InVendeTTa Publish time 13-3-2009 10:58 PM

Ikan Salmon...Sedap ke??

Aku slalu gak lah bawak adik2 aku g soping groceries..
Slalu kat Tesco lah..
And aku terkejut tengok harga ikan salmon mahal giler:funk::funk:..
And kaler dia pon pelik..

Sedap ke ikan ni?and sesuai tuk masak macamna ek?
Aku ingat nak try beli sekali tuk try...And macamna nak tau quality salmon ek??

joe_sniper Publish time 13-3-2009 11:11 PM

sebelum beli pergi try makan dulu samada kat mana2 kedai sushi atau mana2 kedai jual hidangan salmon atau kalau nak senang gi marche makan salmon steak ... pastu baru beli dan masak ... ermm sodapppp ....

nafham Publish time 13-3-2009 11:26 PM

ikan ni mahal sbb kandungan dia baik utk badan. pd aku, aku x brapa suka sgt sbb dia salty.:o

adi143 Publish time 13-3-2009 11:34 PM

biasa ikan Salmon ni, suka makan mentah, tapi kalau nak masak, goreng pun ok jugak, tapi guna minyak sikit je

nexa_isfahani Publish time 14-3-2009 12:07 AM

salmon steak sedappppppppppp!

yang tak sedapnya time bayor!!!!!!!!!:L :L :L :L :L

nir Publish time 14-3-2009 12:09 AM

pernah beli kepala ikan salmon sebab agak murah berbanding part isi. balik masak asam pedas daun kesum ... walllaaaaa .. sedapppppp ...:D

e-mag Publish time 14-3-2009 12:13 AM

mahal?
sebab adakt negara omputih je kot?

saradee Publish time 14-3-2009 01:12 AM

hi semue! ikan salmon ni berlemak skit. kalau first try tu kene makan pelan2 nanti terasa kembang leher:lol:

sara makan dulu mcm tu le. terasa lain dari yg lain:lol:   tapi now suke sangat. siap makan salmon sushi, smoked salmon...yummmm

InVendeTTa Publish time 14-3-2009 03:26 AM

Aku penah makan sushi salmon kat Sakae Sushi..
member aku ajar..
tapi aku x dapat enjoy sangat coz aku tutup idung(x tahan ngan bau seaweed:mad::mad:)
Yang aku ingat,it was very soft...;P;P

btw,member aku cakap ckp lelaki ni mmg susah nak suka sushi berbanding pompuan from her experince..betul ke ek??;P

InVendeTTa Publish time 14-3-2009 03:31 AM

Originally posted by nir at 14-3-2009 00:09 http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
pernah beli kepala ikan salmon sebab agak murah berbanding part isi. balik masak asam pedas daun kesum ... walllaaaaa .. sedapppppp ...:D

Ini mmg fusion abeh ni...Expensive western fish masak asam pedas...;P;P
Aku kurang enjoy kepala2 ikan ni...
Ntahla..They smell and sometimes geli tengok tang mata ikan tu:mad::mad:

smeetasmitten Publish time 14-3-2009 10:19 AM

kalau dapat cuba makan smoked salmon. pun sedap. grill & cicah air asam.

kot gi sakae sushi tu order salmon sashimi yg takde seaweed tu, baru leh rasa sedapnya.

nanasarrah Publish time 14-3-2009 01:26 PM

hubby kita suka makan ikan salmon nie.. baru 2 hari lepas dia masak kari kepala ikan salmon.. bagi kita rasa dia ok laaa isi lembut jer.. tapi kita tak laa mengemarinyer sangat..

mesmerize Publish time 14-3-2009 02:44 PM

aku selalu gak beli salmon kat giant ke jusco ke, balik umah perap ngan garam + black pepper pastu goreng dalam non stick pan guna minyak yang sikitttt je sebab salmon ni kandungan minyak dia tinggi gak.. sedap.. makan ngan cili sos.. kalau nak makan ngan black pepper sauce pun sedap gak:D

kacang^soya Publish time 14-3-2009 05:22 PM

nampak sedap...tp ini adalah salah satu makanan aku aku tak bleh blah...byk kali cuba makan tapi tak jalan...loya arr rasa dia :funk:

chempaka_ku Publish time 14-3-2009 06:10 PM

hari tu goreng dengan sedikit minyak, butter dan dill...... beri garam kasar & pepper sikit....... masa makan perah jus lemon......

antiQue Publish time 14-3-2009 06:18 PM

Depends lah.. some people love the taste.. tapi pada yang kurang suka ikan yang ada strong taste, they might not like it... Pada saya, salmon ni ada satu jenis rasa yang saya agak kuat, jadi kalau saya nak makan pun, saya hanya makan yg digrill atau goreng..

Saya hanya boleh makan kalau dipotong sangat nipis dan digrill atau digoreng.. kena nipis, sebab saya tak tahan dengan the strong taste.. and kena ada limau :) Kalau potong macam gambar kat atas tu, harus saya makan part luar saja.. isinya tinggal :)

Tapi suka juga kalau smoked salmon masuk kat sandwich :)

[ Last edited byantiQue at 14-3-2009 18:19 ]

rockyj Publish time 15-3-2009 12:10 AM

Originally posted by InVendeTTa at 14-3-2009 03:26 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Aku penah makan sushi salmon kat Sakae Sushi..
member aku ajar..
tapi aku x dapat enjoy sangat coz aku tutup idung(x tahan ngan bau seaweed:mad::mad:)
Yang aku ingat,it was very soft...;P;P

...

x tau la ek.. my hubby x leh mkn sushi, bila beli tu suh de rasa, de mkn la skit tpi muka mmg semcm, seksa nengok de nk telan.
tpi my brother pantang offer sushi pe jenis pun seme de belasah...suka la plak...
salmon grill sedap gak, tapi yg mentah xleh nk telan, dulu try mkn dgn halia muda yg jeruk tu isshh semcm je rasa.. dh la isi ikan ni lembut..

mesmerize Publish time 15-3-2009 01:40 AM

aku makan sushi tapi mesti dengan ikan/udang yang masak.. tak sanggup nak makan yang raw .. bakteria berjuta2 ekor hidup lagi dalam makanan mentah tu :I

hairanaz Publish time 15-3-2009 12:46 PM

owh....saya suker smoked salmon ! sedapnyer...!

nhuser Publish time 15-3-2009 01:36 PM

for salmon, selalu baked aje...wrapped dalam aluminium foil, letak fresh pineapple dan teriyaki sauce..baked for 10-15 minutes..sedap!!!
Pages: [1] 2 3 4 5 6
View full version: Ikan Salmon...Sedap ke??