astro sebab IPTV ni semua channel kat bumi ni kite dapat access.

luvlive Publish time 12-9-2009 09:50 AM

tang bandwidth tuh aku x sure..kne tanyer org marketing..tp seingat aku same gak la mcm strymix..package..ade yg limited ade yg unlimited..biase la..business..kat jepun yg da fully impliment hsbb pun still praktis mende nih gak..business+income=package+limitation..

tang connection luar negara tuh..recently yg xpat nk surf server overc coz ade submarine cable cut..rasenye TM pun ade inform dlm TV n newspaper..kot2 korang nih x perasan kot...n currently cable2 submarine tuh da byk yg d upgrade..baru2 nih SMWE3 da pun tuka including part2 taiwan n ke jepun sane tuh..part europe plak aku x sure..

TM pun skarang nih ngah focus on internet n wide range network and less in voice (fix line tepon umah korang tuh)..so b patient n support la..syarikat malaysia tuh beb..abes korang nk sokong maksis ngan DiGit yg xberape nk melaysia tuh?fair n square..memasing ade kelemahan..n without realize..olnos tuh sedang menggunakan TM network..no hard filing ehh..hehe..kate aku keje TM..huhu

part IPTV tuh..astro ngah fight..same as TM..astro takot ilang pelanggan..yela pelanggan duk komplen asal ujan jer ilang..asal ilang jer ujan..tp klu TM berjaya dpt lesen penyiaran (utk sport channel especially) da xde da skreen biru time ujan..n dgr citenye TM support HD tuk IPTV nih..yg HD tuh aku ingat2 lupe..lame da pun training aku g tuh..

aku just share ape yg aku tau..tuk elak misinfo..n TM mmg serius psl HSBB nih..klu korang perasan TM da byk ambik org..open new job recently..pisahkan celcom from TM..axiata..so..we are malaysian..support our national company..same goes with petronas..proud of it :)

kau244 Publish time 12-9-2009 01:08 PM

tp aku tgok projek nie macam hangat2 tahi ayam jer, produk masih x der lagi

kau244 Publish time 12-9-2009 01:09 PM

rase bende ni penah bincang dalam agenda awani dulu (astro awani)
teknologi ni yang tgh develop kat korea kan?
and benda ni tak mustahil...
kemunculan IPTV memang akan jatuhkan astro sebab IPTV ni...
szerone9 Post at 12-9-2009 01:03 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

IPTV bukan teknologi yg tgh dev,
benda nie mmg da ader
cina da guna IPTV dari tahun 2005 (lau x silap) lagi

naga_mas Publish time 12-9-2009 02:27 PM

Dengan adaya HSBB ni user kat rumah boleh dapat triple play services,

1) Voice (IP)- Talipon.. talipon berbunyi.. :)
2) Data - Internet and Intranet and mcm mcm net lagi.. (Cuma kalau nak connection ke international yang laju kenalah sanggup bayar lebih, international connection bukannya free kena bayar beb.
3) Video - IPTV.

Kadang adang suka gak involve dengan benda2 mcm nie tapi... {:2_67:}

naga_mas Publish time 12-9-2009 02:30 PM

tp aku tgok projek nie macam hangat2 tahi ayam jer, produk masih x der lagi
kau244 Post at 12-9-2009 13:08 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Setau aku benda ni masih dalam pembinaan infra lagi, belum boleh nak jual produk lagi.Kang produk dah jual tapi infra tak ada, tak pasal2 TM kena sumpah seranah nanti.. :lol:

naga_mas Publish time 12-9-2009 02:37 PM

Prrrrrrfkh 100MB? TM? dalam mimpi jer la... aku rasa sampai aku tua sok pun entah dapat ke tak agaknya merasa speed macam tu... agak2 berapa harga untuk 100MB tu ye nanti? ok la kita takyah pikir pasa ...
Zep Post at 18-7-2009 15:44 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Bukan antara PC dengan Modem hang tu dapat 100Mb ke? ;P

Larikkkkkk.....

naga_mas Publish time 12-9-2009 02:47 PM

22# luvlive

HSBB ni anyak komponen?Hang buat apa?

kau244 Publish time 12-9-2009 03:49 PM

HSBB da ader pesaing,Jelenas - korang rujuk metro hari nie dalam variasi,

kau244 Publish time 12-9-2009 03:52 PM

http://www.jalenas.com.my/english.html

Zep Publish time 21-10-2009 05:18 PM

Dear Mr. *******

Thank you for your interest in our upcoming HSBB services. Your interest is noted and appreciated. For your information, the first areas designated for commercial HSBB roll-out in Q1 2010 are TTDI, Subang Jaya, Bangsar and Shah Alam. Our roll-out in Keramat will come later next year, in Q3 2010. If you are keen, you could avail yourself to the packages offered at that time. We are in the midst of finalizing our HSBB packages and once this is done, we will put it up on our website towards late Q1 2010.

Once again we thank you for your interest on this matter and hope to hear from you when the service is made available in Keramat next year.

Best regards,

Vinodan Nair
HSBB PMO

Telekom Malaysia Bhd.

Harap2 nanti packagenyer berpatutan la ye. Kalo 200++ sebulan jangan harap aku nak subscribe. TM, please la jangan bagi harapan palsu kat aku lagi.

myoujin Publish time 21-10-2009 08:36 PM

Megabait ke Megabit nih? MB vs Mb???

kalau Megabait biar betol!!
:pompom:

patt_sue Publish time 22-10-2009 09:37 AM

HSBB ni kalau nak betul2 succesful, local contents kena banyak..tm kena increase lagi bandwidth from their backbone to internet....
.jangan jadi mcm streamyx la ni....site local okay jer...international..hampeh..

newspr Publish time 31-12-2009 03:03 AM

takde ke forumer kat sini yang keje TM yang nak kongsi harga HSBB ni, mesti korang ada rumours berapa harga pakej dia kan.

ni pendapat aku. kalau harga RM50 10MB, mesti pakej data je nih, takde IPTV dll. pastu, data cuma 500MB je per month. macam yang skrg nih, 384kbps RM20 untuk 10jam. ngehngeh.

newspr Publish time 31-12-2009 03:54 AM

kronologi HSBB:

2008 - Kerajaan sign perjanjian dengan TM untuk bangunkan infrastruktur HSBB. Kerajaan bagi RM2.4 billion untuk TM roll-out HSBB sampai end-2012 (fasa pertama). yang selebihnya duit TM RM8.9 billion.
Q4 2009 - HSBB mulakan percubaan di rumah sekitar Bangsar, Taman Tun Dr Ismail, Subang Jaya and Shah Alam.
Q1 2010 - HSBB bermula di kawasan Taman Tun Dr Ismail, Bangsar, Subang Jaya and Shah Alam.

Interesting news untuk dibaca. http://biz.thestar.com.my/news/story.asp?file=/2009/12/8/business/5256719&sec=business
Pages: 1 [2] 3
View full version: HSBB ( Connection Up to 100megabait )