mjla Publish time 19-1-2009 11:54 AM

Cold.....
            Nasihatkan mak ko jgn ckp camtu ngan anak pempuan.......pasal anak pempuan klu hati dah patah nanti susah...... :(

hanibee Publish time 19-1-2009 11:56 AM

Reply #179 coldfusionr's post

benci sgt mak ko kat duda tu ek.. kalau ada jodoh diorg, camna agaknya dia nak handle.. sorry la beb tp mak ko tu smayang ke tak.. :Lbapak ko lak wat ape.. takde fungsi ke?

hanibee Publish time 19-1-2009 11:58 AM

Reply #181 mjla's post

nape kalau anak pompuan patah hati susah?

afja Publish time 19-1-2009 12:05 PM

Originally posted by hanibee at 19-1-2009 11:58 AM http://mforum5.cari.com.my/images/common/back.gif

soklan kacang je tu......

patah hati jd ANDARTUA la....:'( :'( :'(
nanti susah nk justify dgn masyarakat melayu.......
satu nightmare.....

setakat kawin duda..... mslh kecik je tu...
dpt cucu.... pastu sogok pi haji..... ------> settle :P

(jaatnya aku :'( )

hanibee Publish time 19-1-2009 12:19 PM

Reply #184 afja's post

tak semestinya dpt cucu leh settle.. ada je kes dpt cucu pon tak baik2 gak.. diorg heran apa.. cucu dr anak lain ramai.. silap2 cucu pon leh jadi mangsa.. nenek syg cucu nun, cucu ni dia tak pandang.. mak zaman ni ramai dah kering hati woo..

coldfusionr Publish time 19-1-2009 12:40 PM

sebenarnyer cenggini la mak aku dia bangkang adik aku kawin dgn duda tu sbb dia nak adik aku tuh kawin dgn pilihan dier meaning org tuh dia yang pilih tapi xnak ckp terang2 sbb aku nampak everytime org dtg pinang semua dia x kenan dulu adik aku kawan dgn sorang budak pun dia xkenan alasannyer bapak bdk tu kawin 2 pastu kawan lg pun mak aku xberkenan dan setahu aku mak aku mmg udah ader pilihan dier cuma adik aku tuh xnak pandang langsung....mak aku nyer reason paling xlogik pernha ku dgr kawin dgn org keje swasta ni xkemana klu kawin dgn org gomen nih jauh la sikit jumpa byk org...aku mcm pelik mak aku ke yang ckp mcm tuh...sbb bapak aku somebody kat gomen itu jer...aku rasa ayat paling b**&&*& pnah ku dgr...maaf yer...mak aku semuanyer xelok depan mata dier klu dia pilih itula yg paling elok....dulu adik aku dpt twrn belajar U pun dier xbg alasan nyer nnt terjebak dgn bende xelok.tp kulihat adik aku xpergi U pun dh terjebak g clubbing....xpulak dia pandang tang tuh...huh sebenarnyer aku pun panas gak dgn mak aku tuh...sbb aku xtahu ape lagi yang dier nak....bg aku yang kawin adik aku biarlah dier tentukan pilihan hidup dia sendiri....yang paling ku tak tahan tuh mak aku leh ckp klu hilang anak dier xheran egonyer mak aku tuh....erm mak aku mmg kurang ilmu agama xdinafikan...xsolat...aku kesian adik aku tuh...sbb aku pun ader jugak jumpa kengkawan perempuan yg tertutup pintu hati utk berkahwin setelah mak bapak tentang....aku xnak adik aku mcm tuh...seolah olah parents ni tak pikir umur anak dier dh elok utk berkahwin dan sudah tiba masnye anak dier membuat keputusan...tp sayang parents xfikir...mak aku ader ckp dgn adik aku smlmklu ko kawin dgn jantan tu jugak aku xkakn ampunkan dosa ko sampai bebila dan klu ko xkawin pun aku xkan ampunkan dosa ko...aku jadi pelik nape sampai gitu skali mak aku ckp...fuhhhh aku rasa nk jer seret mak aku tuh g jabatan agama...skalipun dia xmengizinkan adik aku kawin boleh tak jangan panggiladik aku tuh jalang lah betina la...klu adik aku tuh jalang bermakna dia pun keluar dr perut jalang jugak...aku jd tension pulak dgn kes mak aku tuh....

coldfusionr Publish time 19-1-2009 12:41 PM

Originally posted by mjla at 19-1-2009 11:54 AM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
Cold.....
            Nasihatkan mak ko jgn ckp camtu ngan anak pempuan.......pasal anak pempuan klu hati dah patah nanti susah...... :(

start dr smlm ayat jalang dgn anak sial mak aku panggil adik aku tuh...kesian plak aku tgk adik aku tuh.....

[ Last edited bycoldfusionr at 19-1-2009 12:42 PM ]

afja Publish time 19-1-2009 12:50 PM

Originally posted by hanibee at 19-1-2009 12:19 PM http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
tak semestinya dpt cucu leh settle.. ada je kes dpt cucu pon tak baik2 gak.. diorg heran apa.. cucu dr anak lain ramai.. silap2 cucu pon leh jadi mangsa.. nenek syg cucu nun, cucu ni dia tak pand ...

owh.... tuk jenis mak yg x de ati perut.....
mak yg kijam :'(

afja Publish time 19-1-2009 12:53 PM

Originally posted by coldfusionr at 19-1-2009 12:40 PM http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
sebenarnyer cenggini la mak aku dia bangkang adik aku kawin dgn duda tu sbb dia nak adik aku tuh kawin dgn pilihan dier meaning org tuh dia yang pilih tapi xnak ckp terang2 sbb aku nampak everyti ...

aku x baca abis... aku zoom je kat mak ko x solat...
so no wonder lah :$

mintak la ayah ko yg bersuara. dia WALI

coldfusionr Publish time 19-1-2009 01:09 PM

Originally posted by afja at 19-1-2009 12:53 PM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

aku x baca abis... aku zoom je kat mak ko x solat...
so no wonder lah :$

mintak la ayah ko yg bersuara. dia WALI

masalahnyer smlm adik aku ckp mak aku ckp ayat tu depan dier but then bapak aku diam jer...aku pun dh pening nih....
mak aku dh sound klu aku pepandai aku pun dier xngaku anak nnt...fuhhhhh wei tolong la wei....erm aku perlukan ayat dr gila2
at the same time aku pun xnak la adik aku buat maksiat ke manala tau....kot kot dier tercabar ker dgn ayat mak aku tuh...xpasal2 aku kena tanggung dosa tuh...

peachRose Publish time 19-1-2009 01:17 PM

Originally posted by coldfusionr at 19-1-2009 01:09 PM http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

masalahnyer smlm adik aku ckp mak aku ckp ayat tu depan dier but then bapak aku diam jer...aku pun dh pening nih....
mak aku dh sound klu aku pepandai aku pun dier xngaku anak nnt...fuhhhh ...

kesiannya kat ko n adik ko....:'(
aku dulu pun kawin ala2 mak abapak tak kenan gak...tapi diorg last2 bagi sbb tgk hubby aku ok kut w;pun kerja kilang jer...
mmg susah la kalo gini cold...
apa kata ko n adik pegi pejabat agama tanya mcmn nak buat,,,
valid ke tak ugutan mak ko tu atas kejahilan dia tu?

hanibee Publish time 19-1-2009 01:47 PM

aku rasa better gi pejabat agama.. bincang dgn jelas..

aku kalau kat tempat adik ko, aku go on jek.. honestly.. family sendiri dah tak appreciate.. pegi lah numpang kasih pada yg syg..

izati_abc Publish time 19-1-2009 01:55 PM

hmmm.....sian nye kat adik tuan rumah...drpd ape yg aku baca.....npknye mak tn umah mcm xde alasan nape xnak terima pilihan adik tu..kalo setakat duda ape salahnye....bkn husband org pon.....kalo husband org maybe byk bende nk kene pk....

pengalaman aku la...dulu mak ayh aku pon x restu aku n husband....tp ade alasan kukuh sbb husband aku ni jenis bab2 agama agak fail dulu.....even skrg pon aku masih lg mendidik n menasihati...sbb aku yg pilih utk kawen dgn dia...dh jd tjawab aku.....tp yg aku nk cite ni....wpon masa tu sume org menentang...aku masih lg berkeras nk jgk kat husband aku ni.....mak aku sampai nangis2 xnak dulu.....tp ayah aku agak rational....dia buat istikharah sume ats pilihan aku tu.....n aku berterima kasih kat ayh aku.....kalo x krn kelembutan hati ayh aku n kemampuan dia mengawal mak aku...aku dpt kawen ngn husband aku tu....even husband aku disayangi mak aku lps kitaorg kawen.....

nasihat aku kat adik tn umah

mula2 skali usaha secara rohaniah dulu....istikharah n doa agar ibu bapa terbuka pintu hati utk menerima pilihan kita...itu yg aku buat dulu...slalu baca yasiin n ayat2 pelembut hati.....

lps tu mintak pilihan hati tu dtg umah direct.....jumpa secara baik.....pastika penampilan menarik wpon rupe x hensem....heheh.....maybe bila mak ayh dh tgk rupe n cara...diaorg terbuka hati......kene pamerkan keikhlasan masa ni...wpon rasa nk terkencing control aje la muka manis tu......n bersedia ngn soalan2 bernas (ataupun makian) drpd famili si ppuan...mcm kes husband aku lps dh dtg umah...ade 3 lg sesi interview antara ayh aku n dia...in person...n the last one ayh aku siap bwk pakcik lg sbg penilai kedua :$

pasal mak tuan umah maki adik mcm2 tu....terpaksa adik tu tahan n tadah je la airmata berbaldi2 tu...aku dulu pon bape byk airmata tumpah....fight utk husband aku punye pasal......tp kene firm dgn decision....kalo ckp nak...tunjukkan yg kita nak...jgn bila org ckp ni ckp tu kita patah semangat.......aku dulu 1st husband aku dtg umah 2005....2007 br dpt kawen...tempoh tu adalah masa yg amat menyiksa bg aku...sbb didera secara mental tanpa keputusan yg pasti.....siap aku dikenen utk org lain lg....tp aku ttp ngn keputusan aku........

kalo x jd jgk...aku rasa adik tn umah kene guna org tgh....org yg mak tn umah respek......maybe ade famili ke ataupun org tua ke sape ke yg disegani oleh mak tn umah....blh dibawak berbincang ngn org ni.......kalo x dapek jgk...ape kate consult kat LPPKN ke....or pejabat agama bhgn nikah kawen ke....maybe diaorg blh kaunseling sket mak tn umah ni.....

last but not least...aku nk ckp satu aje la......kita mmg xleh label x dpt restu ni x bahagia...or satu hari nnt bercerai-berai...sbb tu sume bkn kita yg tentukan...Allah yg tentukan......tp..amat penting utk memohon n mendapat restu keluarga....especially ibu bapa...krn di situ la terdapat keberkatan dlm rumahtangga yg akan kita bina nnt.....tp kalo dh situasi x membantu...elokla diusahakan dgn cara lain mcm yg aku dh ckp kat ats tu......seelok2nye biarla perkahwinan kita direstui.......

gilagila2 Publish time 19-1-2009 09:09 PM

Originally posted by coldfusionr at 19-1-2009 10:11 AM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
aku nk update perkembangan terkini mak aku terhadap adik aku....find smlm mmg gaduh gila baban antara adik aku dgn mak aku....mak aku dah cakap habis dgn adik aku smlm klu dia hilang sorang anak...

Tak rugi kalau adik kau tak respect mak kau tu...

Aku rasa sampai bila-bila pun mak kau tetap akan memilih sampai akhirnya adik kau give up, tak nak kahwin..elok je kau nasihat adik kau suruh dia kahwin, lepas kahwin taat suami dia, InsyaAllah hidup dia akan bahagia, cukuplah restu dari keluarga lelaki.

gilagila2 Publish time 19-1-2009 09:11 PM

Originally posted by hanibee at 19-1-2009 11:58 AM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

aku pernah tengk pompuan patah hati sebab mak asyik memilih je, sedih...sampai ke sudah tak nak kahwin.:$

gilagila2 Publish time 19-1-2009 09:14 PM

Originally posted by coldfusionr at 19-1-2009 12:40 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif.
sebenarnyer cenggini la mak aku dia bangkang adik aku kawin dgn duda tu sbb dia nak adik aku tuh kawin dgn pilihan dier meaning org tuh dia yang pilih tapi xnak ckp terang2 sbb aku nampak everyti ...

aku rasa kau patut sebelah adik kau je sebab masalah mak kau tak akan selesai....

aku harap adik kau bahagia dgn pilihan dia,yg penting dia kahwin dgn lelaki idaman dia, dia yg nak kahwin,bukan mak kau,

suruh adik kau solat istikharah.masa depan dia,bukan masa depan mak kau.

coldfusionr Publish time 19-1-2009 09:15 PM

terus terang aku ckp mmg aku nak suruh adik aku tuh kawin jer...tp aku risau andai kata klu mak aku xampunkan dosa dier merana lagila budak tuh pulak kat akhirat.....ku dah buntu yerla....pelik nape perlu mcm tu skali sampai xngaku anak and xampunkan dosa bagai....sampai bila harus begini tapi aku jugak xnak adik aku bergelar anak derhaka...tolongla aku weiiiiiiiii

gilagila2 Publish time 19-1-2009 09:19 PM

Originally posted by izati_abc at 19-1-2009 01:55 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
hmmm.....sian nye kat adik tuan rumah...drpd ape yg aku baca.....npknye mak tn umah mcm xde alasan nape xnak terima pilihan adik tu..kalo setakat duda ape salahnye....bkn husband org pon.....kalo ...

sudah-sudah lah kau nak menipu org lain, aku rasa elok kau buka mata luas-luas, bercakap berdasar pengalaman bukan ikut teori je.
kau jgn nak jadi macam tompel dalam cerita ahmad albab tu...

restu ibu bapa bukan wajib ...ok.siapa berani kata restu ibu bapa wajib kalau nak kahwin?

tak de nye nak menderita kalau parent tak restu, yg menderita tu sebab pilih jantan sial sebagai laki.

erm..aku tgk citer hindustan ,org Hindu ada lah yg dok cium kaki mak bapa dia lepas kahwin mohon restu, org melayu pun nak ikut ke?

gilagila2 Publish time 19-1-2009 09:25 PM

Originally posted by coldfusionr at 19-1-2009 09:15 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
terus terang aku ckp mmg aku nak suruh adik aku tuh kawin jer...tp aku risau andai kata klu mak aku xampunkan dosa dier merana lagila budak tuh pulak kat akhirat.....ku dah buntu yerla....pelik n ...

ok...macam ni lah, mak kau tu dah ada cucu ke belum?mak-mak kita ni bla dah masuk 50-60an dah tak garang dah, dia akan cool down. terutama bila dah ada cucu. aku rasa dah terlampau byk kes macam adik kau ni, kawan aku pun ada alami,mak dia tak restu dia kahwin, dia kahwin lari.bila dapat anak, mak dia yg jaga anak dia. ayah dia yg garang giler sebelum tu,paling sayang dgn cucu.sekarang dia bahagia.

Tak elok menolak jodoh,percaya lah...jodoh kita telah ditentukan sejak azali lagi.

apa yg kau risau, lepas adik kau kahwin, syurga nya bila dia taat kepada suami, pelan-pelan la mohon maaf dari mak kau tu...

org pompuan ni bila dah ada suami, suami lebih utama daripada ibu bapa,...kau tak perlu risau hal yg jauh lagi ke depan. bagi sokongan pada adik kau tu, kesian dia, kalau aku kakak dia, aku dah bawa dia kahwin lama dah...takkuasa aku nak layan peel mak yg gitu.

fikir masa depan adik kau,masa depan dia dgn suami, bukan dgn mak kau.

peachRose Publish time 19-1-2009 09:28 PM

Originally posted by coldfusionr at 19-1-2009 09:15 PM http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
terus terang aku ckp mmg aku nak suruh adik aku tuh kawin jer...tp aku risau andai kata klu mak aku xampunkan dosa dier merana lagila budak tuh pulak kat akhirat.....ku dah buntu yerla....pelik n ...

pegilah pejabat agama/tanya mereka yg arif...
jatuh derhaka tak kalo adik ko tak ikut cakap mak ko ni...
kahwin tu satu sunnah...
since tak nampak sbb konkrit mak ko beria2 tak benarkan adik ko tu kawin...so bagi aku, tak valid ugutan dia tu...
Allah tu Maha Adil....between adik ko yg cuba utk menghalalkan satu perhubungan dgn mak ko yg beria2 menghalang tanpa sbb yg kukuh (sbb hamba Allah tu kerja swasta, bukan gomen..what a stupid reason..!!:@ - Allah tak suka org yg pandang rendah kat org lain.. )..mana yg ko rasa di pihak yg benar....?
Lain la kalau duda tu terang2 kaki maksiat ke,x tanggungjawab ke...ok la jugak nak halang2...
Sian adik ko n ko sdri..aku boleh byg perasaan dilema yg korang alami nih...kalo org lain takpe..ni mak bapak sdri....lemah tul..huhu
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: Bahagia ke Tanpa Restu?!!!