mrs_halia Publish time 30-10-2008 09:33 AM

Sesiapa yang dah hantar anak ke sekolah integrasi?OK ker?

Assalamualaikum..
Saya nak bertanyer forumer kot ader pengalaman hantar anak ker sekolah integrasi ( dari darjah satu)..sekolah integrasi ni banyak jawi/agama sebelah petang..start sekolah kol 8 pagi balik 4 petang...
Cemana performance dia..ok ker tak...
pelajaran jawi/agam jawi ok ker tak..
sekolah intergasi ni kalau di kelantan di panngil sekolah agama rakyat ( kalau tak silap-kalau silap maaf)..tapi kalau kat selangor ni macam macam lah nama nyer...
saya tengah survey sekolah integrasi untuk anak saya..nak tau jugak brapa charge, performance sekoalh tu cemana
MOD, kalau dah ader topic ni tlg bagitau saya, saya dah search tapi tak jumpa

mek_ja Publish time 30-10-2008 09:42 AM

Originally posted by mrs_halia at 30-10-2008 09:33 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Assalamualaikum..
Saya nak bertanyer forumer kot ader pengalaman hantar anak ker sekolah integrasi ( dari darjah satu)..sekolah integrasi ni banyak jawi/agama sebelah petang..start sekolah kol 8 ...

errr sama ke ngan sek agama rakyat ?yg ni mmg tak leh nak jawab:loveliness:
ank buah ada masuk sekolah integrasi ni tp kat shah alam ler..
tp nak masuk sek ni susah jugak..bkn senang
sebab kena ada exam bagai..klu lulus tahap yg dorang nak baru boleh diterima masuk
klu tak...sekolah je la kat sek.kebangsaan:lol: :lol:

dr segi pelajaran tak mampu nak komen
takde pengalaman
nti kita tunggu feedback dr forumer yg ada pengalaman

mysuria Publish time 30-10-2008 10:24 AM

rasanya mcm x sama kot.. kat tmpt lain aku tak tau la..tp kwn aku ada htr anak dia ke srai ni..yg kat subang tu, mcm kata mek_ja la, nak masuk sek tu ada exam bagai, now, anak kwn aku tu dah darjah 3. ms exam dl, depa kata dlm 7,8 kelas exam, tp diorang nak ambik dlm 5,6 kelas kalau x silap aku la..

pelajaran lak..kwn aku tu ckp, pg2 tu, depa akan ngaji dl, then sekolah mcm biasa la.. ptg tu, samb kelas agama kot.. so far, kwn aku kata ok la.monthly fees x tau la...

mrs_halia Publish time 30-10-2008 10:27 AM

Balas #3 mysuria\ catat

mysuria...sekolah tu nama aper ya...kat subang?...saya tinngal di bukit subang...tenagh cari sekolah kat kawasan subang jugaklah...

mrs_halia Publish time 30-10-2008 10:27 AM

Balas #2 mek_ja\ catat

mek ja..
sekaolah kat shah alam tu aper anma dia..nak pi surveyyyyy:D

mek_ja Publish time 30-10-2008 12:09 PM

Originally posted by mrs_halia at 30-10-2008 10:27 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
mek ja..
sekaolah kat shah alam tu aper anma dia..nak pi surveyyyyy:D

nti saya tya sil ye
saya mmg tak tahu le namanya
cuma tahu anknya sek integrasi jerk

buncis Publish time 31-10-2008 08:52 AM

anak aku baru nak masuk sekolah integrasi next year.

bulan 5 hari tu ada exam nak masuk sekolah tu.dari 390 org diorang ambik 200 org je.

purpose aku masukkan kat situ sbb nak sambung tahfiz dia.sekarang dia akt tadika abim.sayang pulak kalau tak sambung apa yg dia dah belajor.

fee aku tak pasti sgt tp ada bayor mkn bulan2.tgh diorang sediakan makanan tgh.lagipun aku takda maid so senang tak yah nak pk antor transit kat mana2.

UMMI_MAI Publish time 31-10-2008 10:42 AM

salam... ari tu buka thread pasal ni takde org .... saya ada kenal sorang cikgu kat situ... katanya school ni under kerajaan negeri...kat selangor ni ada 10 buah je Shah Alam Seksyen 19 .. memang nak masuk ada qualification entrance test ... borang pendaftaran akan kluar dalam bulan Mac. so utk kemasukan 2009 dah over ... dah tanya ngan dia pasal yuran... dia cakap itu urusan sekolah... cikgu2 yang tertentu je yanng tau... silibus pagi ikut kerajaan... ptang after 2pm terus sambung dgn silibus agama .. abis klas kul 4.30pm... banyak application pasal tak payah transit anak2...

Tapi they all very strict.. kalau tak lepas no rayuan akan dilayan sebab takut budak tak bleh carry silibus yang berat...rasa cam nak antarmy daughter kat situ..Tahap pencaipaian quite good, in fact last year punya best student in UPSR (Selangor) came from this School (according to the teacher)...

So , sapa2 ada pengalaman, buleh share pro & cons.... Tqqq:loveliness::loveliness::loveliness:

picme Publish time 31-10-2008 11:25 AM

saya pun nak hantar anak sek 19 tu gak.. tp anak sulong dah x dapat.. sbb br ajer tahu baru2 nih... nak daftar dah lambat.... rasa rugi sgt...

insyaallah.. utk anak ke 2 nih nak daftar sana ...

nak tanya... kalau saya nak masukkan anak saya yg sulong tu utk darjah 2 ker.. boleh ker ek??... daftar thn depan la...

citrakasih Publish time 31-10-2008 10:13 PM

apa nama sek kat sek 19 tu?

Kacip_Fatimah Publish time 1-11-2008 11:54 AM

Sekolah integrasi ada jugak yang panggil sekolah agama kan..KAFA la dsb..
kesemua sekolah nie tak silap saya di bawah Jabatan Agama Islam Negeri..
dari apa yang saya tahu..memang bagus sekolah2 nie..
dan bukan senang nak masuk ke situ yea..mcm kata forumer lain..ada test dsb..
kebanyakkan ibu bapa hantar anak2 ke sekolah kebangsaan pada waktu pagi je then utk petang derang hantar ke sekolah agama nie lah..memang byk manfaatnya cuma satu je..budak2 akan penat lah sebab balik sekolah pagi tuu nak kena mandi, makan..then terus nk kena siap2 ke sekolah agama pulak.
Budak-budak tuu memang kena pandai manage waktu untuk diri sendiri, kerja sekolah dsb.
Yang mana yang dah bersekolah menengah pula, ada beberapa sekolah yang pelajarnya memang dah confirm ada tempat untuk sambung belajar samada di UIA atau pun di luar negara..yg nie tak silap saya pelajar2 dari DQ kot..
takat nie je yg saya tahu..hehehe..pendapat saya, kalau memang nak hantar..teruskanlah..takde apa yang rugi..

AlongCute Publish time 3-11-2008 11:36 AM

Reply #4 mrs_halia's post

salam mrs halia..
anak along sek integ.kat subang jaya ss15 ..u leh call this no.56380486..ramai gak kekwn anak along duduk kat subang bastari sek.kat sini..montly fee @RM280 for tahap 1(stand 1-3) ...termsk mkn 2x sehari ..

picme Publish time 3-11-2008 12:17 PM

tHANKS ALONG.... :loveliness:

mrs_halia Publish time 3-11-2008 01:09 PM

Balas #12 AlongCute\ catat

along..got yr pm:)
tq..

citelah pengalaman anak along..darjah brapa dah dia...?:D

ilove_cokelat Publish time 4-11-2008 03:10 PM

kat seksyen 13 shah alam pun ada sekolah integrasi ni... rasanye baru bukak... dia sekat area shoplots tu... dekat sket kot nak anto kalau dari bukit subang...

ni link sekolah tu

http://www.sekolahintegrasiassyakirin.blogspot.com/

mek_ja Publish time 4-11-2008 04:17 PM

Originally posted by picme at 31-10-2008 11:25 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
saya pun nak hantar anak sek 19 tu gak.. tp anak sulong dah x dapat.. sbb br ajer tahu baru2 nih... nak daftar dah lambat.... rasa rugi sgt...

insyaallah.. utk anak ke 2 nih nak daftar sana .. ...

boleh
sbb sil saya thn lps...anknya yg no.2 dpt intgrasi
yg sulong be4 tu sek kebangsaan....so dia decidedalang2 semua sek kat ctu
utk masuk ctu..dorang nilai prestasi result akhir thn ank kita yg exam dekat sek.kebangsaan
rasanya semua sebject nak 95% ke atas klu x silap

tu sil yg citer la
saya ni mmg takde exp lagi
saje sesambil blk kg....sembang2 kiranya persediaan awal le kan:loveliness:

UMMI_MAI Publish time 4-11-2008 05:46 PM

Balas #15 ilove_cokelat\ catat

yang ni private...

tehlaut Publish time 5-11-2008 09:39 AM

nk tanya pasal sekolah nih.....

opening utk standard 1 2010 dh kuar ke?

cemana ek nk apply?

teh duk kota damansara, tapi tk dapat cari la sek integrasi nih.... .anyne tau area yg berdekatan?

or maybe leh kasi idea sek mana slain kota damansara??... teh kerja kat kl....

yg teh tau cuma sek al amin kat gombak tuh or bukit keramat... so far tgk student nye bagus bagus.....

mrs_halia Publish time 5-11-2008 10:23 AM

Balas #18 tehlaut\ catat

teh...
kalau kat kota damansara tu, kat dataran sunway ader satu srai( private),
org kat subang bistari hantar anak kat srai subang jaya, private jugak...
kat stadium shah alam, seksyen 13 private gak...about 5K per yearlah sebab halia dah call sekolah sekolah ni..

kalau nak yg tak private so far yg halia tau seksyen 19 shah alam tulah.., untuk daftar 2010 dia bukak bulan 3 and 4 next year..tapi very limitedlah ..dia nak ambik lebih kurang 160 org jer darjah satu...ader test gak katanya...tapi boleh tanya jais bahagian pendidikan kalau nak tau lagi...

picme Publish time 5-11-2008 10:41 AM

Balas #16 mek_ja\ catat

thanks 4 d info mek ja... tu la kan... senang kalau dapat satu sekolah..
Pages: [1] 2
View full version: Sesiapa yang dah hantar anak ke sekolah integrasi?OK ker?