gambir Publish time 23-10-2008 08:46 PM

Sape2 tau database ape nih ? ext .DB

Aku ade satu software guna database ext .db... aku dah try pakai DBF viewer kot2 dbase ker ape... tapi aku tak leh bukak.... sape2 tau tak database ape yg sesuai untuk desktop selain .DBF ? Tolongggg

oobi Publish time 23-10-2008 10:25 PM

Reply #1 gambir's post

try microsoft access or filemaker pro.

rarahim Publish time 3-11-2008 10:00 PM

Setau aku .db tu dBase nye database. ko try ler bukak file tu melalui hex editor, biase ade file signature yg bg hint pasal format file tu.

gambir Publish time 11-11-2008 11:52 AM

Thanks, nanti aku try tgk. Satu lagi... aku nak tau mana database yang ok untuk standalone application... cth cam Access,DBF,Paradox,Dbase (tapi nih query slow dan tak secure)... yang tak memerlukan client-server... aku cuma perlu database yang leh muat capasity size fail tak lebih dari 2GB jer. Sekrg nih aku guna Adaptive Server Anywhere... tapi setiap kali software yang aku buat guna Visual Basic 6.0.. dia akan restart Server dia... aku nak cari database yang tak nak pakai server langsung tapi secure dengan id dan password atau paling kurang pun encrypted... just nak pakai DLL jer. Connections String yang aku guna dalam VB aku nih pakai OLEDB. Tak perlu setup ODBC atau server.

Berkaitan fail db yg aku tanya skrg nih. Aku tak tau langsung .db nih merujuk pada database mana.Tolonggg

mizz_aurora Publish time 20-11-2008 01:15 PM

Balas #4 gambir\ catat

dlu sy gne MS Access je utk database

so far ok, die mmg da embedded database access kt dlm vb 6 ni..

tp slaen tu, nk gne oracle, paradox sume tu pon bole

ikot la nk gne mne 1...

tp 1 je la. Access ni leh support data ciput je la.

[ Last edited bymizz_aurora at 20-11-2008 01:16 PM ]
Pages: [1]
View full version: Sape2 tau database ape nih ? ext .DB