nazrin0603 Publish time 11-9-2008 01:28 AM

lagu indon vs lagu malaysia

Kenapa skarang ramai yang lagi minat nak dgr lagu indon dari lagu kita??

apa yang kurangnye??

auntie_girl Publish time 11-9-2008 06:30 AM

lagu indon sedap didengar...senang nak meleleh kots:o

kaskas Publish time 11-9-2008 06:42 AM

support our local music industries...peace:victory:

ahmad_dhani91 Publish time 11-9-2008 02:14 PM

kalo setakat support lagu cam babi x leh gak kan????:o :o :o :o

support indonesia music industri sekurang-kurangnyer dier x bangang bin bodoh cam karyawan ngan owang2 malaysia yang tau tulis support our local industries jer.... tapi hasilnyer anak babi bertelur 10 keluar dari ******:o :o :o

ahmad_dhani91 Publish time 11-9-2008 02:16 PM

Balas #1 nazrin0603\ catat

sebab lagu malaysia 80% memang tahap anak sakai

tengok arrr gang hujang leh feymes;P ;P ;P mawi leh feymes;P ;P ;P sebab aper sebab pendengar bodo telinga lembu lembappppp nak masukkkkkkk;P ;P ;P

kasuthitam Publish time 12-9-2008 11:36 AM

ala...apa nak susah..

lagu indon zaman sekarang memang sedap..kalau zaman search/ 80' an dulu lain lah..skrg artis biskut marie..x der yg benar2 ada talent...jadi penyayi sebab nak glamopur..satu lagi..pencipta lirik dan pencipta lagu...leh x masuk kelas balik study camne nak wat lagu zaman skrg...org dah x nak lagu berjela2...melalut..skrg dah berubah...sebab tu lagu malaysia x maju..sebab depa ni duk S.S..:@ :@ :@ :@ :mad: :mad:

p/s : x semua gitu...tapi majoritinya camtu..

apopon layan lagu indon & melayu kat cini..klik.!

din_atos Publish time 12-9-2008 03:27 PM

Dulu masa universiti aku slalu ejek roomate aku mat indon sbb minat gile lagu indon yg tah apa2. skrg aku plak minat lagu indon dr lagu malaysia yg xde tone punnn....

Ibrahim8876 Publish time 20-9-2008 01:23 AM

Aku ni suker dengar lagu tapi lately aku tgk lagu2 tempatan macam dah tak banyak la...

Pasal ek...aku risau gak sebab kat malaysia ni banyak penyanyi yang bagus2 tapi kalau
tak de yang buat album... parah gak...

La ni aku duk cari lagu lama2 dulu.. sebab salalu dengar Sinar FM...

shahhana Publish time 6-10-2008 01:47 AM

Lagu indon lebih okey dan berpuitis dari lagu malaysia yg ntah apa2 jek....

AntagonisYgKeut Publish time 6-10-2008 09:08 AM

2-3 tahun sbelum indon leh cari makan men muzik kat sini aku mmg minat dgr lagu diorang. tapi skang ni aku da kurang dgr lagu indon. start awal tahun ni je aku da stop search lagu baru indon untuk didengar. so kat hardisk aku ni takat tahun sbelum 2008 nye list jela aku simpan.
ape kehe kange band pon orang msia dgr. kata xminat leleh2,:Phipokrit gile pendengar lagu indon dari msia;P

anyak Publish time 6-10-2008 04:00 PM

boleh dengar lagu indon...tapi jgn tiru style lagu diorang...

ahmad_dhani91 Publish time 6-10-2008 09:48 PM

Balas #10 AntagonisYgKeut\ catat

dah dengar lagu vagetoz:o :oye kotttt aku eja
cam lagu melayu leleh2;P ;P ;P

dengar jer project pop kalo aku x silap nama kompolan dier...

video dier kelakar - superstar kottt.... tajuknyer....
paling x leh blah part mulan jameela;P ;P ;P

93933 Publish time 6-10-2008 11:29 PM

Originally posted by kaskas at 11-9-2008 06:42 AM http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif
support our local music industries...peace:victory:
Okay. I SUPPORT 90:10. Lagu-lagu MADE IN MALAYSIA ada sesetengah yg best mcm lagu HUJAN ke etc.

guessguest Publish time 11-10-2008 11:25 AM

sekarang dua dua pun best
masing masing ada kelebihan

Muntz Publish time 11-10-2008 01:20 PM

Bagi aku setiap org ada taste memasing. Tapi aku lebih suka kepada hasil kerja yg kreatif. Di Malaysia, komposer lack of creativity. Cuba dengar lagu2 yg berentak upbeat... beat yg digunakan dan melodynya masih kedengaran agak typical.

rekon08 Publish time 17-10-2008 01:15 AM

entahle..tp ak brgntg pd mood n selera aku ms tu..

ekselen Publish time 18-10-2008 08:07 PM

tahun 80 dgn 90an aku minat lagu melayu, tp skang aku minat lagu indon.. reason? lu pikirla sendiri....lagu indon best dan sedap didgr, lagu melayu byk yg biasa2 je dan x ngikut citarasa aku.. so korang ikutla selera korang ok.:D

pzan213 Publish time 19-10-2008 02:17 AM

Originally posted by ahmad_dhani91 at 11-9-2008 02:14 PM http://eforum5.cari.com.my/images/common/back.gif
kalo setakat support lagu cam babi x leh gak kan????:o :o :o :o

support indonesia music industri sekurang-kurangnyer dier x bangang bin bodoh cam karyawan ngan owang2 malaysia yang tau tulis...

anak babi bertelur?...wah sronoknye ayat2 ko nie dhani...takde ayat yg molek sikit kee?:o:o:o

gjoy_chester Publish time 23-10-2008 08:55 PM

Lagu Indonesia more radio-friendly, plus music yang ringan tapi berkualiti, plus lirik yang menyentuh hati..

kupia Publish time 4-11-2008 11:40 PM

Indonesia lebih bagus kerana musiknya...
Dari segi lirik, pantun dan syair Malaysia lebih puitis... tapi dari segi melodi Indonesia bilangannya lebih banyak dari malaysia.Ada komposer malaysia yang bagus2 tapi dah tidak berkarya lagi.. susah nak dengar melodi yang betul2 melayu, lebih banyak di indonesia...

kita terpaksa mengakui hakikatnya, music indonesia lebih maju dari malaysia.berlaku adil cuba dengar apa lagu pun, susunan dan gubahan muziknya dan buat perbandingan.melodi yang bagus tidak semestinya yang susah nak dinyanyikan.
Pages: [1] 2
View full version: lagu indon vs lagu malaysia