razhar Publish time 4-7-2009 06:52 PM

virus

kalau kita encrypt semua files2 kita khas nya *.exe,virus2 dan malware tak dapat infect?? or kalu kita compresskan dgn winrar dan letak password..boleh kah files2 tu dijangkiti juga? aku baru je kena hentam dgn virut....virut kan dia infect semua *.exe...

tinbeskut Publish time 7-7-2009 03:56 PM

sepaham aku, selagi tak bukak/run.. selagik tu virus tak melekat.. tapi kalo dah compile skalik virus.. nak buek camno jang....

mr.feeq Publish time 7-7-2009 05:44 PM

asanya; virus ni x de kene mengena ngan encrypt ke decrypt pon... :) virus virut sbenarnya aku x brape familiar & x brape tahu psl virus tu. ko kene tahu, encrypt ni sebenarnya digunakan bagi keselamatan transaksi data. kalo ko nak simpan dlm winrar, aku x tau lah sama ada bleh safe atau pon x. tapi, kalo fikir logik, antivirus pon bleh scan dalam format zip; x kan virus x bleh kot :D

razhar Publish time 7-7-2009 06:35 PM

tapi virus virut akan infect semua *.exe dan *.scr..so aku rasa kalu aku encrypt semua fike2 berkenaan,virut tak boleh jangkiti..kalu dalam RAR..virut masih boleh masuk..file2 yg aku encrypt ni semua aku letak password...

mr.feeq Publish time 7-7-2009 08:25 PM

uurrmmm... sekarang virut ni akan attack file *.exe ngan *.scr kan? ko rasa, mcm mane dia nak tahu sesuatu file tu menggunakan extension2 tu? kalo ada cara advance, aku x tahu lah mcm mana dia buat... tapi, kalo cara standard, dia akan search file yg menggunakan extension tu mcm biasa je sbb kita pon bleh programkan utk ngok format sesuatu file guna apa2 prog lang. MUNGKIN, kalo ko tukar extension; virut x kan attack file2 ko. kalo ko encrypt sesuatu file, dia akan secure information dalam sesuatu data. nama data dan extension dia x kan di ubah melainkan kalo ko program untuk ubahkan. contohnye, kalo ko tulis something dlm notepad dan save sebagai .txt... katakan ko guna apa pun algorithm yg ada, dia akan encrypt apa sahaja yg ko tulis.. tapi, nama file x kan berubah.

tapi, aku terfikir satu benda lah... kalo ko ltak dlm zip file, memang bleh kalo nak buat sistem scan apa sahaja file yg ada dlm file tu. tapi, MUNGKIN juga virut x bleh attack sbb file dlm zip file sebenarnya x bleh di gunakan sbb algorithm utk zip file tu sendiri... tapi, aku rasa kalo ko ltak atau x ltak password pon sama sbb benda tu bukannya spyware hacking pon... itu virus autorun je kan?

razhar Publish time 7-7-2009 08:31 PM

5# mr.feeq

bila aku encrypt..secara langsung extension nya dah tukar...bukan lagi pakai exe..contoh nya akan jadi dcl ke..bergantung pada jenis encryption software yg kita guna....

dan bab letak password tu...pada pandangan aku,kalau kita letak password..sebelum diaktifkan..memerlukan password kan??

mr.feeq Publish time 7-7-2009 08:59 PM

oOOOoo... :p gune software yerk...
kalo cam tu, spatutnye dah cukup secure kalo ko guna encryption. :)

psl zip tu, password still x di perlukan... kita kalo nak akses memang gne password... tapi, kalo sistem x di perlukan. bleh masuk ikut pintu blakang sbenarnye... :D

razhar Publish time 7-7-2009 09:09 PM

yang aku encrypt ni..hanya file2 *.exe yg aku download..bukan sistem file pun...sebab last kena hentam dek virut dua minggu lepas..semua *.exe aku kena jangkitan...guna pelbagai AV dan malware remover pun..tak jadi..sebab bila saja ko lancarkan *.exe..virut terus take over...sampai kan spybot pun kena jangkit..

ko kira la..berapa banyak *.exe yg aku kena download balik....;P..banyak beb..segala update2...

mr.feeq Publish time 7-7-2009 11:05 PM

ko tau x main file virut tu kat ne?

razhar Publish time 7-7-2009 11:38 PM

yg aku jumpa..dia ada dua..reader_s.exe...yg satu lagi..lupa nama nya...kalu ada dua tu..mmg sah kena virut...

razhar Publish time 7-7-2009 11:40 PM

problem nya..sebaik saja dia masuk..dia terus cari *.exe dan *.scr....dan dia akan inject code dia untuk replicate...walaupun ko dah bunuh 'mother'..abis 'anak2' dia tadi? so aku setuju dgn cara..delete semua *.exe dan *.scr dlm semua partition..
Pages: [1]
View full version: virus