zilasafein Publish time 2-4-2009 12:49 PM

Kucing Gaduh... tak nak baik dah..

hello.... hello... mintak tolong...

saya ada kucing baka maine coon kat rumah.. smalam pergi beli kucing biasa untuk anak-anak... tetiba kucing saya tak suka.. habis bunyi bising... saya dah asing kucing baru tuu,... tetiba yg kucing lama 2 ekor pun dah jadi tak ngam... tak boleh masuk cage dah... camner yerr... nak baik kan derang tuu.. yg baru beli 2 ekor tuh saya dah memang letak luar rumah dah tapi yg lama 2 ekor pulak takleh ngam...

tolong larrr tolong larr bagi pendapat

hear2heart Publish time 2-4-2009 12:54 PM

masalah besar nih..........

haya Publish time 2-4-2009 01:04 PM

Balas #1 zilasafein\ catat

cuba beli bola pimpong pastu buat gelanggang sket...haya nyer gelanggang kucen guna bantal jerk...susun bebanyak macam bulatan;P ...pastu ajak ler kucen yang tanak berkawan tuh memaen sesamer...zila kena lar sabar sket ajak dorang memaen sampai serasi...kucen haya dulu pown camtu gak memula masa dalam gelanggang dorang ok keluar jerk gaduh:@camtu lar selama seminggu lelamer dah takleh berengang laks...cuba lar kot2 boleh lak dorang bebaek...

keys Publish time 2-4-2009 01:06 PM

Kena bersabar. Kucingg mcm manusia jugak. Ada yang sombong, ada yang baik:lol:

xsmlxl Publish time 2-4-2009 01:37 PM

sat je gaduh gaduh tu.. seminggu nanti dia binatang tu beramas mesra le

switnesz Publish time 2-4-2009 02:27 PM

yerp.. kne bagi mase.
lagi satu jgn takut nk biarkan mereka bersama, mmg awal2 tuh asik nk terkam je, tp tuh kot cara mereka kenal2.
just monitor, kalu dah nk terkam or gado teruk sgt br leraikan

zilasafein Publish time 2-4-2009 07:19 PM

Balas #3 haya\ catat

hi Haya... time kasih atas nasihat tu...

tadi zila dah try main keta remote dgn 2 ekor yg lama (jello dan mellow).... sebab selalu dia main siapa cepat dia dapat... pastuh try lagi dgn main bebulu yg biasa derang suka lompat & terkam... derang nak datang dekat... (rasanya dekat lah dari semalam berseriauu jer bunyik)... tapi still takleh get long...

tak perlah zila bersabar jer lah....

zilasafein Publish time 2-4-2009 07:23 PM

ooo derang memang camtuu yerr memula.... tapi esok pagi zila nak outstation.. derang, jello ngan mellow dah tak leh duk dalam satu cage... zila try smalam sorang duk tingkat atas dan seekor duk bawah jerrr kat tolet... pastuh buat bunyik grrrr grrrrr... suspen lah nak tinggal... camner derang nak poo poo kang.. yg duk atas .. mesti tak boleh/ tak nak turun dan dekat dengan yg seekor lagi....

suspen lah nak tinggal pepagi esokk... :( :o :funk:

BSundayB Publish time 11-5-2009 01:59 AM

1 minggu lepas, ada kucing sesat datang umah aku nak makan... young male cat.. maybe dalam 10bulan umur dia... siap ada collar..

my cat pulak mmg jenis tak suka kucing lain... dia nak dia sorang aje kucing kat umah aku nih...dia mmg kuat gado dgn kucing2 jiran lain kalau masuk kawasan umah aku..

so ceritanya, kucing sesat tu bila lapar, so dia masuk kawasan umah aku... masalahnya, kucing sesat nih pun stubborn, ego dan tak mahu mengalah... sama macam kucing aku...

dah lah kucing sesat nih kecik, tapi dah macam gangster... selalu nak bergaduh dgn kucing aku.. pastu dia poo and pee kat litter box kucing aku...

last2, kucing aku mengajuk... first time aku tgk dia mengajuk... muka sedih aje.. dia duduk belakang umah aje... konon2 dia dah kalah territory dia tu... dan tmpt dia nak poo&pee tu dah kena ceroboh.. huhuhu... ;P

tapi yg pelik, sejak hari ni, kucing sesat tu dah takde...aku harap2 owner dia dah jumpe dia... :) :)

curlywiseone Publish time 11-5-2009 02:48 PM

zila, mungkin dieorg dah confused because ada bau kucing baru and bagi dieorg itu kira pencerobohan. tapi sperti yg org2 lain dah cakap, biarkan dieorg together and monitor. tapi kalau dah attack each other tu baik asingkan dlm cage lain but letak sebelah2. takut pula terinjure dgn teruk pulak. insyallah, lelama mereka akan jadi bff kembali.

nidzrain Publish time 18-5-2009 11:03 PM

tolong..... NIDZRIN dalam masalah....

mcm maner nak mule erk...

ade satu mlm tu, nemo lepak baring2 dgn nidz dalam bilik... pastu dgr bunyi kucing tgh marah...
pegi la jengah kat luar... rupenye qitmir mengamok.. tak tau sape yg serang dier.. sebab pintu rumah nidz terbukak... bile kluar dr bilik tu tgk qitmir da ketakutan sambil terkembang2 bulu di seluruh badan...

lps tu, hr sabtu ptg baru ni, qitmir mengamok lagi kali ni dier gaduh ngan mama nemo dier... habis terberak terkencing dier satu rumah... lps tu, nidz kurung qitmir dlm cage... mase dlm cage tu dier tak boleh langsung tgk nemo... mula la dier menjerit jerit...

pagi ahad tu nidz try lps kan qitmir dr cage... dier ok da sekejap.. da boleh dok semeje, makan sepinggan ngn nemo... tapi ade maser2 dorg akan begaduh balik... pastu nnt baik kejap.. pastu gado balik...

yang mushkilnye, tak tau ape punce qitmir tu mcm kene histeria.. skrg ni, qitmir dok bekurung je dlm bilik nidz... da mcm anak dare sunti plak...;P

nak kate ade kucing lain, nidz tak penah plak bwk balik kucing lain kat rumah.. tapi memang lain mcm sket la qitmir skrg ni... :L :L :o

Dayangku_Azie Publish time 19-5-2009 08:24 PM

mcm ada sekor kucing ni, sejak anak dier mati, jd meroyan lak. anak2 kucing lain semua dier nk gigit...

zahraannur Publish time 20-5-2009 04:03 PM

sometime, some of the cat nie akan amik masa tau utk adopt dgn yg laen. kita pernah ada kucing siamese yg gemuk.. ALICE..pantang nampak kucing baru..mesti merajuk bw diri dok atas tembok ;P ;P ;P

bila the newcomers nie pi dkt dia, Alice mendengus then larikan diri. :L amik masa dkt hampir sebulan gak. byk kan doa and sabar jer laa. apa2 pun anak2 kt gak kan..:P :P
Pages: [1]
View full version: Kucing Gaduh... tak nak baik dah..