polaris_girlz Publish time 9-10-2008 01:38 PM

mcm mana nak UP kan data ke hosting baru?

sape tau? help me plss...

nak harapkan tokei hosting aku tu...harammmm..
dah 2minggu apa pon tarak buat lagi... :'(
tinggal 2ari je lg domain lama aku nak xpired :(

ni lah dia malaysia punyer hosting :L

Update :
dah pindah domain, skang nak up balik database aku xreti...
plsss help me :(

[ Last edited bytrunks at 13-10-2008 04:31 PM ]

testas Publish time 9-10-2008 03:12 PM

transfer cammana maksud awak?
detail la skit ..

testas Publish time 9-10-2008 03:17 PM

alang2 dah kutuk2 web hosting malaysia ni.. korang jgn la subscribe mesra hosting..
mcm bangang punye service and juga customer service.. ok..

polaris_girlz Publish time 9-10-2008 03:58 PM

transfer domain kat host lama ke host baru...

aku ada beli hosting baru + free domain....sampai skang dia tak transfer domain aku lg, yg kat hosting lama :mad:

nk wat sndrik...aku xreti lak....
just guna function addon je ker?

p/s: sume hosting yg aku beli, customer service dia cam harammmm :@ masa nak beli bkn main elok lg... bila ada masalah, mcm *&%$#@

Btw, kalo domain aku dah xpired....camne ek?

[ Last edited bypolaris_girlz at 9-10-2008 09:25 PM ]

testas Publish time 10-10-2008 09:14 AM

ok kalau nak transfer domain name pastikan kat mana ur domain name ru register. cth mcm aku register dekat shinjiru (domain registrar). web hosting aku yg lama mesra hosting nak pindahkan ke exabytes...
ada kes aku baru2 ni.. sebab mesra hositng ni cam hampeh.. aku nak trasnfer ke exabytes. aku ada domain2 and website2 lain kat exabytes.

so apa yg aku buat aku transfer data2 website ke exabytes (pakai FTP dari mesra hosting ke exabytes). lepas transfer aku masuk control panel shinjiru untuk tukar name server dari mesra hosting name server ke exabytes name server. yg aku ingat n21.mesrahosting.net and ns2.mesrahosting.net ke ns68.mschosting.com and ns67.mschosting.com .

untuk tukar name server ni bole direct pakai control panel or email. mcm godaddy.com control panel bole direct pakai control panel. tp shinjiru ni bole pakai email and control panel. pakai email means u send email ke shinjiru request tukar name server or bole send tecket thru their website. depa akan reply and tukar name server. lepas tu aku masuk dalam exabytes (new webshosting) cpanel and letak addon domain. masukkan domain yg td.

lepas add on .. kira aku dah tak deal dengan mesra hosting lagi(hosting lama). yg aku deal adalah exabytes (webhosting and email, kalau hosting nak expiredexabytes akan issue hosting invoice) and shinjiru (domain register, kalau domain nak expired shinjiru akan issue invoice).

2 parties aku terlibat dalam kes ni sebab aku register kat shinjiru for domain and hosting park kat company lain.. i can say exabytes is the best hosting setakat ni...

paham tak?? bagi respond ok.. sebab ada cara kalau tak silap aku kalau kita nak tukar domain registrar. cth kes aku nak tukar shinjiru ke company lain dalam kes issue invoice. kalau aku ingat aku reply.. lupa la.. maklumla.. setahun sekali baru buat

polaris_girlz Publish time 10-10-2008 09:26 AM

Reply #5 testas's post

i...c...kira guna function addon lah ek...sbb bila aku google cara dia lain

Untuk transfer nama domain, ikuti langkah ini:

1. Gunakan whois.ws untuk memeriksa informasi domain anda.

2. Pastikan informasi email dari Administrator Domain adalah milik anda. Kalau tidak, hubungi tempat anda membeli nama domain. Karena sistem kami akan mengirimkan email konfirmasi transfer domain ke alamat email tersebut. Contoh:

Administrative Contact:
      DapurHosting.com
      Kurniawan ( alamat@email.comThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it )
      Pangeran Jayakarta
      Jakarta
      Jakarta,000000
      ID
      Tel. xxxxxxxx

3. Pastikan domain anda tidak dalam status LOCK. Segera lakukan UNLOCK pada domain anda. Minta kepada pihak Pendaftar Domain anda untuk melakukan UNLOCK atau bila anda memiliki control panel untuk Domain segera lakukan UNLOCK. Contoh:

Domain Name: dapurhosting.com
      Status: clientTransferProhibited

4. Pastikan umur nama domain anda (Expiration Date) tidak tinggal 14 hari.

Expiration Date: 2011-10-30
      Creation Date: 2005-10-30
      Last Update Date: 2007-08-06

5. Anda harus memiliki TRANSFER SECRET/DOMAIN SECRET/EPP CODE, kode yang digunakan untuk melakukan transfer domain. Silahkan minta kepada pihak pendaftar nama domain anda sebelumnya.

6. Silahkan daftar secara online sesuai dengan paket web hosting pilihan anda. Dan pilihlah TRANSFER DOMAIN dan masukkan nama domain dan TRANSFER SECRET anda.

ni yg aku xpaham.....tp xpe, dorg dah setelkan lepas aku pushh dorg....bengang tol aku :mad:
skang domain dah transfer, jadi nak pindahkan data kena guna FTP lah kan....

p/s: domain dah transfer ke host baru....tp bila buka wsite aku still boleh running...sedangkan data belum pindah ke hosting baru...
mmg cam gitu yer :o (maybe sbb host lama masih available kot..)

testas Publish time 10-10-2008 09:30 AM

Reply #4 polaris_girlz's post

kalau bole try bagi detail skit kat mana u register domain and web hosting.. ok.. :)
bole aku bayangkan control panelnya cammana.. banyak dah hosting aku dah masuk ni.. merata2... heheeh

testas Publish time 10-10-2008 09:31 AM

Reply #6 polaris_girlz's post

domain registeration maybe dah pindah ke company lain.. tp web hosting and name server still pointing ke old server.

testas Publish time 10-10-2008 09:38 AM

lepas buat apa2 jgn lupa flush dns

ipconfig /flushdns

polaris_girlz Publish time 10-10-2008 04:17 PM

Reply #8 testas's post

dah xleh access dah....mlm ni nak transfer data plak....
jgn ada yg ilang udahhh :'( sbb pola bekap data asal, pakai manual je..dload guna FTP...

amende flush dnstu lak :o

polaris_girlz Publish time 10-10-2008 07:18 PM

waaaa aku dah up wisite akuu...apsal xjadi ek :'(

macam ek cara yg betul nak up kan balik database tu semua :'(

[ Last edited bypolaris_girlz at 12-10-2008 09:53 PM ]

testas Publish time 13-10-2008 09:05 AM

sian ...:lol: :lol: :lol:

tuahayam Publish time 24-11-2008 02:14 PM

aku pun rasa nak tukar hosting lak...

tensen pakai internet-webhosting.. dah seminggu.. asyik down je laman web aku.. ari ni lak. dah sehari laman web dia down.. aku tak kisah sgt data-data.. sbb aku mmg buat backup..

zacko_inc Publish time 24-11-2008 03:43 PM

silekan sapa nka tukau tu boley le inform saya yer..
Pages: [1]
View full version: mcm mana nak UP kan data ke hosting baru?