Hang Publish time 27-3-2009 09:11 AM

Baju Pengantin.... berapa kedai/butik pergi cari?

Mencari baju pengantin untuk majlis perkahwinan bukanlah sesuatu yang mudah. Kadang-kadang baju tu sesuai untuk kita tapi tak sesuai pulak untuk pasangan. Letih turun naik kedai/butik nak cari baju ni. Bagi yang dah penah melalui pengalaman ni, berapa kedai/butik korang pergi sebelum jumpa baju pengantin yang sesuai....

nuha_nuha Publish time 27-3-2009 09:37 AM

salam..
nuha punye wedding coming soon..but skrg ni dah start cari..so far nuha amik kat 1 tpt jek..pakej utk 2 baju sanding..and 2 pasang lagi nuha tempah:P

sakura_san Publish time 27-3-2009 09:37 AM

baju bersanding ke maksud sini?

kalau baju bersanding, kami cari kedai andaman yang sediakan pakej. compare harga dengan apa yang include dalam pakej. orang kedai akan tanya warna tema. kalau ada baju sesuai, dia orang bagi baju yang sedia ada. kalau tak, dia orang buat baru. tapi kalau ambik pakej atas 2 ribu, selalu dapat baju baru. masa kami hari tu, orang kedai buat yang baru walaupun ambik pakej tak mahal. tapi baju untuk perempuan sangat seksi dan tak menyerlah sangat. jadi kami pilih baju yang sedia ada je.

ji_ji Publish time 27-3-2009 09:47 AM

Balas #1 Hang\ catat

hang..
aku akan kawen 3.5.2009 nanti
aku dah mula survey dari bln 12/2008 tau..
setiap butik yg aku nmpak di jalan msti aku masuk..

kadang bila bj dah lawa..mekap ntah hapa2
kadang bila mekap lawa, bj lawa..pelamin zaman 90an
kadang bj lawa, mekap lawa, pelamin lawa, mahal sgt2
sampai mencekik darah..
kadang semua kt atas haram tak lawa..bab harga mahal nk mampos..:o

ada butik yg bila kita ambil semua perkhidmatan dari dia..
benda2 kecil seperi payung, bantal sila, par, alas par, inai lukis, red karpet,
meja kek dia akan bg free..

ada butik yg kita ambil complete set dari dia..semua yg aku senarai di atas
dia caj jugak..

ada butik, yg bila kita masuk..nk test baju pon dia x bagi..
klu nak test jugak..kita kena bayar

tp ada butik..dia layan kita mcm raja..nk test ker, nk apa ker ckp jek..

ada lak butik, yg kita btau bajet kita rendah terus mencebik..
derang nk tangkap job yg besar2 jek, kata nyeww bt dirumah leceh..
klu majlis di dewan baru derang nak..

Ada juga..masuk jek kedai..dia tnya kita, " adik dah survey kedai mana "
kita pon gtau la..kita survey kt situ, kt sini..terus dia mengata..
"adik..ko jgn pegi kedai situ..kedai situ bla bla..bla.., adik ko jgn pegi si dot dot tu
derang servis x bagus..bla..bla.."
so motif??????

Jadi aku rasa mmg patut la klu nk kawen kita patut pegi survey
sebanyak mana pon takpe..asal larat hingga ketemui butik yg betul2
memenuhi citarasa korang dan budjet korang..:loveliness: :loveliness:

sakura_san Publish time 27-3-2009 10:02 AM

Balas #4 ji_ji\ catat

sokong sesangat. kalau boleh, survey bebetul. macam kami hari tu, kedai yang kami pergi 2 saja. yang lain2 kurengg ok servisnya kalau dari pemerhatian sebelum ni. yang satu dia siap tunjuk pakej2 dia dalam bentuk brochure. nampak tersusun skit. yang lagi satu tempat akak saya ambil dulu. yang nilagi bagus. dia cakap, "adik sebut je nak apa, akak bagi harga." bila kami cakap apa yang kami nak macam pakej kat kedai satu lagi, harga berbeza RM300. ada satu couple sebelum kami, cakap nak itu, ini, last2 sampai RM3K. giler apo sampai macam tu sekali. :funk: last ambik kat kedai yg pergi first tu.

tapi sebab kami ambil pakej murah, layan pun so-so je. booking tahun lepas. dia cakap kalau harga naik tahun ni, tetap bagi harga lama. memang betul harga naik. tapi sampai bertekak saya dengan tuan kedai, dapat harga lama. tapi dia kawtim dengan orang khemah macam mana ntah, kami kena bayar jugak sikit untuk khemah. memang hampehs tul. lepas tu dak cakap tak mahu jurumekap aww, nak dihantar jugak. nasib baik remind siap2 pagi sebelum sanding tu. dia hantar jurumekap perempuan. pas tu jurumekap jadi photographer sekali. malas nak ambil gambar pulak tu!! nasib baik make up lawa. pueh hati la ramai cakap saya nampak cute :$tapi nak tengok hasil gambar2 yang diambil nanti. minta2 ok. overall, walaupun saya sampai naik hangin masa pilih baju & diskas (banyak lagi benda jadi) tapi bolehlah berpuas hati. cuma yang rasa agak kurengg skit, ada ke patut majlis tak selesai lagi, dia dah minta duit balance untuk pakej tu. agak2 la. bukan kami nak lari pun. duit dah memang ada cuma kat bank je lagi. memang buat spoil mood je :@

narif Publish time 27-3-2009 03:43 PM

kalau ada time survey la bebyk... tak rugi pun... cuma lebih rambang mata. tapi time narif nak kawin dulu suntuk sgt time (keje luar le pulak) so mmg gi 1 2 kedai je terus buat baju

cq Publish time 27-3-2009 03:56 PM

Reply #1 Hang's post

cq dh xlarat nk bilang, sbb syik g cri je,.
smpai xtau mne yg chantek dh..

kelisa_kelabu Publish time 27-3-2009 05:31 PM

kelisa dulu survey hampir 7 kedai andaman...
ader yg baju dah cantik.. make up plak dah mcm opera..
ader yg make up mmg cantik tp baju plak old fashion...
at last amek yg make up cantik.. pastu suh die buatkan baju pengantin yg baru....;P
x kesahla kena tambah sket.. asal puas ati.. sbb baju tu ikut design sendiri..
pastu siap baju pompuan.. baju lelaki plak dah mcm ape... x kene lansung..
last sekali kelisa matchingkan sendiri ape yg ade kat kedai tu..
bile dah majlis nampak ok je..
pape pon yg penting make up mesti cantik.. natural gitu.. parut² mane yg ader sume bole hilang...:lol:

Dayangku_Azie Publish time 27-3-2009 09:00 PM

dyg dulu tk susah mencari sbb uncle dyg ada butik, so dierlah yg sediakan bab2 make up, pelamin dan sebagainya...

kakaktiri Publish time 27-3-2009 10:07 PM

mushkil....
awat nak kawin ka ???? :o :o :o

mynameisdot Publish time 28-3-2009 01:48 AM

dulu masa aku nak kawin initially rancang nak kala purple + lilac...then tiba2 hari aku bersanding tu...lepas mekap alih2 pak andam tu sarungkan aku baju kaler oren + kuning!...aku tiba kat dewan pun rope2nya tempat bersanding aku pun da tukar kaler gold!

then baru aku tau yg pak andam tu dah bgtau kat mak aku yg dia nak tukar plan...sbb dia kata dia takut kaler tu cam x 'naik' & kureng seswai dgn kaler kulit aku ;P ...sib baik la body aku bole muat dgn kebanyakan baju dia....

mula2 terkejut la jugak...tapi xder la bikin 'drama'...maybe aku x amik pot sgt kot...or maybe sbb masa tu aku muda sgt lg (21 thn)...tapi mmg nampak cantik la kaler oren + kuning tu...kena sesangat...:D ...

put3reen Publish time 28-3-2009 06:15 PM

aku plak ngn pk bajet nk mcm mana u kawin nie..ada sapa2 yg ley kongsi x bper bajet kite perlukan u kawin..majlis biasa2...agak2?:o

g-force Publish time 29-3-2009 10:40 AM

cam aku plak...x amik pakej...sbb aku x bape puas hati...

sakura_san Publish time 29-3-2009 10:19 PM

Balas #12 put3reen\ catat

ada thread pasal bajet kawen ni. cuba selak2 page 2. baru lagi thread tu :)

soda Publish time 30-3-2009 01:02 PM

Reply #1 Hang's post

waaaaaa.....pakcik dah start wat survey baju penantin.....:loveliness::loveliness::loveliness:

dea_nylea Publish time 30-3-2009 02:12 PM

Reply #1 Hang's post

dea keje kat kl, kampung plak kat johor...
jarang ada masa nak balik kampung, so mmg xsempat nak survey byk2 kedai..
dea sempat survey 2,3 butik je sebelum bertunang hari tu..
utk kawin dea amik mak andam yg sama dgn yg bertunang...
utk kawin dea amik full package dr dia, dr catering sampai ke pelamin sume dr butik yg sama..
sbb xsempat nak balik kampung selalu..huhuhu:L

soda Publish time 20-4-2009 12:48 PM

Reply #1 Hang's post

letih gak pakcik kite meronda 5-6 kedai....paling meletihkan sbb nak kena tanya bakal penantin lelaki dulu, kalo dia tak kenan mmg takleh nak booking.....

rienafaiz Publish time 20-4-2009 02:34 PM

ianya x kan perfect 100 percent,,,,,
ingt sennag ke cr kat butik perkahwinan.. susah tauu

soda Publish time 20-4-2009 03:00 PM

kalo semer butik kita gi sekali terus berkenan takder la butik penantin mcm cendawan tumbuh skrg ni....kita aritu gi semer butik2 abg kite punya kenalan....tp ttp kurang berkenan....

BabeYSHa Publish time 21-4-2009 09:12 AM

Originally posted by Hang at 27-3-2009 09:11 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Mencari baju pengantin untuk majlis perkahwinan bukanlah sesuatu yang mudah. Kadang-kadang baju tu sesuai untuk kita tapi tak sesuai pulak untuk pasangan. Letih turun naik kedai/butik nak cari ba ...
:funk: rasanya 2-3 jugakla.. erk... tatau la nak cakap neh.. rasa mcm takmo kawen agie la.. :mad:
Pages: [1] 2
View full version: Baju Pengantin.... berapa kedai/butik pergi cari?