kasuthitam Publish time 12-9-2008 10:17 PM

BETUL KE LAGU NI PENCIPTA NYA SUDAH TIADA???

TRILOGI CINTA a.k.a PERANGKAP CINTA

[<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ybbo4mTgO5Q&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Ybbo4mTgO5Q&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>]

Lirik:

Setahun sudah ku mengunggu dirimu
Akhirnya kau menjadi milikku
Sukarnya untukku melupakanmu
Kerna Kau ku cintai selalu

Tapi sayang kehadiran kekasih lamamu
Datang kembali mengenang cinta dahulu
Mengapa ini semua harus berlaku
Apakah ini semua kerna diriku

Sedangkan aku cuma watak dalam percintaan
Tak sanggup aku melepaskanmu
Kau ibarat terperangkap di tengah lautan
Tak tahu mana arah untuk kau menuju

Andai kau pinta untuk melepaskanmu
Terpaksa aku turutkan
Mungkinkah ini suatu pengajaran
Di dalam percintaan:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(

Lirik best..saleem nyayi pun sedapp..tapi ye ke kisah sebalik lagu ni??:'(:'(:'(:'(:'(:'(

[Download mp3? Kik sini][Download mp3? Kik sini]

[ Last edited bykasuthitam at 12-9-2008 10:21 PM ]

se-Na Publish time 12-9-2008 10:44 PM

0ooo salem ade nyanyi lagu ni ea...
lagu baru ke ni ek...ke da lame salem nyanyi lagu neh...?
ade rumors kate org yg buat lagu ni mati sebab die bunuh awek die kan...:o

ermm ntah la btul ke tak...tatau mne 1 yg betol...bnyk sgt rumors :(

seroja Publish time 12-9-2008 10:49 PM

seroja Publish time 12-9-2008 10:58 PM

Reply #2 se-Na's post

tabetul la rumours tuh. pencipta asal ayie & bred dr spore.

nama lagu perangkap cinta/permintaan terahkir/nyanyian dari penjara/trilogi cinta - sama la tuh.

seroja Publish time 12-9-2008 11:02 PM

Perangkap Cinta - Ayie & Berd (ORIGINAL COMPOSER N SINGER)

0x6LOprMBBU

ni dipetik dr utube derang :

ATTENTION ALL:
Saya Ayie nk bobal bahasa melayu pulak memandangkan ade lagi org yg TAK PAHAM BAHASA ENGLISH.

Sebelum saya mulakan,cerita tentang wujudnya video Hazwan membunuh tunangnya itu sebenarnya adalah TIPU.. Pls search for "HONOR KILLING - IRAQI GIRL STONED TO DEATH".. itu bukan video sebenar pembunuhan yg dikatekan dilakukan oleh Hazwan.. Tolong hentikan cerita yg MENGARUT ni k.

Tajuk sebenar lagu ni adalah "PERANGKAP CINTA". Bukan CINTA TIGA SEGI ataupun PERMINTAAN TERAKHIR. Saya adalah pencipta sebenar lagu ni yg SAYA cipta sendiri pada tahun 1998 dan hakcipta lagu ni dibawah nama saya sendiri pada 20th March 1999. Bukan tujuan saya nakkan nama disini tapi memandangkan lagu ni BARU DISEBARKAN DI MALAYSIA selepas hampir 5thn popular di singapore,saya terpaksalah membuat penerangan sekali lagi disini bahawa memang saya AYIE yg mencipta lagu ni. Dan memandangkan saya mempunyai HAKCIPTA YG SAH di COMPASS SINGAPORE,saya boleh dgn suke hati mak bapak saya SUE sesiapa saja yg mengeluarkan lagu ni TANPA IZIN dari saya.

Tapi oleh kerana ianya adalah silap saya sendiri yg menyebarkan lagu ni kepada kawan2 yg saya percayai,dan ianya tersebar luas hingga mcm2 cerita yg timbul,saya tk dapat buat apa2.

Lagi satu,cerita tentang BANDUAN yg mati DIGANTUNG di malaysia yg dikatakan mencipta lagu ni adalah TIDAK BENAR. Saya juga TIDAK MENGENALINYA. Kalau betul dia yg mencipta lagu ni SILA DAPATKAN KELUARGA ARWAH untuk menghubungi saya secepat mungkin supaya nama baik arwah dan juga nama saya dapat dibersihkan. Saya juga mahukan BUKTI KUKUH dari keluarga arwah. Lagu ni juga BUKAN DARI KUMPULAN STRATEGY. Rakaman versi rock lagu ni ialah dari kawan baik saya yg merakamkan lagu itu mengunakan PC dirumah. Kepada pihak2 tertentu yg SENGAJA mengeluarkan cerita yg TIDAK BENAR atau dlm ertikata lain MEMFITNAH,satu saja yg boleh saya katakan- Kamu semua lebih teruk dari 'arwah' yg dikatakan membunuh sebab DOSA MEMFITNAH TU LEBIH BESAR DARI MEMBUNUH.. Dan kalau tak tahu cerita sebenar,baik DIAM saje ok. Saya tak marah tau,ni pun saya type dgn penuh sopan santun (",)..

Saya pun tak perlu nak perasan sendiri sebab memang lagu ni saya yg cipta. Yg dikatakan suara banduan yg nyanyikan dari penjara tu adalah suara saya sendiri yg dirakam dirumah. Saya tak takut kalau ada org yg nak cakap saya menipu sebab bukti ditangan saya dan kawan2 saya semua tahu tentang kesahihan lagu ni dari saya sendiri.

Akhir sekali,saya ingin meminta maaf kepada semua jika ada pihak yg tidak puashati tentang kesahihan lagu PERANGKAP CINTA. Yg benar akan tetap benar,tapi yg SALAH selama-lamanya TIDAK AKAN MENJADI BENAR. Sekarang semua dah FAHAM?? Kalau tk FAHAM2 jugak,sila hubungi saya secara peribadi. Buat masa sekarang saya harap anda semua terhibur dgn lagu PERANGKAP CINTA ini dari saya,Ayie dan kawan saya Berd..Terima kasih...

Regards,AYIE.
E-Mail: guastyle2023@hotmail.com

lipsofanangel Publish time 13-9-2008 12:01 AM

la..selama ni tipah tertipu la dgn story banduan tu yer.... susah2 org cipta lagu, senang2 org amik nama yer...:mad:

Bateesta Publish time 13-9-2008 05:31 AM

Cam poyo je;P ;P

seroja Publish time 13-9-2008 05:44 AM

ape2 pown... oja ta dpt masyuk la lagu ni. meleleh tahap gaban.. :I

Eastern Publish time 13-9-2008 09:40 PM

Korang tengok tak video klip pembunuhan tunang dia tu? Eiii, menyeramkan jek aku tengok..Memang betul2 kejam la.

kasuthitam Publish time 13-9-2008 10:51 PM

leh caye ke si AYIE tu??
mybe betul cite tu cite tipu...tapi ada kesahihan ke penjelasan ayie?

atau lagu tu dah popular..ada org yg ngaku dia punya??

seroja Publish time 13-9-2008 11:56 PM

Reply #9 Eastern's post

ntah la. katenye dr clip pembunuhan kat iraq? lupa lak.

kasutitam : ntah la. ta penting pown. :loveliness:lagu tu tetap ai ta sker. leleh sangat :mad:

hanna1905 Publish time 14-9-2008 11:08 AM

Reply #11 seroja's post

ada perbezaan sket versi nyanyian salem dgn versi nyanyian ayie nih..

so pendapat aku lbh sker versi ayie punya then salem sbb salem punya lagi mendayu2.. tak suka..tak suka..

walaupun ayie punya pun mendayu2 tapi tak sedayu salem punya...;P

seroja Publish time 14-9-2008 01:28 PM

Reply #12 hanna1905's post

mesti la saleem tuka sket2. tp haruslah ta besh sbb lagu tuh meleleh ya ampunz;P

kasuthitam Publish time 14-9-2008 02:14 PM

apo pun kasut hitam suke lagu tuh..keh3 keh3..saleem nyayi sodapp...:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[ Last edited bykasuthitam at 14-9-2008 02:20 PM ]

seroja Publish time 14-9-2008 02:25 PM

hanna1905 Publish time 14-9-2008 05:07 PM

Reply #14 kasuthitam's post

ko ada ke versi ayie tu..?

aku ada...;P tapi aku tak reti nak donlod..tu pun kalau ko nak..:$

hanna1905 Publish time 14-9-2008 05:09 PM

Reply #15 seroja's post

ku paham...hanya org2 yg jiwang jer sker lagu nih..;P walaupun aku bukan dlm kategori tu..:P

tah camner skerplakdgr si ayie nih nyanyi..:lol:

kasuthitam Publish time 14-9-2008 05:51 PM

;P ;P ;P ;P ;P ;P ;P ;P ;P

seroja Publish time 14-9-2008 05:54 PM

Reply #17 hanna1905's post

tgu ojaw jiweng2 la :$

skrg ta jiweng laghi dengar lagu rancak2 jek;P

errr klik la siggy oja :$

malon Publish time 14-9-2008 07:32 PM

Misteri Lagu Gaby

INILAH.COM - Jakarta, Akhirnya terkuak sudah misteri lagu Tinggal Kenangan (Jauh Kau Pergi) milik Gaby, cewek yang dinyatakan sudah tiada. Roy Suryo, pakar telematika, Rabu (16/7) sore menyampaikan bukti bahwa sang penyanyi masih hidup.

揝aya sudah membuktikan bahwa lagu yang sering didengar melalui internet yang katanya penyanyinya sudah meninggal, tidak terbukti. Penyanyi tersebut masih hidup dan tinggal di Makasar,擺/color] ungkap Roy Suryo di kantornya.

Penyanyi yang terungkap pun bukan bernama Gaby melainkan bernama Abe. Lagu yang sering terdengar di internet merupakan suara Abe yang menyanyikan saat acara pentas seni yang diadakan di kampus STIMIK (Sekolah Tinggi Ilmu Managemen Informatika Komputer) Dipanegara, Makasar.

揇ia yang menyanyikan secara akustik saat acara 6 tahun sanggar seni kampus pada tanggal 11 Juli 2005 yang lalu. Jadi memang masih ada orangnya. Saya melakukan ini hanya untuk membantu agar tidak terjadi kesalahpahaman dan berbau mistik,
Pages: [1] 2
View full version: BETUL KE LAGU NI PENCIPTA NYA SUDAH TIADA???