Sasori Publish time 21-12-2008 11:45 PM

Subject Core Management System

hi disini aku nak tanye sikit.. pasal subject core management system.. ape yg korang phm?
aku kena buat tapi tak tau cmne.. die just bg title tu.. xde bg pape info pon..
pasal coding ngan design tu xde hal.. mslhnye system tu..
mcmne nak manage dan ape yg die nak managenye dan bagaimana dia work.. aku xbrape clear sbb tu aku tanya korang..
anyone? ;P

0001 Publish time 24-12-2008 10:51 AM

Reply #1 Sasori's post

Core Management System (CMS) tu secara ringkas, adalah satu system asas utk mengendali sesebuah organisasi/badan/perniagaan/etc.

Sebagai contoh, ko disuruh buat satu CMS utk universiti ko... jadi apa yg ko perlu buat adalah design satu system yg akan dapat menyelaraskan semua hal2 berkenaan students (registration, intake, biodata, reports, results, etc), pekerja (lecturers, staff), HR, payroll, dan sebagainya... sebabnya ada CMS ni ialah semua semua system2 data2 tu selaras and bukan lain2 platform supaya senang berinteraksi antara satu sama lain. Imagine kalau ada lain2 system... SAP utk student info, Kaizen utk HR, PHP/MySQL utk online registration... mesti resign terus system engineer tu pening paler nak sambung semua tu jadi satu system.

Ni tip utk ko... nak buat CMS ni, fikir macam nak buat satu intranet... semuanya (HR, accounts, events, news, biodata) bawah satu 'system'. System tu adalah CMS ko tu.
Pages: [1]
View full version: Subject Core Management System