ratna Publish time 9-11-2009 02:57 PM

bilik kotor.... hm..bukan pemandangan real kot..:lol:

dinihari Publish time 9-11-2009 03:40 PM

kita nak menyampuk jugak la..ade sesiapa pernah stay kat ILHAM resort tak..
shania Post at 17-10-2009 22:11 http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Dini pernah stay kat Ilham Resort ni 2 kali la jugak.....masa tu ikut hubby ada seminar kat sana.....so far ok jer lah...x de apa apa kejadian yang pelik pelik....

Dah la Dini dgn hubby dapat bilik yang ada 3 bilik kat dalam tu....hubby punya seminar lak ada kala nya sampai pukul 1 pagi sebab ada buat bengkel sekali.....Dini duduk sorang2 jer dalam bilik tu......lepak jer kat ruang tamu tgk tv.....ada gak rasa seram sejuk....tapi buat x reti jer.....masa lepak kat rumah tamu tu...Dini tutup semua pintu2 bilik.....cuma ada sekali sekala terdengar suara suara org berborak2 dan dengar org berjalan2 kat luar bilik......x berani nak jenguk tengok....just buat bodo jer....

arisa_imamura Publish time 10-11-2009 01:59 PM

rumah makcik aku kat taman pd utama..betul2 sebelah kubur Islam..tp takde la pulak dia bukak citer apa2..kadang2 kalau aku pegi tido kat sana, rasa nyaman jer malam2..bleh plak masa cuci pinggan kat dapur yg mengadap kubur tu, terberharap nak nampak apa2 benda pelik ke..tp takde..hehehe gatal sesaje..nasib takde apa2 la

aunira Publish time 12-11-2009 05:01 PM

corus cmne plak??? ok ke? ke angker gak?? dh dua kalitido sana tp alhamdulillah l..xde pape..
airyfairy Post at 19-9-2008 13:32 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Talking abt corus.....ofis saya pernah buat kursus kat situ dlm tahun 2005. Saya bawak suami dan anak sama. Masa tu usia anak dlm 2 thn lebih...

Nak di jadikan cerita, satu petang lepas kursus tu ofis adakan bbq kat tepi pantai. Saya dan anak je yg turun makan, since hubby segan. Bila dah nak masuk maghrib, saya & anak cepat2 lah naik. Dalam lif, saya sempat bergurau2 dgn anak, usik2 dia sampai dia ketawa......... tiba- tiba......

Terdengar sayup-sayup ada satu suara halus tumpang gelak sama...:funk: terus saya rasa lain mcm je. Terbantut rasa nak sambung bergurau dgn anak. Dalam keadaan mcm tu, sempat lagi saya fikir nak alihkan perhatian anak. Tak nak bagi anak perasan kat bunyi, saya pegang tgn dia dan buat2 berbual tanya itu-ini. Nasib baik few seconds lepas tu, lif pun sampai kat aras bilik saya, once pintu lif terbuka, cepat2 dukung anak lari keluar dari lif.....:funk:

khairina07 Publish time 13-11-2009 12:36 AM

Hrm..actually mayang sari ni pun sebelum korang duduk jadi hotel yang ala2 cantik ni sebenarnya dah lama terbengkalai.. lebih 10tahun. korang pikir2 jelah kalau bangunan lama yang dah lama tak ada org ...
afzuan Post at 23-10-2009 17:09 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

mmg btl hotel yg lma terbengkalai...bru dimajukan

nuyunnisa Publish time 13-11-2009 07:30 PM

kesah ni tak la seram pung, tp remang2 tu ade la, maklum laa penakottt....

sy penah stay kt Palm Spring...kebnykannye private owner kot.pegi 2 keta, tp keta sy smpi dulu.dahla smpi2 tu dh nk pkul 2 pg...sunyii sgt2..blok sy plak lgsg takde penyewa.masuk2 bilik, letrik plak takde....ish..:funk:

sblm tu hepi2 je redah masuk bilik tuh...bukak2 lampu...takde plak...lgsg tk berani pndg blkg...pegi la balik la Pk Gad...diorg anto maintenance...tu pung kemain lame tunggu...ampess tul...dh la angin sepoi lps ujan.....terase seramm tu mmg ade laaa...:L

wafiy Publish time 14-11-2009 12:46 PM

betol. kew hotel mayag sari 2 ade hntu...:mad:

CahayaAina Publish time 14-11-2009 05:50 PM

Fuh!!~ seb bek kt tmpt aku Tiara Beach Resort PD tkde antoo

adnil Publish time 17-11-2009 01:46 PM

thn lepas geng kitaorg wat gathering kat ilham.. amik a few yg 3 room apt tu dan a few hotel rooms lah.. ada satu family ni dok kat room type. so after dinner this lady naik bilik coz baby dia dah ngantuk.. so dia dan anak anak naik, the hb continue lepak with the guys bwh lah..
soknyer dia citer, kat bilik dia tu bising tul.. rajin benar lak dok alih perabut etc... aku sengeh je lah..
then ms aku sampai kat situ, kakak ipar aku mentioned.. make sure jgn amik yg 3 room apartment yg paling ujung skali.. ada geng dia kena kacau kat situ - to what extent kena kacau aku tak tanya lak.. tak nak tau la kan coz we were there - walaupun not that particular apartment, tapi agak ujung gak lah...
tapi overall mmg best lah.. memalam till midnight gak lah dok lepak kat compound kat open air cafe kinda thing sambil layan karaoke.. angin punyalah best.. aku lepak baca novel kat balcony - nyamannnn

Vvenus Publish time 4-12-2009 02:03 PM

baru balik from team building kat mayang sari.b4 ni dah pernah dengo cite pasal resort nih, masa sampai pun dah rasa seram.dup dap dup dap bila hari malam. tapi alhamdulillah..takde jadi apa2.pakat dgn my room-mate tido sebilik aje..masa tido, tutup semua langsir and pintu pilih yg besar tarik2 tu pun kami tutup.but pakej team building tu memang best. syiok sangat.

imie Publish time 5-12-2009 12:25 AM

penah duk kat le paris... hotel mcm hotel lama... masa tu duk 1 bilik sorg... mmber seminar masa tu tido kat bilik bos dia... alhamdulillah x de apa2 wpun rase bdebar gak...tp wat2 x tau jer cuba kalih perasaan jgn ingat sgt...

& last week br balik dr avillion admiral cove handle compny nyer bengkel... mmg cnti byk kpl lyr blabuh... avillion nie ada 2, 1 skali ngan club house tmpt aku stay & 1 lg avillion hotel... hmpir semua peserta bengkel lost pegi ke avillion hotel he3

klu tengok harga dia mmg mhl antara rm300 - rm500++.. tp aku dpt harga promosi around rm230 - rm300 aje.... baru setahun lebih bukak (tp club house dah 12 thn) ... alhamdulillah x de apa2 semuao ok...bilik mmg cntik siap ada line internet free kat bilik

haZelEyEz Publish time 27-12-2009 07:34 PM

bila dah abis khatam thread ni, byk info yg mengatakan marina paling angker..
dan yg paling tak best..mlm new year nanti, aku akan tido kat marina ni sbb geng2 asben dah pilih tempat ni (maybe tempat lain dh penuh..)..aku takoot gak, dgn ada baby dan anak kecil..harap2 takde lah masalah..
aku ni penakut yang amat..'benda' tu kan suka org yg berani...:D
mintak simpang..:funk:

bukanomi Publish time 28-12-2009 10:12 AM

byk gak dngar cite pasl tmpt seram kt pd nih... tp i suka sbb malm rasa tenang je..........sunyi je....rasa sayu hati bile tibe ari nk balik...

ping_pong Publish time 28-12-2009 04:18 PM

awl bulan januari 2010 ader seminar kat corus sremban...mcm kena stay 1 bilik sorang2 je. ni yg lemah ni,huhuhuu...

haZelEyEz Publish time 1-1-2010 07:42 PM

br balik dr PD..tak jadi tido kt Marina, tido kt Casa Rachado..
mmm..best jek tempat tu, takde apa2 yg pelik, alhamdullilah..
facilities dan accomodation sumer ok..ambik apartment 3bilik..semua bilik puas hati..
sumer bilik ada air-cond, ruang tamupun ada aircond dan kipas, satu bilik menghadap seaview, tp takde TV, satu bilik ada tv tapi ngadap konkrit (2 bilik ni ada double bed,campur1 katil dan ada bathroom), bilik lg satu double bed, tp bilik air kt luar..

ni dah kira promote tempat tu pulak..:)

Shamkul Publish time 2-1-2010 08:32 PM

Aku ni selalu gak pergi PD..setahun 2-3 kali.Sebab dekat ngan KL..1jam dah sampai..setahu aku di Costa Rica aka Le Paris ni dulu ,kalau tak silap ada kes 3 orang budak mati lemas kat pool..cerita ni dah keluar news paper..dan di Corus tu dulu ada sorang lelaki India bunuh diri, mayat dia tergantung kat Kipas..tapi tingkat berapa aku tak ingat...

pu3_rania Publish time 2-1-2010 10:26 PM

bila dah abis khatam thread ni, byk info yg mengatakan marina paling angker..
dan yg paling tak best..mlm new year nanti, aku akan tido kat marina ni sbb geng2 asben dah pilih tempat ni (maybe tempat ...
haZelEyEz Post at 27-12-2009 19:34 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

Aku & family dah 4 kali menginap di Marina so far Alhamdulillah x ada pengalaman yg menakutkan
Kami suka nginap di sini coz x ramai orang, parking senang coz x banyak kereta & swimming pool pun x ramai yg guna x mcm kat tempat lain kalau peak season crowded dgn ramai nya orang.
Kat Marina aku & family suka nginap di Bayview

ceempaka Publish time 2-1-2010 10:27 PM

awal taun 2009 dulu aku stay kat Mayang Sari gak.tingkat 7 no bilik 702/703 (dh lupa).
so far mmg puas hati la..aku suka design pintu bilik master bedroom dia.ala2 sliding door tp versi kayu yg leh lipat2.
stay 1 malam je,tp xtdo pon..dok enjoy kat dining hall sambil bukak sliding door sampai kul 5 pagi.
insyaAllah taun ni aku bakal merepeat kat situ lagi {:1_151:}

bungazaleha Publish time 2-1-2010 10:56 PM

salam

Guoman dah convert pada Thistle,room rate pon masih ok,dlm 280-500...compare Legend water chalet paling murah RM 1800,tapi ada pool dalam bilik..hehe...

Penat tido di Corus, oklah...tapi best kat Guoman...bekpes mmg heaven...

Beachgirl Publish time 4-1-2010 12:23 AM

salam..

according to guard- bayu beach ..mmg angker, yang duk tingkat paling atas dengan blok satu bilik ( blok G ke F)
marina so far tak lah rase sangat cume kalo dapat area straits tu mmg remang gak bulu rhome
marina terrace dia kaco3 cam tu je lah. kirenya hantu tak berapa angker, dia usik3 aje
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: Pengalaman Seram di Port Dickson