thatsourmia Publish time 11-6-2009 02:15 PM

nak beli & belajar main gitar

hi korang,:victory:
aku ada keinginan nak belajar main gitar sejak sekolah,
tp smpai dah abih belajar pun x penah pegang lagi gitar tu.apalagi tau nak main.

jd skang aku serius nk teruskan angan2 aku tu.
aku ada wat survey kat kedai jual alat muzik,kat midvalley tu. haha sbb tu ja yg aku tau.
mahal gila rupa2nya. rm300 keatas.

aku ada tanya nak gitar kapok ja, tp org kedai tu ckp kat situ dh x jual jenama tu,
sbb byk pelanggan dia dtg komplein 2 3 bulan kemudian, tali putus lah, itulah inilah.
jd dia cadangkan kat aku alang2 terus beli yg berkualiti, tu pun rm400 ke atas.
dan soh aku cuba tali nilon dulu, jgn yg besi. sbb aku x tau main lagi.nnt sakit.
aku yg x tau apa2 pasal gitar, tgk semua sama ja, padahal byk type jgk rupanya.
mana yg aku nak pun aku x tau. akustik? klasik? bass?huhu...

jd kat sini, korang kongsilah apa2 yg patut aku tau. gitar apa yg bagus kat aku ni (first time)?
cam na nk belajar?dia ada offer kelas kt dlm kedai tu. 4 kali 1 bulan rm100 (x igt sgt)..
aku igt nk belajar sendiri, kt tenet cam byk ja website utk newbie gitar ni.

yg lg payahnya, aku x da plak kawan2 yg tau main gitar, jd nk belajar secara live x da peluang,
pastu mmg x ramai pun bdk2 pompuan yg tau main gitar kan.. uwaaa

lg lah terpengaruh bila tgk dah ramai dak2 pompuan yg dah terer main gitar kt yt tu...
aku nak gak...nak main gitar!!!

danedzya Publish time 11-6-2009 02:29 PM

Ko berangan nak jadi mcm penyanyi Yuna tu ker..:lol: :lol:
Ko register kat kelas Yamaha lagi senang...
Tapi kalo aku,lebih baik belajar piano dari belajar gitar nie...gitar boleh belajar sendiri ngn memember..kat internet pun boleh baca..dah ada mcm2 material/buku boleh cari...

tapi kalo ko terror main piano lagi stim ooo..org tengok mesti respek habis punyer..:$

man_blues87 Publish time 11-6-2009 02:31 PM

kedai biasapun ade jual..kadang2 kedai runcitpun ade jual..harga x sampai 100

oklah utk baru b'jar..aku beli 2 thn lps gitar kapok.. kat kedai muzik area rumah aku..harga x sampai90..still ok lagi.. tali guitar still ok..x putus

itupun beli guna duit khidmat negara:lol: :lol: :lol:

thatsourmia Publish time 11-6-2009 02:40 PM

Reply #2 danedzya's post

aku berangan nak jadi yui (artis jepun) sejak sekolah.hahaha
sbb skang kat malaysia pun dah ramai yg dah famous main gitar macam yuna, zee avi tu, lagila aku kempunan. teringin jgk nk main piano, keybord ke, nk beli x mampu. setakat belajar kat kelas je x best. nak jgk benda tu ada kat umah. jd senang2 beli gitar jelah.

aku nak beli gitar mahal tu. serius.dah x nak gitar kapok sbb bila tau org kedai ckp camtu. :lol:
x sedar diri, x tau main, tp nk beli gitar best...

thatsourmia Publish time 11-6-2009 02:43 PM

Reply #3 man_blues87's post

aku pun ada nampak gk kedai apa2 pun ada jual gitar ni. x silap giant carrefour pun ada..
tp aku nk beli 1 ja, jd nk yg bagus2 je...

adakah duit yg aku simpan selama ini utk beli gitar berbaloi di kemudian hari?
huhuuhuu aku pun x tau... aku dpt main dgn baik ke x nanti..

man_blues87 Publish time 11-6-2009 03:02 PM

Balas #5 thatsourmia\ catat

silap..sebenarnya dah 4 thn aku beli guitar nie.. thn 2005..bagi aku kualiti x jauh bezanya..

kalo ko serius nak main guitar belilah mahal.. tapi kalo nak main suka-suka

aku suggest ko ambik yg murah..

yg penting ko beli ko blh main..bkn ko beli ko tgk harga atau ko dgr ckp orang kedai tu

iTUISi Publish time 11-6-2009 03:46 PM

aku ckp berdasarkan pengalaman aku

thatsourmia Publish time 11-6-2009 04:57 PM

Reply #7 iTUISi's post

owh nasihat yg bagus!
btol jgk ntah2 kedai tu saja bt cerita nk soh beli gitar dia yg mahal itu..
camtu aku terima nasihat ko, aku kena beli yg murah dlu...
klau dh terer main kang baru la bleh berangan nk main gitar mahal plak..

nampaknya skang, aku kena wat survey baru, cari kat kedai2 biasa ja gitar kapok ni..
tp susah dah nk cari skang aku rasa... btol ke gitar kapok tu x dihasilkan dah?
ini ada kwn ckp kat aku.. tol ke? nak beli, kena beli 2nd hand nya... mana aku nk cari?..

ada google kt tenet ni, tp cam biasa aku x tau pun yg mana yg sesuai...
payah tol... hahha
nak gitar!.. nak main kena ada gitar..
ada sapa2 nk jual kat aku?

houdini Publish time 11-6-2009 04:59 PM

Kat mana nak beli gitar kapok yang murah-murah ? :o

Boleh ke kita belajar main gitar sendiri ? :o

thatsourmia Publish time 11-6-2009 05:01 PM

Reply #6 man_blues87's post

nak main secara serius.. tp ada lagi benda yg perlu diberi perhatian secara serius
nampaknya kena lah main secara suka2 ja..
nak main gitar!!..

nak cipta lagu jgk, nk main cover lagu korea jgk.. arghh..

thatsourmia Publish time 11-6-2009 05:04 PM

Reply #9 houdini's post

kat na aku pun x pasti... org len bgla tau..
dulu cam byk ja,..
skang yg mahal2 ja aku nampak

tp aku baca ramai ja org tau main gitar skang belajar sendirik..
byk kt internet ni..
jd aku pun nk cuba....
tp nk cuba kena ada gitar jgk kan..
nak gitar!!!

seroja Publish time 11-6-2009 05:29 PM

tuan umah cer la selak tred2 yg berkaitan. ada satu dua tred psal ni. byk gak nasihat dr otai2 kat situ.

abg dini : reez blaja sendiri jek katenye. tengok kat utube gitiew. :loveliness:

pedon Publish time 11-6-2009 05:44 PM

Originally posted by man_blues87 at 11-6-2009 14:31 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
oklah utk baru b'jar..aku beli 2 thn lps gitar kapok.. kat kedai muzik area rumah aku..harga x sampai90..still ok lagi.. tali guitar still ok..x putus

Hohhh!? Gila apa main strings sama sampai 2 taun? Aku main satu set strings sebulan pun dah tak lalu, mesti mau tukaq...

pedon Publish time 11-6-2009 05:46 PM

Originally posted by seroja at 11-6-2009 17:29 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
tuan umah cer la selak tred2 yg berkaitan. ada satu dua tred psal ni. byk gak nasihat dr otai2 kat situ.

abg dini : reez blaja sendiri jek katenye. tengok kat utube gitiew. :loveliness:

Betoi... betoi... dah banyak dah tthread camni... dah banyak jugak solution

danedzya Publish time 11-6-2009 05:58 PM

Balas #9 houdini\ catat

Gitar brand 'kapok' boleh dibeli dikedai2 stationaries/shop lots tepi jalan...biasanya diaorg ada jual..Gitar kapok aku (1st guitar) beli kat Bentley..harga time tu RM49.90/= tahun 1990..2nd guitar brand yamaha (acoustic)tahun 1991..harga dlm seratus lebih time tuh..kira mahal ler..tahan sampai skang dan boleh main lagi...guitar kapok neck dia tak tahan..ada renggang dan kopak sket kat fret..dah payah nak tune...Kalo guitar letrik lak..panjang cerita dier..

Nak belajar guitar..senang jer..first ko beli buku kod guitar,disusuli pula dgn buku2 lagu kat kedai mamak...dan praktis main..lepas tu ko study baca tablature kat internet..concentrate 8 jam sehari..gerenti boleh pandai..ini cara2 tak formal belajar ler..

Teknik2 petik,strum,solo semua boleh cari kat internet dan juga ada VCD/DVD yg jual pasal teknik belajar main guitar nie..Yg payah nak belajar guitar nie adalah cara2 bacaan note..
(kod taugeh tu)..dan tempo..benda nie memang nak kena gi kelas..dan yg bosannya ko start belajar Do,Re,Mi..sebulan dua..pastu start dgn lagu2 budak2 kecik mcm Twinkle2 little Star,etc..
Selagi ko tak mahir kat bhgn tu,ko main ler lagu budak kecik tu sampai terror...cikgu tu pun takkan naikkan ko ke step yg seterusnyer selagi ko tak mahir..

Tapi bila ko dah terror baca note,peluang nak jadi sessionist tu dah ada..sebab semua sessionist mesti pandai baca note...bukan stakat hafal kod jer walaupun skill ko dah boleh main lagu2 omputih...Tapi kalo tak pandai baca note,ko belum boleh main/rakam album kat studio lagi,apatah lagi nak jadi sessionist...memang jauh lagi...kecualiler ko nak buat album underground sendiri..ha!ha!yg nie tak jadi masalah..

Walaumacam mana pun aku still prefer nak blajar main piano,walaupun dah tua2 nie...cikgu rekemankan belajar main keyboard jer sebab jari dah tak leh lentur dah katanya...:lol: :lol:
main piano nie sepatutnyer dari kecik...:mad:

thatsourmia Publish time 11-6-2009 06:07 PM

Reply #12 seroja's post

halamak... sorryyyy...
tulah aku terburu2 plak nk tau pasal benda nih..
terlupa nk pikir maybe ada tread lepas2...
sowi..

utk menebus kesalahan ini, aku sudi diambil tindakan oleh mod...:'(
(tolong merge kan)

pedon Publish time 11-6-2009 06:14 PM

Originally posted by thatsourmia at 11-6-2009 18:07 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
utk menebus kesalahan ini, aku sudi diambil tindakan oleh mod...:'( ...

Muahhahahaha....

Ni ha...

http://eforum3.cari.com.my/viewthread.php?tid=367090&extra=page%3D2

http://eforum3.cari.com.my/viewthread.php?tid=408415&extra=page%3D3

seroja Publish time 11-6-2009 06:14 PM

Reply #14 pedon's post

tengok la klu rajin :P

pedon Publish time 11-6-2009 06:18 PM

seroja

seroja Publish time 11-6-2009 06:20 PM

Reply #17 pedon's post

eh ada sudah. hehe ;Pjom tengok cite matahari dulu.
Pages: [1] 2
View full version: nak beli & belajar main gitar