cameo Publish time 7-5-2009 12:05 AM

hacking...

hmm..laki kan normally terer bab hacking..sje je tnye kat sini...

i dpt 1 email ni tajuk die :
Your Yahoo! password was changedfrom : yahoo-account-services-us@cc.yahoo-inc.com

then email tu ckp, Someone changed your password on April 30, 2009 at 02:42am PDT.

bile ingat2 balik, i tak online pukul 2.42 pagi tu...dah nyenyak dah...n baru perasan,petangnya dalam pukul 6ptg,i nak on YM, x boleh, lame try baru bleh... coz problem password kate'y...

so nak tanye la guys, adakah email ini menunjukkan yang email i sudah dihack org? n die dah tau password email i...huhu... spe2 pakar bab2 hacking ni, please bitau sket,email ni normal ke, or abnormalnow i dah tukar password.

tq

danedzya Publish time 7-5-2009 12:15 AM

Silap board ko tanya nie kot...sepatutnyer masuk board computer kat sana tu...

cameo Publish time 7-5-2009 12:19 AM

tak, kl masuk board komputer, org x ramai yg reply...kat sini ramai yg terer2.,..laju je

akeyron Publish time 7-5-2009 12:19 AM

Mcm mana boleh terbabas kat bod ni:lol: :lol:

cameo Publish time 7-5-2009 12:21 AM

hacking ade kaitan ngan kepakaran laki kan... teknikal stuff...

neofim Publish time 7-5-2009 12:26 AM

Somebody dah tukar you punya password. You punya security hint kurang power. Maybe you guna common punya security hint seperti nama ayah/ibu, Haiwan/warna kegemaran. Hacker akan cuba 1-2 kali untuk try common hint tadi. tapi kalau lebih 3 kali attempt selalunya yahoo akan block proses penukaran password.

neofim Publish time 7-5-2009 12:30 AM

as usual hacker/lelaki ni check tahap kesetiaan you or ada kawan lelaki lain. Kes cemburu and kurang percaya dengan tingkah laku wanita or just to nak comfirm kan wanita tu cakap depan lain cakap belakang lain ker tidak..

cameo Publish time 7-5-2009 12:33 AM

maksud'y mmg dihack la ye. email tu akan automatik dihantarlps 3 kali try,tp blom tentu die dpt password i kan,

cameo Publish time 7-5-2009 12:35 AM

Originally posted by neofim at 7-5-2009 00:26 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Somebody dah tukar you punya password.

tp i still bleh gune password lame... ok je...tp lps je die try tukar tu lmbt la bleh access account i, cam t'gendala kejap la. pe yg berlaku ek sbnr nye...huhu

neofim Publish time 7-5-2009 12:40 AM

comfirm kena dah kena hack. Yahoo server akan bagi email pasal penukaran passward as comformation selepas penukaran password. Password hacker tak dapat cuma hacker ubah password supaya dia boleh access inbox/outbox etc.

P/S: Just my technical explanation. Tak tuduh siapa2 members/kenalan you yang terdekat.

cameo Publish time 7-5-2009 12:42 AM

Originally posted by neofim at 7-5-2009 00:40 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
comfirm kena dah kena hack. Yahoo server akan bagi email pasal penukaran passward as comformation selepas penukaran password. Password hacker tak dapat cuma hacker ubah password supaya dia boleh...

:o dan hacker tu dah boleh tgok email2 i la...ha? die dpt masuk ke? sure ke ni? huhu

neofim Publish time 7-5-2009 12:44 AM

:Dtak dapek den nak menolong nyo to doh........

cameo Publish time 7-5-2009 12:44 AM

Someone changed your password on April 30, 2009 at 02:42am PDT. Please sign in to your Yahoo! account to confirm you still have access after the change. ...

i dah try access email, boleh je, x tukar password pon, means die x berjaye ke?

cameo Publish time 7-5-2009 12:45 AM

Originally posted by neofim at 7-5-2009 00:44 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
:Dtak dapek den nak menolong nyo to doh........

ala ...dapat la nolong, just nak tau die dpt tgok email i ke? huhu...

neofim Publish time 7-5-2009 12:54 AM

Pandangan/panduan:

1. Tukar password secepat mungkin.

2. Security hint kasi power sikit.

Tentang dapat tengok ker tak dapat tengok email you tu... tuan badan hacker sendiri la yang tahu nyo...... ciannn dier kannn.... :L

cameo Publish time 7-5-2009 12:55 AM

huhu... npe die hack? rase'y tau spe tuan bdn hacker itu...huhu

neofim Publish time 7-5-2009 01:00 AM

Jangan la marah kat hacker tu... jiwa dia tengah kacau tu... macam aku dulu2... apa2 hal pun semoga berbahagio lah hacker dan tuan tanah ni sekali yo.... assalamualaikum....

budingyun Publish time 7-5-2009 01:07 AM

reset password..abis citer..

bzzts Publish time 7-5-2009 02:00 AM

bzzts Publish time 7-5-2009 02:05 AM

biasanya la, masa guna ym la paling kerap kita kena hack.

kadang2 bila member kasi link, kita klik ~ phishing link.

kadang2 tu bukan member kita pun yg kasi link tu, tapi org lain atau automated generate script utk send link tu pada semua yg ada dlm list ym kita.

aku sndiri penah kena. aku klik je link tu, tk smpai 2 minit aku terlogoff dan mesej kata aku dah login kat komputer lain. aku login balik, takleh - tengok2 password aku dah kena tukar. aku try login yahoomail pun takleh, so aku klik je forgot password, pastu aku jawab soalan rutin dan mintak send new password kat second email aku. setel. dpt la balik account yahoo aku. :L

member aku yg send aku link jahat tu pun kena gak la, dia call yahoo singapore utk dpt balik account tu.
Pages: [1] 2
View full version: hacking...