Naru Publish time 4-7-2008 08:38 PM

Sejak bila korang join Cari Forum?

MOD, kita baru kat DAERAH sini.... mungkin kita terlepas pandang, f dah ada topik ni, sori & merge je lah, k:)

btw, back to my topic, kita nak tanya kat forumer @sini soalan di atas.Saja nak borak-borak, sesuai ngan DAERAH ni..

oh, as 4me...

Kita dah lama dah join forum ni, sejak 8-9 tahun yg lalu.. dulu pakai nik lain (& banyak plak tu, huhu;P ), dah tak ingat...

& soalan kedua:DARI MANA / SiAPa SaYA TAHU KEWUJUDAN FORUM iNI?

...again, as 4me... secara tidak senghaja, sewaktu mencari maklumat via yahoo.com....

So, korang plak?:$

ianho Publish time 4-7-2008 08:51 PM

baru je
last year
terjumpa secara tak sengaja
maklumat mengenai komputer n enset

stereo Publish time 4-7-2008 08:51 PM

sejak awal 2006 pas spm.. borink2 men forum.. skrang ketagih dah.. nie pn adik ak btgau...:P :P

Naru Publish time 4-7-2008 08:53 PM

Reply #2 ianho's post #3 stereo

..........:)welcome to the club!

rossa Publish time 4-7-2008 08:54 PM

Masa tu tahun 2002. Tengah demam Winter Sonata. Cari info pasal Bae Yong Jun, 'termasuk' kat forum ni. Best sangat discuss pasal BYJ kat sini. Tapi time tu nick lama, tahun 2003 tukar pakai nick ni sampai sekarang. Tapi tak le aktif pun, tumpang lalu je... hehehehehe!!!

ahmad_dhani91 Publish time 4-7-2008 09:07 PM

taun 2006 kotttt masa tuh tengah search2 jumpa lak forum nih....

patu aku register x leh register x leh

aku fedup join jiwang patu taun lepas aku try balik dapat gak join sinih:loveliness: :) :) terus x layan dah jiwang:( :( :(

selamat tinggal jiwang:'( :'( :'(

Naru Publish time 4-7-2008 09:19 PM

Reply #6 ahmad_dhani91's post

oh gitu .... cian:$

tak pe...kenangan mengusik jiwa... :lol:

0001 Publish time 4-7-2008 09:24 PM

Reply #1 Naru's post

Aku masuk forum ni sebab dipaksa oleh colleague aku yg duduk sebelah aku kat ofis... now aku dah jadi mod (and kuat moyan) walhal dia dah retire dari sini. :shakehead3: ;P ;P ;P

Naru Publish time 4-7-2008 09:35 PM

Reply #8 0001's post

Adakalanya paksaan itu membuahkan keindahan...:P;P ;P ;P

ckucin Publish time 4-7-2008 09:42 PM

thn 2001 lagi.. tp time tu jadi silence reader.. thn 2003 baru betul2 join forum ni.. dan forum ni jumpa secara tak sengaja..

bedah_kg_pisang Publish time 4-7-2008 09:47 PM

sejak 2004.tau pasal cari melalui blog soltanmuzaffar

sekian t.k. :$

juju_amin84 Publish time 4-7-2008 10:06 PM

2006..tau psl cari dr member..masuk cr sb sk nk cr info psl citer jepun,korea, taiwan n etc..;P

anakomar Publish time 4-7-2008 10:14 PM

dah lama dah
kawan2 kat opis duk bercerita:lol:

Naru Publish time 4-7-2008 10:17 PM

Reply #13 anakomar's post

agaknya siapa perintis Cari ni ya?:)

yujin Publish time 4-7-2008 10:26 PM

aku tejmpa secara x sengaja masa br kenal dgn internet:lol: :lol: start register sbb nk tahu citer psl mawi dgn marsha sbb kena ra tu yg join jd member dulu merangkak2 sampai skrg x forum legend lg;P ;P

shahhana Publish time 4-7-2008 10:37 PM

sejak tahun lepas...masa tu search forum cari info leh di baca..
ntah mcm mana terus lekat kat CARI...da lelama tu yg daftar

Eddlisa_uyuk Publish time 4-7-2008 10:37 PM

Originally posted by Naru at 4-7-2008 08:38 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
MOD, kita baru kat DAERAH sini.... mungkin kita terlepas pandang, f dah ada topik ni, sori & merge je lah, k:)

btw, back to my topic, kita nak tanya kat forumer @sini soalan di atas.Saj ...

pnjg nak citer nih;P leh bt sejarah rsnya......

actually dr thn 2005 lagi, lisa baru duk tetap di malaysia sejak thn 2004
sebelum tuh masa kat oversea, byk join tulis artikel forum2 kat sana
tujuan nak baiki my bahasa melayu arrr, then masa tinggal sana, jumpa link cari malaysia
& lisa join kat forum citer latin juana la virgen, mis tres hermanas & secreto de amor yg versi bahasa melayu

forum tuh tak perlu register pun & actually forum asal cari nih laa
kalau sebut nama nick name lisa guna masa tuh mesti ada yg tau (sapa yg join masa tuh laa)

sebab suka tulis artikel, lisa kenal gan seorg yg pakar bt blog, so kami joint venture arrr,
dia bt blog tp guna lisa nyerr artikel...gitu arrr

then kami tak berhubungan lagi seketika bila lisa busy gan exam, dia lak kahwin,
then beberapa ketika...lisa dpt tinggal kat malaysia & kerja sini

so call balik dia, dia arrr bgth yg forum asal tuh dah lain (forum cari ni laa)
kena register nickname, bgemail address sumer,
so lisa pun register arrr pd thn 2006 as eddlisa_uyuk & terpaut kat thread SWNW citer jericho rosales lak
lisa byk jadi silent reader je pas register, cos my bahasa tak brp OK, malu arrr;P
tp mula join gan aktif kat thread latin LMEEE lak, lama2 join byk thread kat SO
smpi laa sethn kemudian di lantik jadi mod kat SO:loveliness:

panggungrama Publish time 4-7-2008 10:37 PM

baru jugak ni

pinguin Publish time 4-7-2008 10:42 PM

terjumpe sebab cari cerita2 artis.. jumpe Bod music and selebriti... mula2 dalam bbrp bulan xmasuk bod lain.. pastu barulah mula berjinak ke bod2 lain.. actually banyak lagi bod kat cari aku xpernah masuk.. sbb manyak sgt.. walaupun kita semua warga cari, sometimes 2 forum lagend mcm xpernah berjumpa antara satu sama lain sbb forum ni terlalu banyak bod.. ada yang lepak kat bod2 lain sbb taste xsama kan? hehe

cinta_ungu Publish time 4-7-2008 10:48 PM

terjumpe secara tak sengaja...tatau time tue tgh surf pasal ape..
memula jadik silent reader je..time tue taun 2002..
taun 2003 ade register tp nick lain laa and jarang post sbb time tue skool lagik...:L

taun 2006 baru register nick cinta_ungu
dan terus aktif sampai skang...:loveliness:
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Sejak bila korang join Cari Forum?