irish Publish time 6-8-2008 09:03 AM

kerjaya kt ambank...

Aku mintak maaf terpaksa post yg baru...
thread tu dah weng kot.
sekali lagiaku nk tnya.. sesape yg pernah keja atau yg sdg bekerja ngn ambank, pls share experience here. coz aku ada dpt offer ngn ambankni... tula nk tahu.

green7 Publish time 6-8-2008 09:14 AM

Reply #1 irish's post

aku kenal org ambank,kenapa?

irish Publish time 6-8-2008 09:22 AM

Originally posted by green7 at 6-8-2008 09:14 AM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
aku kenal org ambank,kenapa?

Sj nk tahu ttg ambank... gaji utk degree.. bonus tahunan.. increment etc. pastu tu pulak environment dia..
tu je la...

muajam Publish time 6-8-2008 09:31 AM

member aku ada join ambank...jadi customer service rep..basic RM1,800...dia selalu buat OT..hari2 balik kul 9...kat pantai timur cuti hari Jumaat n Sabtu, tapi caw. tmpt dia keje dibuka gak hari Jumaat..so sape2 keje hari Jumaat dikira OT gak...oklah utk dia yg tak kawen lagi..tapi baru lagi dia keje, taktau la pasal increment ke ape...

green7 Publish time 6-8-2008 10:01 AM

Reply #3 irish's post

ko pm aku,nanti aku bg phone no boss ambank yg aku kenal.

tuminah_sideq Publish time 6-8-2008 10:32 AM

penah dpt offer ambank.. tapi tak pegi sbb offer yg ako dpt tuh tak baper menarik.. pastu offer letter dia simple sangat..tak citer pasal benefit. HR dia kata kena tengok employee handbook.. ako tanya tader summary of benefit ker? dia kata takde.. lems la hr dia (sorry hr ambank, but it's tru)

pastu panel doctor dia yg buat medical checkup kat hq tuh mak aiih ganas giler... arituh ako tak bawak spec sbb spec ako baru ilang.. biasanyer tetiap ari ako pakai lense tp sbb time tuh posa so ako malas ar... pastu marah ako gegila cam ako nih baru pas bunuh orang... pastu ingatkan nak complaint kat doctor dia..tp doctor dia pon sama ganas.. periksa ako cam periksa banduan jek:P ko bayangkan la nak buat breast check dia pepandai jek selak baju ako, dah la tak minta permission... pastu kasar lak tuh dia check... hangin satu badan ako!!! ngiahahahha

impiansetaman Publish time 6-8-2008 02:02 PM

Balas #1 irish\ catat

hmmm.. keje bank nih interesting. tapi tgk dept. mane yg kau nak join. kalau kau ade degree, mmg jadik executive la kot. executive pon ade byk tmpt. ade tmpt/dept. yg interesting gile smpi kalau buleh kau tanak balik rumah, tapi ade tmpt/dept bosan gile smpi kau tak sabar nak blk rumah..

ambank group nih besar gile. kalau kau buleh specify dept. mane yg kau nak masuk, maybe aku bleh diskas sedikit sebyk. kalau kau join retail/branch most probably kau akan jadik customer service officer. evaluate loan, sell credit facilities and miscellaneous branch operation. bosan gampang.

kalau kau join ambank bahagian audit, kau akan jadik target branch2 manager dan dept2 lain manager. auditors are the most job people are not fond of. keje carik lubang2 slack yg org buat. tapi auditor mmg sharp gile. pensel sebatang yg patah tapi di sorok pon diorang bleh nampak..hebat tuh beb. career wise mmg dasat. tapi kau kene sacrifice social life kau la..

kalau kau join risk management or group finance, ahaa.. ini mmg interesting. most of the time kau akan evaluate financial stand point of banking group, investment analysis and whatnot. kire in layman's term, kau jadik backbone utk baking group tuh...

kalau kau join Aminvestment bank..huhuhuh...most interesting part of banking group. kau akan buat merger and acquisition, bond market, corporate finance..fuhhh... berasap tuh beb. bile join dept. nih, kau rase mmg nak balik rumah, tapi tak best kalau balik rumah awal sgt. paling awal kau balik pkl 12 tgh mlm. kau motivate gile nak buat keje ( hehehe.. mmg kene buat keje pon ). gaji, bonus, increment mmg masyuk gile.. investment bank beb. sape tak mau keje...

itu je la. dulu aku pnah bercita2 nak jadik investment banker. tapi apekan daye.. degree bkn finance of econs and tak cukup power. shoo...shoo..shoo..

irish Publish time 6-8-2008 02:42 PM

Originally posted by impiansetaman at 6-8-2008 02:02 PM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
hmmm.. keje bank nih interesting. tapi tgk dept. mane yg kau nak join. kalau kau ade degree, mmg jadik executive la kot. executive pon ade byk tmpt. ade tmpt/dept. yg interesting gile smpi kalau...

thanks for ur infomation..
aku mintak legal exec..
monday nnti interview. tu yg akunk tahu tu...

teky Publish time 6-8-2008 02:44 PM

Reply #7 impiansetaman's post

aku ade kawan keje ambank..azabgiler aku tgok dierr....

very da balik keje lambat2..pastuh gaduh2 ngan bos seme.....

azab la aklo dpt bos mcm %$$#&**((*&^%$$.....

tapi sengsara la tgok die...die keje aminvestmnet...keje tau pasal laws bagai..finance jgn nak ckp laaa....

watachiwa Publish time 6-8-2008 04:36 PM

besides degree kalo ade diploma or ade spm buleh mintak keje ngan ambank tak?

Afrin Publish time 6-8-2008 06:01 PM

wife member aku pun dpt offer kerja AM Bank kat T'gganu...dia punya lee happy coz dpt balik kg....apo lainn di pun berenti lee...koja yg dahh 3 thn dia kerja...so bila dia start kerja AM Bank T'gganu baru lee dia tahu ...yg apa yg dia bayangkan tuu x sama dgn apa yg dia nak....dia bukanya dpt kerja di AM BANK tapi agency AM Bank ....yg dok buat sales ....jual loan/credit card...etc product AM Bank....so baik ko check dulu n tgk offer letter...betul2....AM Bank yg sebonarnya ke...@ AM Bank Agecy...;P

mylow Publish time 7-8-2008 09:22 AM

Originally posted by irish at 6-8-2008 09:03 AM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
Aku mintak maaf terpaksa post yg baru...
thread tu dah weng kot.
sekali lagiaku nk tnya.. sesape yg pernah keja atau yg sdg bekerja ngn ambank, pls share experience here. coz aku ada dpt offe ...

hi Irish...

u interview kat mana nnti?
aku dah hmpir 4 thn kerja dgn ambank..
first dulu... amSecurities.. skrg dah merge and tukar amInvestment Bank

so far, so good..
3 thn kat ambank raja chulan...memang sweet memory
environment bagus..

last 2 years ada offer MSS, aku ambil and transfer ke Triang, Pahang
bhgn Share Investment..
kerja enjoy je..
market pun tak berapa bagus skrg..so, krja tak byk

start keja aritu..offer dlm rm1.6k
lpas probation, gaji naik lg..
hjg tahun..dapat bonus
mmg duk ambank, tak pernah lepas dgn increment and bonus..
itu yg aku alami..
rezeki masing2..

kerja kat mana2 pun..ada time tension and ada time enjoy..
mana boleh nak enjoy sokmo.. kena jadi boss la baru dapat camtu..

mylow Publish time 7-8-2008 09:25 AM

Originally posted by watachiwa at 6-8-2008 04:36 PM http://eforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
besides degree kalo ade diploma or ade spm buleh mintak keje ngan ambank tak?

boleh aje..
depends pada kekosongan yg ade..

n jawatan tu..tentu lah akan depends pada kelayakan kita..
klu ada kenal org dalam lg senang..
sbb, kdg2 diorg offer vacancy kat internal jer..
so, diorg boleh le recommend kan..
kdg2 ada jugak buat walk-in interview kat ambank raja chulan

irish Publish time 7-8-2008 09:28 AM

Originally posted by mylow at 7-8-2008 09:22 AM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

hi Irish...

u interview kat mana nnti?
aku dah hmpir 4 thn kerja dgn ambank..
first dulu... amSecurities.. skrg dah merge and tukar amInvestment Bank

so far, so good..
3 thn kat am ...

Dekat pudu..
Legal Exec... sblm bertukar arah ni, nk tahu la scope keja cemana.... apa benefit dia kan..
Increment dan bonus selalunya brp byk?

mylow Publish time 7-8-2008 09:31 AM

nasihat aku...

gi interview dulu..
tentang offer dia tu..accept je dulu
itupun, klu takde dpt offer tempat lain lg ler..
sbb kita org baru..
tak boleh nak expect dpt yg terbaik terus
kita kena bg service dulu n provide d best

kalau dah buat all out for a few months tp, rasa cam tak berbaloi n tak dihargai..
baru lah kita blah ke tempat lain

bonus n increment, klu belum habis probation..
selalunya diorg akan hold dulu..
bukan tak dapat lgsung
bila dah confirm jawatan..
semua yg diorg hold..akan dapat segedebuk masa bonus akan datang..
masa tu..terbeliak mata tgk angka dlm akaun..

tapi...it depends on rezeki masing2..
bukan semua org sama..

just my 2 cents...

irish Publish time 8-8-2008 10:01 AM

Originally posted by mylow at 7-8-2008 09:31 AM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
nasihat aku...

gi interview dulu..
tentang offer dia tu..accept je dulu
itupun, klu takde dpt offer tempat lain lg ler..
sbb kita org baru..
tak boleh nak expect dpt yg terbaik terus
kita ...

Mylow...
Thanks ye

speakerrosak Publish time 8-8-2008 01:03 PM

Reply #15 mylow's post

aku mcm suka je baca posting ni..mcm sejukkk je hati aku dengo...

tunsri66 Publish time 9-8-2008 09:47 AM

ko kerja jer dulu kat bank tuh, amik pengalaman, sekarang nih semua nak yg berpengalaman.....ko kerja situ n then dah terrer so ko lompat tempat lain lak,for sure gaji lebih lagi.

tunsri66 Publish time 9-8-2008 09:49 AM

macam aku nih dah macam-macam kerja aku buat b4 this, so sekarang aku punya income amat-amat memuaskan......alhamdulillah

irish Publish time 9-8-2008 10:06 AM

Originally posted by tunsri66 at 9-8-2008 09:49 AM http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
macam aku nih dah macam-macam kerja aku buat b4 this, so sekarang aku punya income amat-amat memuaskan......alhamdulillah
ko keja mana???
Pages: [1] 2
View full version: kerjaya kt ambank...