halimi78 Publish time 7-4-2009 12:41 AM

Balas #40 stania83\ catat

tu cuma makhluk ghaib yg mengambil kesempatan utk menyesatkan... roh org yg telah mati tidak berada di alam sini...

nagaijau Publish time 7-4-2009 08:42 AM

Reply #24 me_shhiza's post

shiza..... mcm bro king buat tu....
tapi ku wat direct ngan sorg ustaz/perawat mcm bro king...

nagaijau Publish time 7-4-2009 08:43 AM

suka nya daku baca cite dlm nie....

pantangmundur Publish time 7-4-2009 11:55 AM

Balas #38 shiri\ catat

thanks shiri sbb bkongsi ilmu...ni la tjuan thread ni dbuka...
aku kdg2 susah nk explain scare details...

aku xtaula pe nsb aku ni...tp stakat ni life aku mst tkene ngn isu2 mistik ni...(sampaikan mak aku marah, die kate bhenti tlibat ngn ni sume...hehehe)...

ok...citeny bgini...aku ade membe nk kawen...mmg baek gler ar...mlm sblum die nikah tu ktorg tdo ramai2...tbe2 die kene mlm tu...aku xnk cte scare details ar...ade ustaz dtg nk ubatkn die...(aku ni ilmu xbrape nk ckup ag gamakny...)pas da setel sume dlm kul 3 pagi membe aku pon ok ar...

ape yg aku nk cte kt cni, ustaz tu bw aku skeliling tmp yg ktorg tdo tu...(mcm umah ade 3 bilik, mcm umah utk aktiviti psatuan ar...membe aku nikah kt situ...) mule2 die bw aku g toilet....die suwo aku letak tgn aku kt dinding...aku letak ar...wlau aku letak biase je, lm2 aku trase tgn aku mcm kne tolak ke bawah ngn org...bpeluh2 aku menahan sampai ar aku xmampu da...ustaz tu kate mkneny tmp tu ade unsur yg x baek ar...die kate ag...'bnd' ni x suke tmp yyg bersih...so nk bersihkan toiilet tu mstla bsauh ngn clorox campur garam sket...aku xtny plak knape garam tu mst ade...

then die bw ar aku skeliling umah tu ag...die ckp, die boleh bau 'bnd' tu once die masuk tmp tu...terer gler ustaz ni...n ms ubatkn membe aku tu die mmg ade pkai bwg putih...aku xtau nape, tp kn bwg putih n garam ni mmg ade pjelasann saintifik...aku penah bc...tp aku btol2 x igt knape...nnt aku try cr maklumat...

ms aku limited skang...susah nk ngadap lm2...tp aku try bcrite ag k?
thanks sume...

pantangmundur Publish time 7-4-2009 12:03 PM

Balas #40 stania83\ catat

aku xde explanation yg details, tp aku penah tbace kt mn ek...aku lupe...
roh2 yg mganggu manusia ialah roh2 yg x aman/ tenteram yg tperangkap antara 2 dunia iaitu dunia selepas mati dan dunia barzakh...dlm islam dipanggil roh yg terawang2 kalo xsilap dimana roh2 tsebut x diterima oleh bumi...sbb tu xleh move on untuk khidupan selepas mati...(sape ade info tepat tlg btolkan aku~)...

perlu diigtkan bkn roh2 saje yg mganggu manusia...jin2 yg xnampak oleh mt kasar juga mrupakan gagguan kpada mnusia yg kdg kala boleh membawa kpd kesesatan...

p/s: sape expert tlg explain~

EyeAlong Publish time 7-4-2009 02:30 PM

pantang, Along faham explaination mu... TQ

stania83 Publish time 7-4-2009 10:15 PM

aku mmg paham dengan konsep roh terawang awang -roh yg tak diterima bumi..contohnye org yg mati bunuh diri..so secara logik maybe roh roh ni boleh menjelma

tapi ade pulak dalil yg ckp roh mmg terputus hubungan dgn bumi

lagi satu aku pnh denga org ckp mmg roh terputus hubungan dgn bumi tapi ade jin yg boleh berhubung ngan roh..contohye kalu ade citer roh nak balas dendam sbenarnye tu ialah jin yg dah berpakat dgn roh tuh

tarabas1976 Publish time 8-4-2009 08:49 AM

Originally posted by shiri at 6-4-2009 21:30 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

maaf tuan rumah ye , tumpang menulis skit , xpe ye
ok la shiz , since shiz nak tau k
shiri cube berkongsi skit ...

tapi shiri nak bagitau la , yg shiri buat ni setelah permainan batin sh ...

kengkadang tangan jadik kebas cam ader arus letrik.Bila tangan mula bergerak sendiri ketika minda kosong dan qalbi diisi dengan zikrulah dan At-Taubah 128-129, maknanya batin mula terjaga. Wallahualambissawab.

[ Last edited bytarabas1976 at 8-4-2009 10:06 ]

mziskandar Publish time 8-4-2009 09:34 AM

menarik.. nice thread...

tapi, setau aku mmg org yg dah meninggal maka terputuslah segala urusan ngan yg masih hidup.. tunggu time utk dihisab.. sbb tu ada seksa kubur.. yg merayau tu mungkin jin2 belaan yg dah x bertuan. sbb tuan dia dah mati atau jin2 yg bertujuan menyesatkan manusia..

pernah gak aku kenal satu family nie... dia kata nanti x balik (x adalah ahli family yg dah mati). diorg kata kengkadang nampak x. aku ckp x dah x de. mana leh merayau/jenjalan..

smma Publish time 8-4-2009 12:42 PM

Balas #49 mziskandar\ catat

hmmm menarik2...

"dia kata nanti x balik (x adalah ahli family yg dah mati). diorg kata kengkadang nampak x. aku ckp x dah x de. mana leh merayau/jenjalan.."
.....yg ni aku pernah dgr... kata nampak mcm sipolan (yg dah tadak) kat umah dia, tp padahal sipolan tu dah tadak... org tua2 kata " dia balik jenguk umah/ familidia la tu'...

musykil gak cmni...

pinky46 Publish time 8-4-2009 01:09 PM

pantang,citer la lg..best bace pengalamn org ni:)

shiri Publish time 8-4-2009 03:50 PM

Originally posted by tarabas1976 at 8-4-2009 08:49 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

kengkadang tangan jadik kebas cam ader arus letrik.Bila tangan mula bergerak sendiri ketika minda kosong dan qalbi diisi dengan zikrulah dan At-Taubah 128-129, maknanya batin mula terjaga. Wa ...

Terima kasih abg tarabas

halimi78 Publish time 8-4-2009 04:46 PM

Balas #52 shiri\ catat

ku baru perasan.. bacaan yg ku wirid yg dbisikkan padaku hampir sama dgn ayat 129 surah atTaubah..

tarabas1976 Publish time 8-4-2009 04:55 PM

Originally posted by halimi78 at 8-4-2009 16:46 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
ku baru perasan.. bacaan yg ku wirid yg dbisikkan padaku hampir sama dgn ayat 129 surah atTaubah..

hasbiyalah hula ilahailahuwaa'laihitawakaltuwahuwa larssyilazim ker?

halimi78 Publish time 8-4-2009 04:59 PM

Balas #54 tarabas1976\ catat

1)huwalla hullazi la ilaha illa huwarabbul `arsyil `azim

2)ya hasbiyallahullazi la ilahailahuwaa'laihitawakaltuwahuwa `ala kullisyaiin qadir

yenil95 Publish time 8-4-2009 05:12 PM

Originally posted by halimi78 at 5-4-2009 18:11 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
4) makananya asap dan tulang.. sbb tu pas kenduri kendara tulang temulang mesti ditanam..

mereka mmg tau baca quran... x kira islam atau kafir..

Err..tempat masak sate mcm sate kajang pun banyak jin tak? :o:o

halimi78 Publish time 8-4-2009 05:15 PM

Balas #56 yenil95\ catat

mana la ku tahu... ku bukan tok moh..:L

shiri Publish time 8-4-2009 05:22 PM

Originally posted by halimi78 at 8-4-2009 16:59 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
1)huwalla hullazi la ilaha illa huwarabbul `arsyil `azim

2)ya hasbiyallahullazi la ilahailahuwaa'laihitawakaltuwahuwa `ala kullisyaiin qadir

alim , wirid ni digunakan utk pe n ape khafiatnye
kalau tak keberatan berkongsi

halimi78 Publish time 8-4-2009 05:26 PM

Balas #58 shiri\ catat

x pasti... sbb br peringkat awal mengamalkan.. org yg bagi tu pon x penah jumpa lg.. 2-2 x penah jumpa...:$insyaAllah, bila dapat tau nanti sy ckp... skrg sy cuma disuruh amalkan spy sebati dgn diri...

halimi78 Publish time 8-4-2009 05:29 PM

yg sy perasan... wirid yg pertama tu bersifat sejuk.. yg kedua agak panas.. yg pertama tu yg sy pernah jumpa berada dalam kelompok sama dgn tasbih nabi yunus.. masa tanya dgn org yg ngubat sy dulu, sementara amalkan yg ini, tinggalkan sementara tasbih nabi yunus, jgn amalkan serentak..
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: Pengalaman Tolong Orang (Mistik)+sket panduan dan tunjuk ajar-PantangMundur