iceng Publish time 28-11-2008 10:19 AM

Penting ni..nak tanya skit..

Aku adalah buat website pakai adobe dreamweaver. Dah siap. Tp nak connect to internet n nak wat url sendiri camne ek??
mintak tolong sgt2 ek..tq..

akulah Publish time 28-11-2008 10:58 AM

Originally posted by iceng at 28-11-2008 10:19 AM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
Aku adalah buat website pakai adobe dreamweaver. Dah siap. Tp nak connect to internet n nak wat url sendiri camne ek??
mintak tolong sgt2 ek..tq..

aku pon tak pandai dalam hal ni,tapi basically ade 2 option,free atau berbayar.

Kalau free punye,kau kene setup pc and buat webserver.pastu kau boley gune servis dns yang free macam Dyndns untuk buat domain name(url).Ini just untuk memudahkan orang untuk pegi website kau.Kalau tak gune domain name pon boley gak tapi dia kene taip direct ip la.pastu kalau boley ipkau apply yangfixed punye supaye maintain accessability.

kalau bayao punye,pon ade beberape options gak aku rase.same ade kite nak just domain name saje atau both domain name and hosting sekali or web designing sekali.Yang bayao ni kau tak payah buat ape ape la on hardware/network setup ke apebende,just provide your work to them,pilih preference and publish.

Kalau tak silap aku CARI ni seniri ade service web hosting.Kalau nak yang lain kau google je pasal malaysia web hosting.

foxnike Publish time 28-11-2008 11:22 AM

aku pernah wat ni time projek final kat U dulu. tapi skang dah lufer...
Pages: [1]
View full version: Penting ni..nak tanya skit..