nodiman Publish time 21-8-2008 02:36 AM

bekerja di Qatar

salam,ada sesiapa tak yang pernah interview atau bekerja dengan kompeni kat Qatar macam Ras Gas,Qatar Gas atau Dolphin Energy kat sini?kalau ada mari kita boleh la kita bincangkan,aku sendiri sekarang di offer keja kat sana tp tak tahu nak pegi ke tak....

payrol Publish time 21-8-2008 03:32 AM

meh la ke Doha...bleh la makan shawarma ari2..hujung minggu lepak kt souq waqif isap sisha..main sand dune...hehe:P

kalo dpt offer..amek je...tp make sure ar offer tuh diorang cover all the basics...ie rumah...yuran sekolah anak..medical fees..insurance...keter...tiket balik malaysia baper kali...etc....

ie. sewa rumah kat Doha..apartment 3b...paling koman QAR 9k

sosimple Publish time 21-8-2008 03:33 AM

kompeni nie x der keje lebih ke...:$ :$

nodiman Publish time 21-8-2008 03:40 AM

wah ade jugak org doha kat sini:lol: :lol:boleh tahu kerja kat mane?

payrol Publish time 21-8-2008 03:56 AM

ramai geng doha kt Cari ni..cuma low profile:lol:

aku construction....:D

girlphg Publish time 21-8-2008 08:05 AM

x aku.. dapat gak keja kat sana... 5 tahun.. as a land surveyor... baru je pegi dalam bulan 6 ari tu...

cakedis_import Publish time 21-8-2008 08:53 AM

nak keje cane jugak:$ :$ :$

nodiman Publish time 21-8-2008 09:18 AM

aku dapat keja rasgas,sekarang tengah consider...tu yang tengah carik member yang pernah pergi ke sana.amacam?berbaloi tak duduk sana?takut nanti jadi macam bangla je kat sana:funk:

mizelly Publish time 21-8-2008 01:06 PM

my cousin keje kat qatar gas.. alhamdulillah tgk rezeki dia makin bertambah..byk kemudahan.. time pose keje setgh hari je..

ultraviolet Publish time 21-8-2008 08:26 PM

minggu depan husband ada interview kat APRecruitment dengan Qatar Petroleum
Sesiapa yang ada pengalaman , minta tolong bagi tips untuk interview ni.
Appreciate it.:loveliness:

nodiman Publish time 21-8-2008 11:03 PM

Balas #10 ultraviolet\ catat

pengalaman aku pegi interview sama je dgn interview keja kat m'sia ni.....cuma dia bagi keputusan dapat tak keja tu straight away.kalau berjaya interview teknikaldgn mereka terus jumpa hr diaorang.kat sana terus bincang pasal gaji etc.etc.

hijaulover Publish time 22-8-2008 08:08 AM

Originally posted by payrol at 21-8-2008 03:56 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
ramai geng doha kt Cari ni..cuma low profile:lol:

aku construction....:D

payrol - cemana nak cari keje sana kalau keje construction ? through local Malaysian company ke ?

payrol Publish time 23-8-2008 01:12 AM

Originally posted by nodiman at 21-8-2008 09:18 AM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
aku dapat keja rasgas,sekarang tengah consider...tu yang tengah carik member yang pernah pergi ke sana.amacam?berbaloi tak duduk sana?takut nanti jadi macam bangla je kat sana:funk:

xde cam bangla...dun worry..aku ok jek...kalo ko mmg rupa bangla aku xleh watpe le:lol:maen2 je bro

kalo ko nak better advice....pls go to www.qatarliving.com then ko seatch under Group...ko carik Malaysian Group..situ ada gak geng2 RasGas or QP....ramai tanye pendapat ngn sifu2 Malaysia kt situ

[ Last edited bypayrol at 23-8-2008 01:20 AM ]

payrol Publish time 23-8-2008 01:19 AM

Originally posted by hijaulover at 22-8-2008 08:08 AM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

payrol - cemana nak cari keje sana kalau keje construction ? through local Malaysian company ke ?

yes..buat mase skrng.,.aku guna opportunity kejer ngn company malaysia tuk projek kt saner..InsyaAllah ade rezeki lagi..pindah2 la masuk company kat sini...ramai engineers malaysia wat camtuh...and camtuh la gak aku nak wat...InsyaAllah:loveliness:

tp leceh ngn Qatar ni..kalo nak pindah2 company....kena dptkan NOC dulu...kalo company yg kita kejer tak bagi kita NOC once kita nak quit...xleh kejer kt Qatar dah...kena pindah elsewhere..

ibnur Publish time 23-8-2008 12:22 PM

Kalau ikut US dolari atau EURO, berapa boleh kira cukup sebulan di Qatar?

baby_boy Publish time 25-8-2008 10:31 PM

cmne ek nk apply keje2 kat sini?
trough requit maner ek..ley tlg bg info sket x..if electricl field tp nk join oil&gas company ni..cmne n katne nk apply ek..

nodiman Publish time 26-8-2008 12:09 AM

Balas #13 payrol\ catat

aku dah jenguk forum2 pasal qatar ni...tapi disebabkan aku tak pernah lagi ke sane,rasa bimbang tu tetap ada.kat qatar nanti mungkin family ikut sekali jadi tak tahu la mereka boleh adapt living kat sana.:o

baby_boy Publish time 26-8-2008 10:54 AM

hm..kalu tuk fresh grad or experience tp bkn dr oil&gas r..cm dr industry n nk join oil&gas plak..ader training ke cmne ek:o :o

mba Publish time 26-8-2008 12:09 PM

never try never know

bottombikini Publish time 2-6-2011 10:22 AM

up balik thread....:lol:

agak2 bape gaji yg agak sedap utk engine consider accept job di qatar?
Pages: [1] 2 3
View full version: bekerja di Qatar