erix9 Publish time 16-9-2008 05:14 AM

Originally posted by ketupat_jagung at 13-9-2008 01:33 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
kepada pemain forex, aku ade satu tips nak share ngan korang...

ntuk untung lebih dari +-100 pips(depend) cuba korang trade pada setiap hari jumaat pada setiap bulan.. tp kene make sure hari j ...
yeke aku tak sure plak, nanti aku kaji balik

ganymede Publish time 16-9-2008 09:06 AM

Weh, apa pendapat engkorang pasai krisis Lehman Brothers & Merrill Lynch kat US? Apa kesannya pada kadar tukaran asing? Pemain-pemain forex ni boleh rugi ke untung?

sufienter Publish time 17-9-2008 01:02 AM

Reply #5 cuci_tangan's post

betul ker cuci tgn...kesian u ekk..tu le skang ni ramai sgt yg pembohong...ukannya nak terang bagi abis nak kelentong ramai...forex ni mmg satu yg reality tapi kita tak faham masalah nya..yg faham sikit2 tu cuma nak kelentong org ada la

momento Publish time 10-10-2008 02:52 PM

hmm bagus jgak korang bincang forex kat sini.
sebenarnya apa yg ketupat_jagung cite pesal jumaat mlm tu mmg betul.
aku penah follow news pesal NFP dan pasang robot 5 minit b4 news.
mmg bleh generate return dalam 30% ke 100%
cuma cara ni mmg memerlukan kesabaran. sebulan sekali jer.
skang aku dah quit dari forex sbb lost bila tak sabar dan tak follow teknik ni.
bila dah profit byk mula la nak guna teknik yg lain yg risiko tinggi.
last2 2k tinggal 9 usd je huhuh.
kepada sesapa yg nak tau pesal teknik ni bleh pm aku.
kalo nak soh aku main pun leh gak. untung 50-50 ke
tapi account korang create sendiri la.

ingat forex trading ni generate profit as well as loss.
harini bleh masyuk 1k esok leh loss 1k. tak macam saham yg bergerak slow.
forex mmg laju pergerakan dia. kesabaran dan disiplin yg tinggi yg menjamin success in forex trading.

[ Last edited bymomento at 10-10-2008 02:54 PM ]

tokey_cc Publish time 13-10-2008 12:11 AM

Reply #24 momento's post

hahaha...
sama la cam aku....kira2 blk tolak untung rugi...dkt RM 10k gak la burn utk forex ni..tp xpe la..ilmu <<< ayat penyedap hati...;P
kesabaran mmg penting dlm forex ni...tinggi mana pun ilmu, x sabar...peluang duit nak burn mmg tinggi la...:lol:

cuci tangan,
jgn2 duit hg tgh float x?? depa x close position lg kut..tu dok bg mcm2 alasan kt hg...apa2pun..hg tanya la hari2 smpai depa fed up..confirm dpt blk duit tu..kata kawan2 kn...:D

tokey_cc Publish time 13-10-2008 12:17 AM

Reply #19 ketupat_jagung's post

tol apa yg ketupat bgtau ni..tp hati2 gak la sbb ada sesetengah broker...spread pip dia cukup tinggi...silap haribulan kalo...leh putus nafas...;P

apa2pun..aku nasihat pd yg obses pada forex utk niat nak tmbh income keluarga @ diri sendiri..
pegang teguh pada kata "xdak jalan mudah utk kaya, semua perlukan pengorbanan samada masa, duit, tenaga dll"

jd, jgn anggap forex sebagai jalan pintas nak kaya...mmg x di nafikan dah ramai yg kaya dlm dunia forex ni...sama cam MLM...tp kita kena sedar gak pada realiti...berapa ramai dh yg total loss...termasuk aku...;P

so, hati2 la...

nasrulfx Publish time 13-10-2008 02:43 AM

forex ni sebenarnya bule buat duit.. aku dah 4thn benda ni... banyak kali gak lost bungkus.... forex terus terang aku bagi tau, modal kena kuat... contoh jika kita nak main satu lot = usd1 so kita kena ada usd2000 or usd3000 capital supaya ada kekuatan 2000 pips... trend is ur friend, kalu nak main follow trend je berdasarkan moving everage kat daily chart atau weekly chart... tapi kesabaran tu sangat penting.... then kalu kita ada rugi kerana trend berubah or candlestickso kita stop then fight balik follow trend tersbut utk cover rugi kita... ada banyak teknik contoh breakout utk resistance and support... then bg aku teknik
yg paling aku suke adalah berdasarkan candlestick pattern utk daily chart... kalu arini candlestick berish , esok bulllish then lusa bearish so hari berikutnya mesti mesti bearish.. tapi takde la sampai 100% tepat.. tapi kena sabar la... bukan tiap2 minggu terdapat bentuk mcm tu. kadang2 je... janji profit tu yg penting.. tapi kalu nak main moving average mcm 200ema or 100ema kat dailychart or weekly chart maybe capital kena besar gile then taruk lot kecik je... kalu dia peceah atas 2ooema so kita buy kalu pecah bawah so kita sell....

azcomei Publish time 17-10-2008 03:42 PM

semalam hubby i baru first time berforex ni...tup2 dah kalah 200 usd..mengeletar i dengar...

urban_ann Publish time 18-10-2008 12:25 PM

Hi to all,
Ini kisah benar dari pengalaman sendiri.
Bagi aku forex ni x salah dan kalau kita pandai nak tengok/analisa market trend insyallah pelaburan tak sia-sia. Mula-mula belajar forex dari boyfrend yg skrg ni dah jadi husband, dia main min usd1000 tapi akaun dia (untuk urusan deposit dan withdrawal) d jaga oleh broker/consultant forex iaitu kawan dia jugak, at first main mmg byk untung sebab husband ni kira pakar ekonomi dan market analyzer. Tapi lama kelamaan broker ni tukar2 flatform dan method of trading sampaikan trading process pun mereka yg akan control, tak tahan dengan ni hubby nak withdraw semua duit dia tapi broker banyak helah dan hubby push2 dpt lah balik 50%,balance tu masih dalam proses menagih sekarang ni.

Sekarang ni kami dah jumpa flatform forex yang trading 100% akan dibuat oleh kita sendiri dan pelaburan minimum hanya usd10 sahaja. Hasil dari ilmu2 forex dari broker lama yang masih berhutang tu kami dapat lah buat untung untuk pendapatann tambahan. Kalau kita mula usd10 maka pulangannya agak kecil 1 peep=usd10cent, kalau capital usd100 1 peep=1usd, klaau usd1000 1 peep=usd10

For more info P.m me, semua di alu-alukan

nelly7557 Publish time 25-10-2008 10:15 PM

Balas #30 urban_ann\ catat

waaa....sis ni mesti hebat ni...capital usd1000.00 bleh main usd10 satu pip....saya pulak usd1000=usd0.3 satu pip...ni mesti ada teknik hebat ni...

ctredzuan Publish time 26-10-2008 01:05 AM

tolong bincang saja ya, jangan membuat posting berunsur mengajak org join atau turut serta utk elakkan topik anda di gantung

cikfen Publish time 3-11-2008 12:55 PM

Originally posted by ganymede at 16-9-2008 09:06 AM http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Weh, apa pendapat engkorang pasai krisis Lehman Brothers & Merrill Lynch kat US? Apa kesannya pada kadar tukaran asing? Pemain-pemain forex ni boleh rugi ke untung?

Betul gak tu, ada apa2 efek ker terhadap pasaran matawang asing?

shreddevirtuoso Publish time 19-11-2008 04:51 PM

20 Strategi Forex Ebook

Hello kawan2 sekalian. Ader satu ebook forex yang sungguh berkesan. Leh dikatakan 80% jugak la. Aku dah pun beli. Mmg sangat mudah step dia. Rasanya beginner pun leh dapat untung. Ada jual kat website http://www.efxstrike.com

bmw_e34 Publish time 24-3-2009 12:22 PM

sikit-sikit PM..he heh...tarik menarik dalam PM nak besarkan capital...apolaa

azcomei Publish time 27-4-2009 03:51 PM

Originally posted by urban_ann at 18-10-2008 12:25 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif
Hi to all,
Ini kisah benar dari pengalaman sendiri.
Bagi aku forex ni x salah dan kalau kita pandai nak tengok/analisa market trend insyallah pelaburan tak sia-sia. Mula-mula belajar forex dari ...

interested la.........

norsha Publish time 25-8-2009 10:47 AM

my husband n i start kenal forex since 2003 lagi...banyak habis duit? org cakap, learn tru experience..:P..so, kena la rugi puluh2 RM dulu, baru la serik wat kesilapan yg sama berulang...;P

v are still in forex coz both of us like it so much...i'm thinking of writing a book on it in the future..:$

miorazmai Publish time 29-10-2009 04:10 PM

Jangan gopoh nak main forex..
nanti rugi awak juga yang susah..

Rujuk sini dulu...

http://mforum3.cari.com.my/viewthread.php?tid=445144&extra=page%3D1

Saya skrg sedang praktis 10 robot automatik dunia.... ini keputusannya..

Nanti saya akan beritahu mana yang terbaik..

matakucing Publish time 12-11-2009 11:39 AM

hmm aku ni memang buta forex..

Maharanei Publish time 10-12-2009 04:50 PM

clueless dan masih cuba memahami....:geram:

Maharanei Publish time 10-12-2009 04:50 PM

clueless dan masih cuba memahami....:geram:
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: perbincangan mengenai FOREX