93933 Publish time 4-8-2008 01:00 PM

BLACK METAL muzik penggangu iman

Apa itu BLACK METAL? Pernah tak anda dengar berita tentang kes BLACK METAL? Anda benci BLACK METAL? Kalau ya, mengapa?

Adakah BLACK METAL boleh mengganggu iman kita?

Berikan komen anda tentang kesan buruk Black Metal

dainese Publish time 4-8-2008 01:03 PM

tak menganggu....cukup sekadar dengar, hangguk kepale..jangan hayati lirik dier...yg penting..kita layan rentak lagu..goreng gitar..itu jer...
aku suka black metal....
kesan buruk black metal pada org2 yg betul2 bengong jer..takdak halatuju..main ikut jer...org pakai baju itam dier ikut skali..minum darah kambin dier join...pakai logo pentagram ikut skali pakai...itu follower yg betui2 bengong dan sesat...kalo true black metal...dier layan sendiri2...takdak nak tunjuk identiti yg ekstrem kat public...

p0ket Publish time 4-8-2008 01:14 PM

Balas #2 dainese\ catat

yup, betol tuh, golongan yg ekstrim je cmtu..aku pon layan band yg mainstream mcm cradle, n brp lg band yg aku lupe tajok die..n bg soalan tuan rumah, bg aku music black metal xmengganggu pon, pengikut ekstrim tu yg menggaggu...
music is music...

adi143 Publish time 4-8-2008 01:32 PM

aku suka apa black metal..tapi tak ganggu pun iman aku, still percaya kan tuhan

fly_in_d_sky Publish time 4-8-2008 01:37 PM

dgr lagu tp bukan lirik
besh ooo bile dgr diorg goreng gitar
pergghhh ... syok
goyang2 ... tp jgn smpai tercabut kepala udah
:lol: :lol:

sagiman91 Publish time 4-8-2008 02:07 PM

tak tau la betapa bengongnyeer golongan folower yang membabi buta ni.....
aku pun layan jgk, tapi tak ader pun terikut2 ngan diaorg. lagu dier best aper.
tak tau la mana dier dapat idea nak minum darah kambing la aper lah....

tak pikir ker tu just music....

konon nak tunjuk brutal la...aku rasa music hip hop lirik dier lagi mencarut....tp tak pulak ramai yang ikut...yang tu lagi brutal

dainese Publish time 4-8-2008 02:30 PM

heh..memang aku betul2 menyampah tengok geng2 black metal yg dok bersidai kat shoping complex nih...kumpul ramai2, pakaian macam gam phang..macam bagus..biler tegur mula nak ajak gadoh..ape kesss....
tp yg lagi sedey, tengok ramai dari org2 melayu..budak2 skolah lagi...itu memang betul2 follow jer tuh...kalau tanya ape black metal, tak tau hape pun....
layan black metal memang best....hilang tensen...

ChildrenOfBodom Publish time 4-8-2008 05:14 PM

Reply #1 93933's post

black metal mengganggu iman???

kalau iman tu dah tak kuat jangan nk salahkan muzik black metal, salahkan diri sendiri yang bangang tu... ada bukti ka org yg layan lagu black metal ni semunya berubah menjadi Satanist, kalau ada berapa org? bukti amik kat mana? majalah sampah mastika dgn metro ka..

dgr lagu black metal bleh ganggu iman konon, yang makcik2 felda totok, bdk2 sekolah siang mlm dok layan AF,gangstarz siap sms mengundi lagi takpa plak...yg ni lagi serius, dahla membazir duit hantar sms, tunjuk contoh yg tak baik plak kat anak2, dh menopos nk mmpos pon dok layan AF lagik..pastu sokong anak2 plak suruh anak jd artis...

biasalah org yg selalu kutuk muzik black metal ni, yg buruk muzik black metal saja, muzik lain takpa, walaupun muzik lain penyanyi terkangkang nmpk pussi..hanya kerana imej black metal nmpk jahat, terus cop muzik ni jahat...mentaliti makcik felda totok...

bodoh sangatka sampai tak tau apa itu gimik..dlm black metal ni gimik saja lebih, corpse paint, pakai spike segala bagai, tu hanya imej saja, ingat setiap masa dok pakai benda tu ka....

Dani Filth tu bila nyanyi ja nmpk ganas dan menakutkan tp kena buli ja dlm rancangan MTV Viva La Bam...

band death metal Slayer, ramai yang ingat band ni Satanic dan Anti-Christ, tapi hakikatnya vokalis dia Tom Araya tu adalah penganut Katolik... lantak band dia la nk tulih lirik pasal pa pon...

orang yang ikot bulat2 tu semuanya bodoh nk mmpos, patot mampos saja.. amik serius sangat benda nih...mmg perangai org kita ni selalu salahkan semua benda bila terpengaruh tp diri sendiri takmau nk salahkan...

bluemenx Publish time 6-8-2008 12:40 PM

hehe .. kalau aku Fazura ganggu iman aku :lol:

pisang_goreng Publish time 7-8-2008 10:50 PM

x ganggu pon...
aku layan black metal juga
mcm EMPEROR
         DIMMU BORGIR
            MORBID ANGEL   
         MARDUK   
          IMMORTAL
         CRADLE OF FILTH

dan mcm2 lagi la
tapi xder la sampai sesat
lg pon aku tak tau apa dia nyanyi dan maksudnya hahahahaha
aku minat muzik dia jer keras...kalu kat hp
aku guna tone dia xpon guna muzik dia
sebagai ALARM kat hp
sure terkejut berok kau di buatnya hahahahha

AntagonisYgKeut Publish time 8-8-2008 08:15 PM

aku layan gak blackmetal nye music dulu. layan aa music diorang. aku suka cradle of filth.
tapi ni bila da rasa jauh skit knolej lam music aku beralih ke muzik jenis lain.
oklah kalo just dengar muzik blackmetal. jangan follow their culture udah la.
ni sume budak2 yang masih mencari cari identiti je tepengaruh lalu jadi la poseur/scenekid.
main gitar tatau main ritual2 pon jadila ahahaha:lol:

AntagonisYgKeut Publish time 8-8-2008 08:16 PM

aahha forum cari bengung:P

Bateesta Publish time 20-8-2008 06:30 PM

Black metal kan label muzik je , nothing new

MusangSuci Publish time 28-8-2008 08:55 PM

assalamualaikum...

haha kalu dengar muzik buleh gugur iman..alangkah murahnya iman kita..:D

riffer_tapper Publish time 28-8-2008 09:09 PM

tak ganggu pon.. kalo iman x mantap dgr raihan pun leh ganggu iman

Bateesta Publish time 29-8-2008 02:19 AM

Reply #15 riffer_tapper's post

I 2nd that:D

ctaz Publish time 29-8-2008 10:02 AM

tak mengganggu iman langsung.....aku ada beli dan layan beberapa band black metal......

ko jgn la layan lirik merepek dia....tapi ko layan la riff...lead....bass...drum...keyboard....dia....

cuba ko try bli satu cd kumpulan black metal...aku kasi satu nama la

MOONSPELL - album WOLFHEART.....

try r layan......:)

Bateesta Publish time 29-8-2008 07:30 PM

Muzik tu kan mcm alat , caman kau gunakan yg penting

HangPC2 Publish time 28-5-2009 01:27 AM

Iran arrests ' blood-sucking Satanists '

IRAN has arrested more than 100 "Satan-worshippers" in a raid on a concert in the southern city of Shiraz where people were drinking alcohol and "sucking blood", a newspaper reports.
"One hundred and four members of a Satan-worshipping group were arrested at a party and immoral concert in Shiraz," local Revolutionary Guards chief Abbas Hamidi was quoted as saying by Jam-e Jam newspaper.

"The session was held in a garden outside Shiraz and the Satanist ceremony was broadcast live to the world via the internet," he said, adding the arrest was made by members of the Islamist basij militia linked to the Guards.

"These people drank alcohol, hurt themselves and sucked blood," Mr Hamidi said.

Iranian authorities sometimes link hard rock and heavy metal music and their icons with Satan worship.

Sources : http://www.news.com.au/story/

mohdcrow Publish time 1-1-2010 03:05 PM

muzik tu ukt didengar jer...takyahla fanatik sangat...jangankan black metal..suma jenis muzik pun camtu...contohnya punk...elok ker rambut tercacak2 camtu?...muziknya ok jer aku rasa...kalau penyanyi dia pakai camtu sbb dah dia nak jual muzik dia...so dia kasik la imej skit...mcm bisnesman la...pakai kot ngan tie segala...sbb nak bg imej baik bg company dia...kalau kolonel kfc tu pakai sut putih naper peminat kfc x pakai pulak sut putih camtu...yang konon2 jiwa black metal tu yg slalu rosakkan nama black metal...padahal kalau tanya asal usul black metal bukan dia tau pun...jawapan dia...dah band tu pakai camtu wa pun pakai la camtu
Pages: [1] 2 3
View full version: BLACK METAL muzik penggangu iman