ninjamerah Publish time 24-11-2006 09:45 AM

Originally posted by Ducks at 22-11-2006 10:57 PM
sesapa leh tolong aku pasai word press ni...
dua hari lepas aku baru je wat site tuk school aku..
so certain part tu cam part news & micro news tu aku nak wat supaya leh letak entry guna wo ...

aku ada beberapa komen, yang mungkin boleh membina.

1- memandangkan isi kandungan web ni nampaknya berpaksikan bahasa malaysia, jadi , pada pendapat aku adalah baik jika button button dan title juga di bahasa malaysiakan. ini untuk menunjukkan keseragaman. beberapa perkataan inggeris mungkin tidak dapat dielakkan.

misalnya dengan menukarkan HOME kepada MUKADEPAN atau LAMAN UTAMA atau UTAMA.
CLUB ORGANIZATION menjadi ORGANISASI KELAB/ CARTA ORGANISASI/ STRUKTUR dan seterusnya.

motto: menimba ilmu dengan keikhlasan akan memperolehi kecermelangan, school of micro-e.
motto ini akan kelihatan aneh jika button di atas berbahasa inggeris. seba itulah aku mencadangkan agar button button tersebut di bahasa malaysiakan.

"school of micro-e" selepas kecemerlangan juga aneh sebab motto itu berbahasa malaysia. jadi, aku mencadangkan supaya ia ditukar kepada bahas malaysia.

sebenarnya ngko ada dua pilihan, iaitu mengenglishkan button dan motto atau membahasa malaysiakan button dan motto.

walau bagaimanapun, apabila memandang kepada tajuk tajuk lain : SELAMAT DATANG KE TAPAK WEB KELAB MIKROELEKTRONIK KUKUM, INFO TAPAK WEB, KALENDAR AKTIVITI, BANTUAN TEKNIKAL, PINTASAN WEB , maka aku berpendapat adalah lebih baik buttion dan motto dibahasa malaysiakan.

2-seragamkan subtajuk di bawah PINTASAN WEB, gantikan announcement dengan pengumuman, micro news special edition kepada berita micro edisi khas, club organization kepada carta organisasi /organisasi kelab.

3-bagus kalau dapat bahasa malaysiakan kalendar aktiviti, mislanya menukar smtwtfs kepada AISRKJS atau Ahad Isn sel rabu Kha Jum sab atau kaedah lain.
jika keberatan untuk menukar hari daripada bahasa inggeris ke bahasa malaysia (mungkin tak ramai yang perasan akan ketidakseragaman ini), sekurang kurangnya cubalah menukar:

31 August - Sambutan Merdeka kepada
31 Ogos - Sambutan merdeka.

4-bantuan teknikal.

tukarkan Tel No, Fax No kepada No Tel , No Fax.

5- Selamat datang ke Tapak Web KELAB MIKROELEKTRONIK KUKUM. Tapak web ini diharapkan dapat membantu semua pelajar terutamanya wargaPPK Mikroelektronik. Tapak web ini dibina atas tujuan dalam memperlancarkan lagi aktiviti² yang bakal dijalankan. Tapak web ini juga diharap menjadi salah satu tempat untuk pelajar² dibawah pusat pengajian mikroelektronik didalam mengumpulkan maklumat semasa, mengadu masalah, dan sebagai tempat rujukan utama mereka. Tapak web ini juga dilengkapi dengan web forum dimana para pelajar serta para pensyarah serta kakitangan PPK Mikroelektronik dapat berbincang secara online serta memberikan pendapat dan bantuan kepada pelajar yang bermasalah.

tidak perlu diitalikkan KELAB MIKROELEKTRONIK KUKUM DAN PPK MIKROELEKTRONIK kerana ia berbahasa malaysia. memadailah dengan mem bold kan ia untuk menunjukkan keistimewaan.

sebaliknya ONLINE patut diitalikkan kerana ia adalah bahasa inggeris.

jangan gunakan kuasa dua atau 2 untuk perkataan berganda seperti pelajar² , aktiviti² , sebaliknya tulislah "pelajar-pelajar", "aktiviti-aktiviti".

6- di (tempat ) hendaklah direnggangkan. contohnya:
di mana
di sini
di sana
di Pusat Pengajian Kejuruteraan Mikroelektronik

selain daripada tempat, bolehlah dirapatkan misalnya diperbuat, dijawab , dibentuk, ditubuhkan dan lain-lain.

7-semak /baca berulangkali untuk mengelakkan kesalahan ejaan, misalnya di dalam Pengenalan, program-program dieja progam-program.

8-Objektif program.

tidak perlu tanda ";" atau "," atau "." di hujung setiap objektif.

objektif terakhir agak aneh bunyinya:
Melahirkan graduan agar mempunyai sifat patriotik dan profesionalisme yang tinggi

mungkin sepatutnya "melahirkan graduan YANG....".

keanehan keanehan di atas tidaklah aneh jika ditulis di blog biasa atau laman web persendirian, tetapi apabila mengaitkan nama KUKUM atau mana mana institusi pengajian tinggi atau agensi kerajaan, aku rasa perlu diberi sedikit perhatian yang lebih.

ninjamerah Publish time 24-11-2006 09:53 AM

baru ternampak, kat bawah sekali,

sama ada bahasa melayukan school of microelectronic atau bahasa inggeriskan kukum. tapi aku cadangkan bahasa melayukan school of microelectronic.

munna Publish time 24-11-2006 10:49 AM

Originally posted by fazamania at 24-11-2006 01:18 AM
wahh!! munna ... satu permulaan yg bagus ..

utk makluman munna , kalau nak tukar template ... try survey kat sini : http://blogskins.com
kat sini ada banyak blog yg cun ..

TQ... ni nak tukar template la ni......

munna dah masukkan gambar masa hari pertunangan hari tu....

Ducks Publish time 24-11-2006 01:27 PM

Originally posted by ninjamerah at 24-11-2006 09:45 AM

aku ada beberapa komen, yang mungkin boleh membina.

1- memandangkan isi kandungan web ni nampaknya berpaksikan bahasa malaysia, jadi , pada pendapat aku adalah baik jika button button dan ti ...

thank 4 da comment...
sbenarnya site ni sepatutnya lam BI not in BM.. tp draft yg aku dpt dr Dekan dlm BM so.. aku just copy n paste je.. :lol

neway... site ni aku wat just tuk nak cuba letakkan wordpress dekat part² tertentu.. so this is not the finalize site.. just a beta tester.. tp semua komen dan cadangan amat saya hargai.. tima kaseh sebab tolong.. ni pon dpt membantu dlm pembinaan site yg berkualiti.. thanks...

Ducks Publish time 24-11-2006 01:31 PM

Originally posted by artgeex at 23-11-2006 07:56 PM
website ni the whole in wordpress ker, atau kau nak yang dua section tu jer in wordpress??

kalau the whole website guna wordpress, senang, guna jer kaedah category.. apapun aku kena tau jawapan...

ok thanks... n satu lg.. klu kita wordpress kan tuk whole page..kena guna categorieskan..macam mana plak ek.. ajo.. hehehe :hatdown: :hatdown: :hatdown:

artgeex Publish time 24-11-2006 01:56 PM

camni, kau kenalpasti dulu id kau tu, then kau buatlah link camni ke categories tu <?php bloginfo ('url'); ?>/?cat_id=2

id=2 tu tukarla pada cat id yang berkenaan

kaiba910 Publish time 24-11-2006 06:15 PM

Kalau sudi komen la skali...Hehe

HaydenWing Publish time 24-11-2006 07:24 PM

http://www.haydens-musicnlife.blogspot.com << everything!!

do feel free to drop msg and comments too ;)

thanks!

neeziee Publish time 24-11-2006 07:47 PM

bagi info pasal affiliate2 yg boleh dipercayai ke.bagus gak tu.bleh kitorang join.hehe.

neeziee Publish time 24-11-2006 07:51 PM

bagus blog ko.teruskan.

kaiba910 Publish time 24-11-2006 08:24 PM

Hehe....Tima kasih...Tapi susah gak la....Xde orang pun nak komen

neeziee Publish time 24-11-2006 10:25 PM

Originally posted by kaiba910 at 24-11-2006 08:24 PM
Hehe....Tima kasih...Tapi susah gak la....Xde orang pun nak komen

hehe..baru lagi bro.aku dulu setahun blogging tak pernah ada orang komen.

lama-lama2 ok la.apa kata ko mulakan dengan membaca blog orang dan komen kat blog orang.mesti ada yg datang membalas. :nerd:

kaiba910 Publish time 24-11-2006 10:35 PM

Ok gak tu.Bro bagi la url ke blog bro pastu saya komen.Hehe.....

fazamania Publish time 24-11-2006 11:37 PM

Reply #6 neeziee's post

betul apa yg bro nizi habaq tu ..

fazamania Publish time 24-11-2006 11:39 PM

munna,

slow2 belajar .. nanti gempak la blog tu .

adiniel17 Publish time 25-11-2006 12:33 PM

thanx to u all

i'll appreciated with ur commentz

adiniel17 Publish time 25-11-2006 12:37 PM

Ada yang istimewa dalam blog saya

affiliate yg bole dipercayai....
menyeru sahutan PM kita...mengembangkan e-dagang kita
aku masih study...baru 4/5 days
but aku dah percaya affiliate ni berkesan.....
rasa ada bagusnya utk kita share sama...
x rugi satu sen pun

kasihlaila Publish time 25-11-2006 01:27 PM

tapi kalo letak affiliate semate2 orang menyampah!
kenalah buat blog macam biase jer...
pastu letak2kan bende affiliate tu...
macam nak seo gak..:tembak:

Mr.Forensics Publish time 25-11-2006 04:03 PM

inikah namanya blog?mungkin kamu sedang kumpul bahan untuk blog ni.hmm.
sementara menunggu kamu update,saya kunci selama seminggu then tolak ia ke bawah dasar laut paling dalam.

:P

champion Publish time 26-11-2006 01:51 PM

Added models from Bullz-Eye.com

Hello,
             Today I added some of the sexy models from Bullz-Eye.com.

Click here to link to my blog
Pages: 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27
View full version: ::Letak La Blog Korang Kat Sini:: (+2kr)