ddianne Publish time 16-7-2008 12:00 PM

streamyx or wireless broadband

salam to all...

juz nk tya pendapat korang sume, aku da de laptop, cadang nk pasang internet kt umah..better guna broadband yg bley dibawa ke mana2 atau guna streamyx je..? aku ingat nk guna streamyx yg murah je, cos kt ofis bley pakai internet..aku pun slalu outstation, so nk pakai kt umah time mlm atau wkend if xkluar ke mana2..tp nnti klu aku pindah umah nk kena tukar line pulak ke apa kan...broadband tu mana2 leh pakai atau bergantung pd network?...klu broadband yg mana satu ok n murah skitla, maxis atau celcom atau etc...

mintak pendapat n cadangan pls....tq :)

~Edited utk bersihkan post ni - aku suggest ko toksah guna "@" utk ganti "atau" and antara 2 perkataan sebab forum ni akan formatkan benda tu jadi email link.~
~0001~

[ Last edited bytrunks at 17-7-2008 09:30 PM ]

addicted Publish time 16-7-2008 12:21 PM

apala punye ayat ni deiii

cluesan Publish time 16-7-2008 12:28 PM

streamyx tu menyediakan perkhidmatan internet broadband (jalur lebar). ada wired broadband, ada wireless broadband. klu nk mudah dibawa kemana-mana, kena guna wireless broadband.

buDak_gaTaL Publish time 16-7-2008 12:46 PM

suka streamyx lebih laju :loveliness:

ddianne Publish time 16-7-2008 02:04 PM

ops sowy aku pun xreti sgt bab2 ni..cuma nk tya yg lg ok wired broadband @ wireless broadband..

cluesan Publish time 16-7-2008 02:39 PM

tengok kepada keperluan. kalau lebih banyak duduk rumah dari pegi ke luar, baik pakai wired broadband. klu lebih banyak berada di luar rumah, baik pakai wireless broadband.

kabintang Publish time 16-7-2008 03:39 PM

aku baru bukak website TM, nak nengok2 psl combo streamyx yg RM60 tu, tp aku konpius yg mana satu harus ku pilih pakejnyer ... ade yg RM20 per 10 hour ... cam ner tu?ade tak sesapa sini yg melanggan streamyx leh kongsi cecara nak apply, kalo apply on line dia rebate 1 month ... kalo talian ditamatkan perkhidmatan leh apply ker or tunggu sambung dulu baru apply ...

ddianne Publish time 16-7-2008 05:03 PM

tu la...cam lg suka wireless broadband...tp dia nye network ok x, ye la kena tgk kwsn gak kan...yg mana lg ok n murah skit..aku tau yg maxis n celcom tu je..tp xnk la klu mahal sgt monthly dia..yg nk kena beli modem sampai 2++ lg...

0001 Publish time 16-7-2008 07:12 PM

Reply #8 ddianne's post

Kedua2 jenis broadband tu ada kelebihan dan kelemahannya.

Streamyx tu yg guna line tipon lebih stable and laju. Paling murah. Jaring pun ada wired broadband ni (tapi kat sesetengah area jer).

Wireless broadband (memaner pun) tu ko leh pakai almost memaner ko nak (kecuali kat tempat2 yg takde signal). Tapi problem ngan ni is dia tu tak selaju atau stable macam streamyx. Ni plak mahal sket.

Pasal nak pindah tu, ko tetap kena amik line tipon gak kan kat tempat baru tu. So nak pindah streamyx takde masalah.

kashaz Publish time 16-7-2008 07:50 PM

celcom ade pakej combine dgn streamyx kan klu xsilap aku?

tp bg aku,just streamyx pun dah ok..klu outstation, slalu hotel or cafe/restaurant byk je yg ada wireless.
klu pindah umah, line tepon je kena tukar,streamyx menten je..
klu mmg ade niat nk pindah umah dlm ms setahun ni,better call telekom tnya betul2 polisi depa.

arm9 Publish time 17-7-2008 10:55 AM

btui 2...

better pakai streamyx + fix line = combo..

skali bayar ja...

jimat n puas hati..

pharez Publish time 17-7-2008 03:54 PM

Betul...wireless broadband tertakluk pada signal dan availability socket power, kalau mobile tapi tak dpt cari power socket tak guna gak kan?lain la ada bateri spare...

stability and speed mestilah streamyx lagi mantap...nak pindah pun no problem...bleh request transfer...

Nak register bleh contact aku...memang pantas...

kabintang Publish time 17-7-2008 04:56 PM

Originally posted by pharez at 17-7-2008 03:54 PM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
Betul...wireless broadband tertakluk pada signal dan availability socket power, kalau mobile tapi tak dpt cari power socket tak guna gak kan?lain la ada bateri spare...

stability and speed mes ...

aku nak register ... tp bape aku kene bayor ... monthly cam ner lak ... kalo talian ttp tak leh nak outgoing camner, kene sambung dulu ker ?

mentollica Publish time 18-7-2008 11:56 AM

dekat 3 minggu lepas akak pi tmpoint isi borang nak masuk streamyx..
dia soh tunggu dlm masa seminggu dorang mai pasangkan modem..tapi sampai sekarang habuk pun tarak...cal pun pas sana sini, semua cakap tak tau.... dah la berjam2 kat sana masa nak apply tu..:L
akak cuma nak guna malam2 dan untuk kegunaan anak sulung akak..
akak apply yg rm44 sebulan (60jam saja)..kalau lebih 60 jam kira 1sen seminit depa kata la.. kat rumah akak pakai tm home prepaid jadi kena tambah rm 18sebulan....
tapi sepi tanpa berita ja...:(

ddianne Publish time 18-7-2008 02:07 PM

Reply #12 pharez's post

pharez agent streamyx ke? ok gak tu...cam berminat...leh gtau pakej dia x? @ nnti i tgk kt post streamyx ada kan...

zunur Publish time 18-7-2008 02:29 PM

ha'ah la tgh pk nie nak pakai braodband ke atau streamyx line...
banyak pro dan cons kedua-dua nie...tapi kat umah klu surf internet pun waktu malam jer
siang kat opis surf waktu malam jer...itu pun klu anak tak kacau...

kabintang Publish time 18-7-2008 02:42 PM

Reply #12 pharez's post

pharez ...ko tak jwb aku nyer soklan ... cam ner register ... aku nyer tipon wat masa ni hanya incomingjer ...

pharez Publish time 18-7-2008 04:38 PM

Originally posted by kabintang at 17-7-2008 04:56 PM http://forum7.cari.com.my/images/common/back.gif

aku nak register ... tp bape aku kene bayor ... monthly cam ner lak ... kalo talian ttp tak leh nak outgoing camner, kene sambung dulu ker ?

Bayaran...semua dlm first bill lepas sebulan pakai...masa register tak perlu byr...

Installation RM88 (kalau nak pasang sendiri tak perlu byr)
Activation RM75
Stamp RM10
Advanced 2nd month RMXX
1st Month RMXX

RMXX tu ikut pakej...

Combo Package:
1Mbps Unlimited with modem RM110/month
512kbps Unlimited with modem RM90/month
384kbps Unlimited with modem RM60/month

Kalau still ada tone phone tu, masih ada harapan...hehehe, pm nama penuh, ic no. no talian ttp, no h/p, package combo, self/tm install? I tolong check bleh register tak...

pharez Publish time 18-7-2008 04:39 PM

Originally posted by mentollica at 18-7-2008 11:56 AM http://forum7.cari.com.my/images/common/back.gif
dekat 3 minggu lepas akak pi tmpoint isi borang nak masuk streamyx..
dia soh tunggu dlm masa seminggu dorang mai pasangkan modem..tapi sampai sekarang habuk pun tarak...cal pun pas sana sini, se ...

pm no talian tetap ngan h/p no saya check...anything saya akan inform...

pharez Publish time 18-7-2008 04:44 PM

Originally posted by ddianne at 18-7-2008 02:07 PM http://forum7.cari.com.my/images/common/back.gif
pharez agent streamyx ke? ok gak tu...cam berminat...leh gtau pakej dia x? @ nnti i tgk kt post streamyx ada kan...

yup agent...i bleh register phone line ngan streamyx sekali...mmg cepat dan pantas...

Pakej yg available skang combo dimana payment untuk fix line dan streamyx satu bill saja dan satu kadar aje...

4Mbps unlimited with modem RM160/month
2Mbps unlimited with modem RM140/month
1Mbps unlimited with modem RM110/month
512kbps unlimited with modem RM90/month
384kbps unlimited with modem RM60/month
Pages: [1] 2 3
View full version: streamyx or wireless broadband