mdnor34 Publish time 11-10-2008 01:57 PM

Bengkel Kereta PENIPU - Tmn Cempaka, Ampang

Bulan 9 haritu saya gi bengkel kereta/tayar kat City Car Care, Jalan Cempaka, Taman cempaka, Ampang dkt dgn 7-11. ..kat situ kedai tayar satu je...senang nampak...dkt dgn petronas/caltex jln cempaka ..ni dia gmbr Bengkel tu

http://img33.picoodle.com/img/img33/3/11/11/f_Image237m_cdbb42e.jpg

Bayangkan tukar absorber kancil depan sahaja & mounting absorber kena smpai RM590 sedangkan dibengkel2 lain bawah RM300. Dahtu absorber tu tinggi sikit & bukan standard. Pomen tmpt lain kata absorber tu keras sikit.

Mula2 saya tanya berapa harga tukar absorber depan, taukeh kata rm120. sy setujulah..
lepastu bila dpt bil terkejut saya, tertulis harga satu absorber rm195 x 2 = rm390.
Mounting absorber pulak RM170 plus upah Rm30 = RM590. Saya taknak tukar mounting & kata takde duit tapi dia paksa saya tukar dia kata mesti tukar sebab mounting dah rosak. Pastu saya fikir dia tipu...mungkin mounting tu elok lagi.

Sepatutnya dia kata rm390, & bukannya RM120. Saya tanya kenapa mahal, dia kata "ini kualiti punya brg". Korang penah dengar absorber jenama Koniwa? sy tak penah....buatan Sg Buloh. Yg sy tau biasanya kancil pakai Kayaba atau APM.

sy nak cepat jadi terpaksa blk umah ambik duit. Dia bg resit, sy tak sign apa2 pun. ntah apa akan jadi kalau sy tak mahu bayar sebab tadi dia kata harga rm120, tapi dapat bil tertera harga depan absorber rm390 pulak. banyak bezanya tu.

blk raya haritu saya wat balancing kat kedai di perak. dia tunjuk 2 skru absorber tak pasang. dan skru mounting semua longgar & satu takde skru.

nasib baik tayar tak tercabut. Gila punya kedai.

Saya nak pesan kat semua, jgn sekali2 gi kedai City Car Care kat Taman Cempaka Ampang tu. Lepas sy tanya2 dgn kawan, rupanya dulu ada sorang kwn penah terkena. tapi kes lain. Saya nak buat laporan kat KPDN, diorg suruh buat tuntutan kat Trbunal...

Lepas seminggu tukar absorber, kereta bunyi cracking bila selekoh...sy tanya kedai tu, takut pasal absorber punya hal pasang tak betul ke....pas dia chk dia kata bukan absorber tapi drive shaft, gear box & bearing....dia kata kena rm1,100. sy tak pecaya, bertekak dgn dia....pastu sy kata nak gi kedai lain tanya....sy gi kat 3 kedai semuanya kata masalah drive shaft kena tukar...kos cuma rm215 je....nampak sgt kedai tu nak tipu lagi....kena sembelih dia hidup2 ni...

Ni dia resit nya

http://img03.picoodle.com/img/img03/3/11/16/f_CityCarCarem_2b7daf6.png
Ni pulak jenama nya

http://img26.picoodle.com/img/img26/3/11/13/f_CityCarCarem_b6afb3b.png/f_CityCarCarem_ab24445.png

[ Last edited bymdnor34 at 16-11-2008 05:18 PM ]

myohmy Publish time 11-10-2008 02:02 PM

go fight for ur right!

nafham Publish time 11-10-2008 02:07 PM

wah....sanggup join forum semata2 nk sebarkan hal ini. we support u....:loveliness: :loveliness:

keecap_kacip Publish time 11-10-2008 03:38 PM

semoga kedai tu terima pembalasan yang setimpal dengan perbuatan jahatnya...
tak guna punya tokei!! pk nak untung je...

luvpierre Publish time 11-10-2008 03:57 PM

x guna punya kedai
nk untung je:@

abgboroi Publish time 11-10-2008 04:22 PM

md nor ko jadi beggar?tu laar spam kat bod iklan mana boleh.....:lol:

pasal kes ko ni...mmg x patut laaa....sepatutnya tokey tu tanya dulu apa barang nak pasang....ko setuju atau tidak....semua bengkel mesti ikut law ni.....

pasal KPDN tu aku tak rasa diorang cergas nak selesaikan masalah ko ni...paling kuat pun kedai tu dapat notis

ko boleh cuba buat laporan pada tribunal pengguna....tapi ambil masa skit laaaa...pastu ko mungkin dapat balik kerugian yang ko alami tu.....perlu di ingat kalau masuk tribunal ko kena ada masa utk ke mahkmah utk pertahan masalah ko ni.....

medangmru Publish time 11-10-2008 07:32 PM

nak tanya...masa dah selesai repair tu ada bg resit tak???ko ada sain tak apa2 dokumen or just bg resit camtu jerk???

mysterio Publish time 13-10-2008 02:54 PM

ini kedai yg ada banyak sport rim tu ke? selalu aku lalu depan tu , kalau tengok stock sport rim dia.. bole tergugat iman.

emera Publish time 16-10-2008 11:17 AM

one of the reasons knp aku hanya pi kat servis kereta perodua aje....sbb byk dgr kes kedai keta ni menipu esp kalo ownernya puak yg satu tu... aku pegi kedai yg recommended, yg kengkawan aku selalu servis....

xtro Publish time 17-10-2008 04:00 PM

aku pun selalu gi perodua je... tapi servis je lah.. kalau nak tukar apa-apa part, aku antar workshop kawan aku... walau pun jauh sket takpe..

AceHand Publish time 21-10-2008 12:06 PM

Hah! Hah! Hah!

Originally posted by mdnor34 at 11-10-2008 13:57 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Bulan 9 haritu saya gi bengkel kereta/tayar kat City Car Care, Taman cempaka, ampang dkt dgn 7-11. tak jauh dari lrt cempaka tu..mmg kat situ kedai tayar satu je...senang nampak...dkt dgn petrona ...

Ko dah kena sekali camni aku percaya next time ko akan beringat lar... Bagi aku salah ko jugak sebab tak tanya bebetol... Kalau kedai service aksesori keter ke hapa ni kena tanya detail... Contohnya "Boleh ke tukar bumber depan jer...? Takmo satu set..." Hmmm... "Kalau tukar tu ada kena tukar menda lain lagi ke..." Pastu paleng penting kena tanya "Harga termasok upah atau tak...?" Ingat lar... Masa ni lar dia worang nak men konar sama ko...

Jizzz... Klong! Klong!

tzy74 Publish time 6-11-2008 04:40 PM

Balas #11 AceHand\ catat

kedai tu mmg kaki kencing....aku pun biasa kena...smpai skarang aku tak gi sana...sebelum buat ckp lain, dah buat lain cite ada hidden cost mcm2...

emiliahani Publish time 8-11-2008 10:32 AM

tq....gud info...moge aku tak tekene

AceHand Publish time 8-11-2008 11:32 AM

Errr...

Originally posted by tzy74 at 6-11-2008 16:40 http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kedai tu mmg kaki kencing....aku pun biasa kena...smpai skarang aku tak gi sana...sebelum buat ckp lain, dah buat lain cite ada hidden cost mcm2...

Kalau cakap lain buat lain kasi ugut buat repot jer... Heh! Heh! Heh!

Jizzz... Klong! Klong!

rockapalooza Publish time 8-11-2008 01:36 PM

kedai tu mmg sembelih orang... kedai aksesori kereta sebelah kedai tayar tu pun sembelih orang... korang klu nak buat ape2 kat kereta pastikan korang tengok ape yang dia buat.. agak2 lain macam je tanya trus...

mdnor28 Publish time 12-11-2008 12:48 PM

Balas #15 rockapalooza\ catat

ayuh sama2 boikot & sebarkan....ini kes bengkel cina nak tipu pelanggan melayu....

medangmru Publish time 13-11-2008 12:33 PM

Apa kata....ko print satu "statement"...dan tampal kat kedai tu....statement tu kira cam gini la :-

" Anda telah menipu saya , syarikat anda telah saya ambil gambar serta alamat dan akan dipaparkan di Internet untuk peringatan pada Customer lain supaya jgn kunjungi kedai anda "

Hehehehehe..ugut cara begini biasanya berkesan...cuma jgn taruk kat mana anda nak letak peringatan kat internet....dan jgn plak mention kat Forum Cari...:lol: :lol: :lol:

biasanya cara ni berkesan...tak caya...lepas anda tampal tu...tunggu pagi sok dan tgk respon tokei kedai masa dia nak mula bisness....sure muka dia cam muka tapir...;P

thessailly Publish time 13-11-2008 03:05 PM

aku penah jugak kena camni.... masa tuh baru lepas basuh moto...pastu start tak idup2... aku tolak g kedai moto... sampai kedai moto, pomen tuh, (budak cina) bukak2 moto check.....pastu cakap kena overhaul...kos sampai 300-400...akui tak percaya...aku suruh dia tuka plug je... pastu moto tu pun hidup la sampai hari ni...(ni masa bulan pose dulu)... pastu...bila da hidup..aku bayar, ketawa kat muka dia...dan blah...samapi bebila pun aku takkan ke situ lagi.. cilakak punya apek.

sekian terima kasih..

medangmru Publish time 13-11-2008 04:33 PM

Balas #18 thessailly\ catat

bercerita pasal muto ni.....ada satu bengkel kat Jln Tunku Abdul Rahman ..nama Kedai kalau x silap aku Cycle-One..mmg haram tul kedai ni....rosaknya sikit.....abih dibarainya satu muto ....pehtu trus dikatakan motor Kong dan kene buat major overhaul....last2..bila cek kat kedai lain...rosak dia hanya skit jer....:mad: :mad: :mad:

orang_letrik Publish time 13-11-2008 06:28 PM

Reply #19 medangmru's post

saje je dorang nak amik kesempatan ke atas muto yang xbape rusak..

nak cari duit lebih katenye.. :@
Pages: [1] 2
View full version: Bengkel Kereta PENIPU - Tmn Cempaka, Ampang