iceng Publish time 8-1-2009 04:25 PM

Nak tanya kat Jabatan Pendaftaran atau sewaktu dengannya..

Nak tanyalah pada sape2 yg keje kat sane ke..atau sape2 yg tau..tau tak camne nak bin/bintikan anak luar nikah kepada bapa zinanya???

jofizo Publish time 8-1-2009 05:12 PM

dari segi hukum agama boleh ka........

iceng Publish time 9-1-2009 04:52 PM

MENASABKAN ANAK KEPADA SUAMI IBU SEKALIPUN PERKAHWINAN KURANG DARIPADA ENAM BULAN

Jawatankuasa Syariah Negeri Perlis yang dipengerusikan oleh Mufti Perlis Dr. Mohd Asri bin Zainul Abidin yang bermesyuarat pada September 2008 telah memutuskan mengenai nasab anak yang tempoh perkahwinan ibubapanya kurang daripada enam bulan seperti berikut;
揂nak yang lahir kurang daripada 6 bulan ibunya berkahwin, boleh dibinkan kepada suami ibunya, kecuali jika dinafikan oleh si suami

jofizo Publish time 12-1-2009 04:24 PM

Balas #3 iceng\ catat

ok la kalau dia kawin, kalau dia tak nikah camner?

meya Publish time 20-5-2009 06:00 PM

Saya pun nak tumpang tanya ler pada sape2 yang keje kat JPN di sini...

Soalannya kalau kita dah jumpa Mykad kita selepas kita dah report buat baru kat JPN, takleh ker minta balik refund RM110 tuh?Nih kira baru sehari dua ajek buat report..tup..tup ada orang pulangkan balik...bagaimana ek?

Terima kasih

reenz013 Publish time 6-8-2009 02:47 PM

5# meya

bolehke minta refund....aku rasa mcm tak lehje

dlexs8748 Publish time 13-8-2009 04:41 PM

tapi itu kat perlis je....mcm mne ngan JPN Ngeri lain....aku pn ada tdengar yang isu menasabkan(mbinkan) ni lama dah...cuma JPN yang x nak ikut pekeliling...x salahnya dari zaman Tun Mahatir lagi benda ni dah berbangkit....rsanya tahun lepas pun ada isu ni....tapi persoalannya..knapa pihak JPN tidak mengambil endah akan isu ini..isu ini bloeh mendatangkan pemikiran -ve kepda anak-anak yang tidak berdosa ini:'(:'(

honeyxxx Publish time 7-7-2010 08:40 PM

kalo d bg bin kn plak takot makin menjadi plak..yg da insaf tu ok la..yg blom plak baru nk buat ..bila da tahu plak bole bin kn kalo kurang 6 buln wah suka la...buat xmalu ,anak yg x berdosa korang wat kn malu suka....huhuhu...anti la aku pi tnyer kawan aku kat jpn tuh cm ner?
Pages: [1]
View full version: Nak tanya kat Jabatan Pendaftaran atau sewaktu dengannya..