naikAntena Publish time 9-4-2009 01:44 PM

server slow

server tempat aku kalo slow kenapa arr.... user bising.... loading mainpage je dh 2-3minit...

1)query statement sume dah hbs ringkas (test run query je = OKEH x berat pon, bukan main select *)
2)IIS 6 dh hbs explore + follow tip + configure ikut2 tips kt google
3)bandwitch OK(1.2KB/s is 1200Kbits/s (not bytes). )
4)server requirement OK(intel xeon.. ok lah tuh)
5)temperature server OK(sejuk)
6) FTP on(kene guna)
7) CPU usage (around 8%)

*info tambahan= kalo dh user dh login dlm 2-5 minit... baru loading laju dan stable sket

huhh ada apa2 lagi... tips + nasihat + panduan + tunjuk ajar

budingyun Publish time 9-4-2009 02:04 PM

Balas #1 naikAntena\ catat

bandwidth tu 1.2mbps ke 1.2kbps??:o :o :o

naikAntena Publish time 9-4-2009 02:54 PM

opp... sori.... salah!!!

terima kasih budingyun

yang 1.2 tuh upload...

okeh td aku tesst sekali lagi...

Download = 1.74 Mb/s
Upload = 0.93 Mb/s
Ping = 104ms

ada kemungkinan sebab line network ker... aku rasa itu dh standard dan OK tuh..

INFO lagi: dulu server aku pernah rosak network card... nasib baik ada network card satu lagi... so guna yg ganti tuh.. tp yg peliknya dulu rosak bulan 11/2008.. tp sejak bulan3/2009 nih jee ramai org mengaduu slowww2... slowwww slowwww.. slowww..(tp mmg slow pon) sebabb apaa arrr... apa kemungkinan lagi arr... xkan sebab get data terlampau byk2.. xmungkin kot... query pon dh cater benda nih... kekadang men top 100 or 500... so... ishh.... nak ckp join table... skang dh buat yg terbaik dahh... owhh tensen2.. aku xleh wat apa2....

budingyun Publish time 9-4-2009 02:59 PM

Balas #3 naikAntena\ catat

bandwidth dh ok..

aku rasa susah dh bottleneck..

guna router x??:o :o :o

naikAntena Publish time 10-4-2009 12:27 PM

budingyun

alamakkk.. aku network2 nih low skett... arrr... tp kan mesti ada router kan
apa yg aku tgk struktur kt sini... mcm nih kot

1)tm net (leased line 512kbit (rasa2 lah kot) dgr citer dh ada jabtan upgrade jd fiber skang)
-----> 2. router
       ------> 3. network box
         ----------->4.swicth
               -----------------> 5. baru server kitorang

tp rasanya kalo dh main hardware network nih.. kene maklumkan kepada org yg berkaitan+ berwajib.. knp ko ada cadangan konfigurasi apa2 kt situ ker... bleh aku bangkitkan ....

naikAntena Publish time 10-4-2009 12:31 PM

masalahnya org yang berkaitan dan berwajib(org yg handle network nih ckp) line sumee ok..
sistem lain pon ada gak.. sumee ok jer...

"korang punya server yang ada problem, line kitorang OK je.. sistem korang yg lembab" kata En ****

.. peghh dgr mcm tuh.. xboleh nk jawab apa dahh larrr....lgpon aku xlayak sgt nk ckp psl network.. xpasal2 kene balik...

seturn Publish time 10-4-2009 01:04 PM

loading mainpage kat server 2-3 minit jugak ker? kalo ye mainpage ko ada masalah... kalo tak network ko ada masalah

naikAntena Publish time 10-4-2009 02:53 PM

main page xdee mendeee.... trace by profiler pon untuk ke mainpage cuma check user, dgn application object jerr... mmg x banyakkk process... mmmg sini kitorang x buat process byk ponnn...

flow

1. login
--------> around 2-3minute
         2.mainpage
               ------> selepas itu baru page loading laju sket...
                         3.module and sub module

.: so user bila nak ke mainpage dh slow... dorang dh mula blame... tp ia cuma nk ke main page je.. bila dah nak ke module dan sub module dah ok dan stabil.... user tahu tuh... cuma dorang tetap xpuas hati.. nak sume laju.. tp mmg 2 -3 minit untuk tunggu mmg lama...

bos : "u ping server.. see... line dorang x ok.. so dorang x bleh salahkan kita.. "
client(pihak berwajib) : "line kitorang ok je.. server korang yg problem.. sistem korang yg slow"
user: "jgn nak tanya slow ke x... kalo ada perkataan yg lebih slow .. itu lah tuh"
aku : 'tensen :L :L :L '

aku cuma xtahan ....

btw aku tgh study application pool( ada cadangan dr kawan untuk wat mende nih)... colu...

BorderManager Publish time 10-4-2009 03:36 PM

kalau ko access application dari server, slow gak ke??
kalau slow server ko problem la...

aku tak pandai sangat... kot2 boleh tolong

berapa org user? user limit? timeout berapa sec?

try pendekkan timeout & user limit, kadang user n, sesaat pun cakap lambat, so dia request banyak-banyak, kadang siap buka 2,3 tab nak login, :D

lagi satu network ko ada proxy?firewall? takut mcm kat tempat aku n je... banyak sangat filter, firewall tu dah jadi bottleneck...

pendapat tak seberapa
** ko nak buat pool @ voting system ke... aku dh ada module tu.. pm nk tau lanjut

budingyun Publish time 10-4-2009 03:36 PM

Balas #5 naikAntena\ catat

1. modem
-----> 2. router
       ------> 3. network box (apa bnda nih? hub??):o :o :o
         ----------->4.switch
               -----------------> 5. server

router ada braper port??

cuba smbung server terus ke router..xyah smbung kat switch..

cuba wat cmni :

modem --> router --> server
                           --> switch --> pc 1
                                              --> pc 2
                                              --> pc 3

[ Last edited bybudingyun at 10-4-2009 15:41 ]

naikAntena Publish time 10-4-2009 06:35 PM

1)berapa org user--> 6jabatan =>query user =>127user berdaftar ekekeek(maklumat bocor)
2)user limit --> website connection(unlimitted)
3)timeout--> aku dh perabis main dah kt sini.. ekekeke... skang aku letak 200second... ekeke.. hasil eksperimen bersepadu aku.. 200seconds ini lah paling cepat masa tercatat iaitu 1minit 44saat.. huhuhh
4)firewall --> aku disabled .. sbb aku ada gunakan feature ftp dan perlu disabled firewall
5)mengenai botleneck border dan budinyun ckp nih aku akan try upp kan kepada pihak berwajib.. terima kasih kepada info ini... aku pon xsure berapa byk firewall or proxy yg perlu dilalui di antara server ke user
6)mengenai saranan budinyun juga aku akan cuba bangkitkan nanti.. tp bab nih aku rasa mmg xbleh... sbb kt site sini... bukan server kitorang je yang ada.. byk lagi.... dan network box tuh aku xsure menatang apa.... itu info dari admin kt sini...
7)Application pool tuh aku xmaksudkan mengenai wat applikasi voting.. cuma ko boleh assign
mende nih at the bottom of the "Home Directory" tab (or a "directory" if
it is a lower-level application... mcm kontrol pool process kot aku pon xsure.. sbb tgh study...

so ada maklumat lagi perlukan... border aku access dr server xlah slow sgt.. around 44 saat juga... ekekeke... alamak server problem ker.... aiyakkkkk

BorderManager Publish time 10-4-2009 07:50 PM

kalau dari server sendiri 44sec kira lambat tu... kemungkianan server problem, kalau sistem aku yg banyak query sebelom login, ambil masa kurang 10sec (localhost) :)

spec server, Pentium III 1GHz, 512MB ram, NIC 100Base-T

[ Last edited byBorderManager at 10-4-2009 20:09 ]

budingyun Publish time 10-4-2009 08:07 PM

Balas #11 naikAntena\ catat

sumer server terus smbung ke router utama..

cmni :

modem --> router --> server 1
                            --> server 2
                            --> server 3
                            --> switch 1 --> pc 1
                                             --> pc 2
                                             --> pc 3
                            --> switch 2 --> pc 4
                                             --> pc 5
                                             --> pc 6

jd jarak server ke user, user ke server dpt dikurangkan..
route pon xjd bottleneck sbb xperlu bersimpang siur melalui switch..

router pon xde la penat sgt nk kira route bg setiap perjalanan data kalo xjauh dan xbersimpang siur..

[ Last edited bybudingyun at 10-4-2009 20:09 ]

budingyun Publish time 10-4-2009 08:10 PM

Balas #12 BorderManager\ catat

bod..server ko biasa2 je yek..yg aku guna tu ke??:o :o :o

naikAntena Publish time 10-4-2009 08:50 PM

okeh border.. standard yg aku tetapkan kt sini (timer by nokia ekekeke).. 44second is

1)login
----------->check user, check access module,
      2) home (disini akan dipaparkan maklumat module, sub module dan beberapa rekod lagi)
          --------------------> check + query beberapa table yang berkaitan
                               3)mainpage (mainpage di sini adalah module yang paling penting)
                                                 (dia x wajib masuk tp selalu masuk lah) sori ayat:L
                                 ------> query top 500 *, beberapa table, load data dr table,access,
.: 44 seconds <-- mmg agak lembab TAPI BERBEZA DGN USER 2-3 minute... untuk sampai
ke mainpage.. ermmmmm....

idea budingyun tuh logikk... tp sape lah aku nak suggest mcm tuh.. situasi aku adalah server kitorang yg hanya ditempatkan kt site client je.. so mengenai network itu adalah atas tanggungjawab pihak Client.. so ntahlah dorang nk dgr ke x....

untuk info juga.. setiap jabatan(users) adalah unit blok yg berbeza dan ada satu jabatan nih bangunan dia around 3-5km jaraknya....

tp yg aku pelik ada juga vendor dr kompeni lain develop in PHP more stable dan sekalabel... ekekeke.... selalu kene banding je....

cuppppp semua... ada kemungkinan virus dalam network x... sbb server aku pakai free antivirus... not antivirus speciality dlm network security ker... ermmm ada kemungkinan x....org IT kt sini.. lagak sombong ekekekekeke..... dorang goyang kaki je.. ekekekeke..

budingyun Publish time 10-4-2009 09:02 PM

network tu dh baper lama umur dia??:o :o
Pages: [1]
View full version: server slow