harunakill Publish time 26-11-2008 08:09 PM

Help me

salam.saya sekarang nih langgan wired streamyx yang 66 ringgit sebulan.saya tak tau la berapa kelajuan dia.cuma saya ada masalah bila ahli keluarga berkumpul dan internet kena berebut.jadi saya ingat nak beli router.tapi bleh pakai ke?brapa ringgit?umah saya ada 5 komputer.jadi apa jenis router yang dicadangkan?boleh ke tukar wired streamyx ke wireless?caj dia sama ke walau guna banyak komputer serentak?sori banyak tanya.harap harap boleh la jelas kan.

ikutsukerjerk Publish time 26-11-2008 10:34 PM

beli la yg wireless punyer.....letak password....pastu bley
share ramai2.....jgn tak letak password pulak...tak pasal2
jirang tetangga pun tumpang sekali....;P ;P

harunakill Publish time 27-11-2008 11:16 AM

saya kalau bleh x nak tukar yang 66 ringgit tuh.cuma nak beli router je.router apa yang dicadagkan dan brapa ringgit dan limit komputer yang bleh guna

akulah Publish time 28-11-2008 11:09 AM

kalau umah kau tak memboleykan wired network,memang kau kene gune wireless la.Kau beli je wireless router sebijik and jadikkan access point.pastu semua pc kat umah kau yang mane pakai wired nic kenela tukar pade wireless nic.memang banyak kos sikit la kalau pakai wireless ni.

caj ataujenis streamyx tetap same je,tak kesahla walau 20 orang pon gune serentak.downside dia is just kalau streamyx kau speed rendah,kalau lagi ramai gune makin slowla jadiknye.depends on user activity gak la.

kalau brand networking devices ni aku biase beli Dlink je,ade bnyak lagi brand lain macam linksys,3com,belkin,smc.pilihan mengikut poket dan kesesuaian network.

[ Last edited byakulah at 28-11-2008 11:12 AM ]
Pages: [1]
View full version: Help me