exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 01:54 PM

kawen segera...

salam olz....ev nk tny ader tak dikalangan u olz kat sini yg berpengalaman/pengalaman org lain ttg kawen segera/tetiba nie..maksudnya korang plan nk kawen dlm tempoh setahun, tup2 dipercepatkan maybe dlm tempoh lg 6 bulan ke....ataupun plan nk kawen lg 5 bulan, tp dipercepatkan jd 2 bulan ker..mcmmana korang berdepan situasi ni?apa persiapan yg korang buat?....tetiba ev rasa cam plan nk kawen 2-3 bulan dr sekarang la...tempoh sepatutnya setahun....mesti tunang ev x setuju nti...hehe...

nafham Publish time 20-12-2008 02:02 PM

aku phm perasaan ko...;P ;P ;P

lIZA_amni Publish time 20-12-2008 02:06 PM

Reply #1 exclusive_vvip's post

solat hajat banyak2

ai juga paham perasaan u :$

cuci_tangan Publish time 20-12-2008 02:07 PM

sabor-s....sabor..x kan lari gunung di kejor;P

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 02:10 PM

hehe..korang paham aper?...malu lah plak ev...:$....ev ingat nk kawen lbh awal spy senang nk sewa umah...bleh sewa sekali kalu dh kawen :$

peachRose Publish time 20-12-2008 02:13 PM

mmm..aku dulu tunang 3 bln jer....
ok je buat persiapan...simple jer majlis aku buat...lantak le apa org nk ckp...aku yg kawin..bukan diorg...
knp ek skrg ni suka tunang lama2....
benda senang tapi dah jadi complicated bagai dah...huhu

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 02:15 PM

Balas #6 peachRose\ catat

peach wat kenduri camner?...citer ar sikit...ev pon plan nk wat simple jer...tp tunang ev nk wat ala2 gempak sikit....terbalik plak..sllu org pompuan yg nak gempak2 ni....

Dragon Publish time 20-12-2008 02:21 PM

aku salah seorang diantaranya ... tunang pertengahan bulan 11 ... tiba2 mil mintak dipercepatkan kepada next month (dec) atas alasan2 tertentu ...

majlis perkawinan sebelah pompuan dibuat seringkas yg mungkin tp meriah .. aku pun tak sangka yg aku buleh buat semua persiapan tu dlm maser yg sesingkat tu :)

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 02:23 PM

Balas #8 Dragon\ catat

maksudnyer dlm masa sebulan lah ek?....sebelah dragon wat biler lak?

peachRose Publish time 20-12-2008 02:25 PM

Originally posted by exclusive_vvip at 20-12-2008 02:15 PM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
peach wat kenduri camner?...citer ar sikit...ev pon plan nk wat simple jer...tp tunang ev nk wat ala2 gempak sikit....terbalik plak..sllu org pompuan yg nak gempak2 ni....

err..yg basic2 jer...
buah tgn utk tetamu pun tak buat (kedekutnya...;P )
tapi ayah panggil kenduri mmg just utk kesyukuran..takde minta duit (apa ek kita panggil nih..lupa)
baju sewa je...buat sepasang utk bertandang ke umah hubby je..
tak bersanding..
buat pelamin katil je...amik gambar skit...hias2 semua sewa...
hantaran ada kakak/abg/makcik2 sponsor....
mmm..mmg simple habislah...ada dgr gak org kutuk...;P ;P ;P ..alhamdulillah..belanja semua takde utang2....pakai simpanan sdri yg coet je...alhamdulillah cukup le..belanja buat kenduri ayah yg tanggung (mmg kewajipan seorg bapa benda ni....pls take note yer bapak2 semua)...org2 kampung yg masak...
mmm..apa lagi ek?

peachRose Publish time 20-12-2008 02:30 PM

Originally posted by Dragon at 20-12-2008 02:21 PM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
aku salah seorang diantaranya ... tunang pertengahan bulan 11 ... tiba2 mil mintak dipercepatkan kepada next month (dec) atas alasan2 tertentu ...

majlis perkawinan sebelah pompuan dibuat seri ...

hehe..
macam aku la..kira meriah le jugak kut...
stended majlis kenduri kawin dalam famili haku..panggil 500 org..datang 1000 lebih..sampai gulai abis..kalut rebus telur masuk dalam kuah...biasa ,makck2 duk seloroh...lembu dah 'bertelur'..:lol:
tapi org2 kat tpt aku tu tak kisah..yg penting diorg dpt dtg...diorg siap ckp..dtg dapat minum air sirap pun jadi le...
btw..kg aku kat kelantan....mostly majlis yg aku pergi mmg simple2...mmg takde sanding2...so peaceful takde muzik2 bagai macam belah2 pantai barat ni...very2 the peaceful gitu..

peachRose Publish time 20-12-2008 02:33 PM

ops lupa...majlis khatam quran dan berinai, marhaban etc mmg takde dalam list famili aku...
inai tu pakai la...tapi buat sdri2..takde nak buat hari2 khas tu semua...
mmg basic betul..akad n kenduri skit je...
now dah kawin nk 6 thn..anak dah 3...alhamdulillah..bahagia...

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 02:34 PM

Balas #10 peachRose\ catat

ok sgt lah mcm nie...ev pon malas lah nk wat yg gempak2 nie....wat serba sederhana jer....

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 02:34 PM

Balas #10 peachRose\ catat

ok sgt lah mcm nie...ev pon malas lah nk wat yg gempak2 nie....wat serba sederhana jer....

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 02:37 PM

Balas #12 peachRose\ catat

ev pon plan taknak ader khatam quran, berinai etc.....kalu boleh buat nikah waktu pagi, kenduri belah petang tu....jimat belanja sikit.....

Dragon Publish time 20-12-2008 02:41 PM

Originally posted by exclusive_vvip at 20-12-2008 06:23 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
maksudnyer dlm masa sebulan lah ek?....sebelah dragon wat biler lak?

iyer dlm maser 1 bulan ... majlis sebelah pompuan tu ... majlis sebelah hakulah tu ;P

majlis sebelah lelaki dibuat pada june next year .. alasan sbb dewan yg nak ditempah hanya kosong pd maser tu

mil nak sgt wat kat dewan tu ... ikutkan jerlah ... :)

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 02:46 PM

Balas #16 Dragon\ catat

hehe..dragon ni pompuan rupanyer....sori,ingatkan lelaki td....dragon wat family planning tak?kot2 nti kenduri belah lelaki dragon peknen dh ke (sori kalu personal xyah jawab yer).....ader hantaran tak dragon kawen ari tu?

peachRose Publish time 20-12-2008 02:54 PM

dik..utk anak first..tak yah la plan2 bagai...sbb dah byk kes plan2 pastu terus tak dapat...
utk anak seterusnya tu okla...sbb kalo takde pun..at least dah dapat sorang anak...
sbb kita tatau tahap kesuburan kita camner...
just in case kita mmg susah nk conceive..pastu ditambah dgn buat famili planning lagi..takut gigit jari je tak dapat anak..huhu
just a piece of advice...

Dragon Publish time 20-12-2008 03:08 PM

Originally posted by exclusive_vvip at 20-12-2008 06:46 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
hehe..dragon ni pompuan rupanyer....sori,ingatkan lelaki td....dragon wat family planning tak?kot2 nti kenduri belah lelaki dragon peknen dh ke (sori kalu personal xyah jawab yer).....ader hantar ...

family planning? heheh .... hantaran sebelah lelaki & pompuan ader ... walupun mil tak mintak balas (maybe sbb faham kesibukan aku) tp aku tetap nak bagi juga sbb tu dah niat aku & sbg hadiah utk hubby aku ...

lepas dpt news mintak dipercepatkan tu ... aku terus uruskan hal2 yg penting dulu

1st - berkenaan dgn borang2 nikah, kadi, wali, saksi dsb ... (sb baik aku dah amik kursus kawin siap2 .. hubby ambik on the spot)

2nd - catering & jemputan

3rd - persiapan perkahwinan - hantaran, cincin nikah, baju nikah, kasut, tudung, mak andam, mehndi dsb ...

aku enjoy jer buat semua tu .. sonok betul time tuh ngeh ngeh ngeh :loveliness:

err tuan umah ... ko pun kener dipercepatkan kawin ker?

exclusive_vvip Publish time 20-12-2008 03:10 PM

Balas #18 peachRose\ catat

thanx 4 the advice sis...:)
Pages: [1] 2 3 4
View full version: kawen segera...