edy137 Publish time 1-6-2009 01:19 AM

FATAL FRAME

ade sesiapa yang berpengalaman dengan GAMES yang aku anggap paling SERAM nihh... boleh lah kongsikan di sini...

merrissa Publish time 1-6-2009 01:31 AM

ooo game hantu tuh ke??ksn antu gune kamera....
yg bile ad antu joystick tuh bergetr ek??:o :o :o

edy137 Publish time 1-6-2009 02:41 AM

dah main blom.. kalau blom rugii laa... memang syok.. coz seram nya menjadi... tak macam resident evil...

tapi stand by laa dengan kejutan-kejutan yang akan memberhentikan jantung anda sejenak... rasanya lagi seram dari tengok citer hantu... sebab kita macam ada dalam games tuhhh.. fuhhh... angker gilerr...

akumirul Publish time 2-6-2009 02:04 AM

:funk: :funk: :funk: :funk:

x sanggup aku... :$

kroit92 Publish time 2-6-2009 03:07 PM

game PS2 kan?? :o

nanti nak carik.. :$

edy137 Publish time 7-6-2009 02:56 AM

dah jumpa dah main nanti cerita kat sini macam mana dier punya serammm... hamba yang tak berapa nak seram nihh pon boleh jadi terkujat-terkujat bile main games nihh... memang angker gilerr....

tajuk memang macam biasa... cuba main tengok!!! memang syok... jalan cerita yang tak membosankan..

tapi satu ajer... mungkin user akan 'blank' seketika bila tak jumpa jalan... biasa laa.. macam resident evil jugak... tapi bile dah main Fatal Frame... memang dah tak pandang dah game2 seram yang lain...

serius nihh... seramm yang syok..

mike_shinodaz Publish time 9-6-2009 12:43 PM

waahaha..game ni aku suka sgt main...;P ;P ;P ;P
lg best bila main gune speaker besar dlm bilik2 yang gelap..time malam2...
:mad: :mad: :mad: :mad: meremanggggggg je bulu akuuuuuuu....

akumirul Publish time 10-6-2009 02:09 PM

Reply #7 mike_shinodaz's post

dri kepala sampai ke hujung kaki punya bulu le meremang... :lol: :lol: :lol:

edy137 Publish time 14-6-2009 04:20 PM

Originally posted by mike_shinodaz at 9-6-2009 12:43 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
waahaha..game ni aku suka sgt main...;P ;P ;P ;P
lg best bila main gune speaker besar dlm bilik2 yang gelap..time malam2...
:mad: :mad: :mad: :mad: meremanggggggg je bulu akuuuuuuu....

yearpsss.... ada pon kat sini yang kaki games seram... yang buat seram nyer tuhh dia lawan hantu tak pakai pistol or senapang mahupun bom macam resident evil, tapi lebih kepada penggunaan cahaya kamera... tuhh yang buat lagi berdebar-debar....

semua forumerr beli arrr... test games nihh... kita kongsi ramai2 pengalaman anda...

anyway ko mmg berani laa... dalam gelap pulak tuhh... hehehe,...

gunblade712 Publish time 18-6-2009 02:41 AM

yes.. aku setuju..

actually pada aku game nih adalah game yang paling seram.. Resident Evil pada aku TAK SERAM LANGSUNG, tak kiralah mana2 resident evil pon..

yg seram lagi satu adalah Ku-On, game kat PS2.. intro die memang seram hahaha..

then, Silent Hill series... the idea of being left alone in an alternate world filled with creatures from the yonder is somehow spooky to me......

then last but not least, Dead Space. Seram + terkejut2 pasal alien dia tiba2 je muncul, out of nowhere.. :mad:

tapi yang paling seram memang Fatal Frame lah.. yang second tuh bapak seram gila..

nak2...
.......
..............

{SPOILER ALERT!}

Part yang masa twin tuh mula2 sampai kat kampung tuh. Si kakak nampak orang kat dalam rumah, rasa seram, then rasa tangan adik dia pegang bahu dia..

...... tiba2 dia nampak adik dia jalan ke hadapan dia.. tangan saper pulak yang pegang bahu dia???

hahhahaha

{ABEH DAH SPOILER}

edy137 Publish time 18-6-2009 03:50 AM

Originally posted by gunblade712 at 18-6-2009 02:41 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
yes.. aku setuju..

actually pada aku game nih adalah game yang paling seram.. Resident Evil pada aku TAK SERAM LANGSUNG, tak kiralah mana2 resident evil pon..

yg seram lagi satu adalah Ku-On, game kat PS2.. intro die memang seram hahaha..

then, Silent Hill series... the idea of being left alone in an alternate world filled with creatures from the yonder is somehow spooky to me......

then last but not least, Dead Space. Seram + terkejut2 pasal alien dia tiba2 je muncul, out of nowhere..

tapi yang paling seram memang Fatal Frame lah.. yang second tuh bapak seram gila..

nak2...
.......
..............

{SPOILER ALERT!}

Part yang masa twin tuh mula2 sampai kat kampung tuh. Si kakak nampak orang kat dalam rumah, rasa seram, then rasa tangan adik dia pegang bahu dia..

...... tiba2 dia nampak adik dia jalan ke hadapan dia.. tangan saper pulak yang pegang bahu dia???

hahhahaha

{ABEH DAH SPOILER}

walllaaaa... nih yang tak sabar nak maen games Fatal Frame-2 nihh.... syok woo... Fatal Frame-1 punye jalan cerita pun dah best gelerr...

game Ku-On tuhh games macam mane??? kire second seram laa ehhh.. :o

anyway... kenapa tak teruskan watak yang ada perlukan watak baru... owh.. hamba rasa yang no 2 punya jalan cerita dia dah lain dahh.. dah takde kena mengena dengan watak dalam fatal frame-1

[ Last edited byedy137 at 18-6-2009 03:52 ]

gunblade712 Publish time 22-6-2009 03:04 AM

yeah, takde kene mengena dengan nombor 1, a totally different story altogether.. yang sama cuma kamera yang dia pakai hahahaah....

Fatal Frame 1 dikatakan di ambil dari kisah benar, based on a true story.. tapi itu adalah fraud.. edy boleh tengok kat wikipedia... ada link2 kepada article pasal fatal frame 1, just cari "fatal frame" kat wikipedia...

kenapa pakai character lain? senang develop, saudara edy. cuba saudara fikir, kalau pakai character yang sama, jalan cerita dah terikat kepada cerita sebelumnya, kan? character pon dah terikat, NPC pon dah terikat..

tapi kalau pakai character lain, boleh buat jalan cerita lain (dan menambah elemen2 seram yang takde kat cerita sebelum), plot lain, konspirasi lain..

.... dan boleh buat watak cameo... semua orang mesti suka cameo... :lol:

Ku-On lebih kurang macam game Resident Evil lama... macam Resident Evil @ Parasite Eve, tapi elemen hantu Jepun.. best jugak..

edy try lah tengok intro dia kat youtube dulu..

edy137 Publish time 22-6-2009 01:55 PM

owh.. betul jugak ekk.. ianya akan terikat dengan jalan cerita yang pertama.. anyway, CD Fatal Frame-2 cari mana2 susah nak jumpa dah skang... masalahnya hamba ada CD Fatal Frame dan Fatal Frame-3 ajerr..

edy137 Publish time 22-6-2009 01:56 PM

watak cameo tuhh macam mane yerr..:o

gunblade712 Publish time 22-6-2009 08:38 PM

edy, give me your address, i'll post it to you.

watak cameo?

hmmmm....

watak cameo nih slalunya kuar kejap2 je... and usually cameo character ada kene mengene dengan main story..

contohnya.... Stan Lee (pencipta Spider-Man) ada buat watak cameo dalam cerita spiderman, dia jadi orang tua yang berborak beberapa saat dengan Peter Parker..

Stan Lee jugak ada keluar dalam cerita Iron Man, masa tuh Robert Downey Jr. nak masuk party, tiba2 Stan Lee ada kat pintu masuk berkepit dengan pmpuan. Stan Lee adalah presiden Marvel.

edy paham ke?

edy137 Publish time 24-6-2009 02:29 PM

Post Last Edit by naen at 18-3-2010 02:50

owh paham2...

hurmm.. nak postkan games Fatal Frame-2???? waaa... syukur alhamdulillah.. mudah-mudahan dipanjangkan rezeki...

my address:

itulah addressnya... hamba owg JB.. tak kesah kerr??

------

: aku edit post ni sbb forumers tak digalakkan utk reveal apa2 maklumat peribadi kat forum .. tQ :)

gunblade712 Publish time 24-6-2009 09:44 PM

aduhai... orang JB ke?

saya orang JB jugak.. dok kat uda.. dekat je... hahahah...

napa tak pegi cari kat HP? dah abeh ke? saya baru bercadang nak belikan untuk edy kat HP...

edy137 Publish time 25-6-2009 12:14 AM

alahai.. orang dekat rupanye... lorrr.. selame nihh ingat dia owg KL kerr.. Utara kerr... rupa2 nye sebelah tempat aje... pasal Fatal Frame-2 tuhh takpe.. dah order dah kat Kipmart ptg td.. orang tuhh janji nak dapatkan CD tuhh...

gunblade712 Publish time 25-6-2009 12:43 AM

heheheh... saya pun baru tau edy orang JB..

bila mau lepak? :lol:

edy137 Publish time 25-6-2009 12:58 AM

hamba hari2 kat Osman Mydin dengan Laptop.. tapi skang nihh Osman Mydin punya WiFi probs rrr... skang pon online kat umah ajer laa.. kedai hamba kat Jalan padi Emas 3/2 tuhh.. tapi la nii nak pindah ke lot kedai baru kat Kg. Pasir...

nak lepak no hall punye.. syok gak ade kawan lepak baru... ahaks....:tembak:
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: FATAL FRAME