uda Publish time 30-6-2008 10:00 PM

Jiran ku Meninggal

Petang tadi bila balik rumah, terkejut sebab ada kemah dekat rumah and ada kain merah diikat pada besi gate rumah. Rupa-rupanya jiran (selang 2 buah rumah) meninggal. Jiran ni berbangsa Cina.

Tanya dengan jiran next door, pasal apa dia ikat kain merah kat my gate. Jawapannya ialah nak buang suey dan hantu. Wah suspense ni! Pernah tak alami and dengar pasal ikat kain merah ni?

I seram sikit and bayangkan cerita antu cina yang melompat-lompat tu, pas tu kena tempek dengan kertas kat dahi:L

Untuk yang dah experience ni, sebagai jiran, kena ke melawat keluarga simati ni? Kalau melawat untuk ucap takziah, nak kata apa and buat apa?
- selalunya mereka simpan mayat berapa lama?
- takda ke any antu yang berkeliaran nanti?
- kalau pergi melawat, agak-agak ada tak 'yang nak ikut balik'?:L

Terima kasih.

noell Publish time 30-6-2008 10:30 PM

meriah ler kawasan perumahan hang tujuh hari tujuh malam ( kalau yg meninggal tuh orang tua);P ;P ;P ;P ;P

sincewhen Publish time 30-6-2008 10:35 PM

kawan cina aku kata kan...

kalu dia mati lam rumah... upacara lawat mayat buat dlm rumah, tp kalu dia mati cam kat spital ke kan... mayat kena letak diperkarangan aje...tak leh bawak masuk rumah...

aku pun tak pasti betul ke tak... tp x kan kawan cina aku tuh tipu aku kan...

evolution75 Publish time 30-6-2008 11:34 PM

kalo nangis boleh dapat duit.Kalo jadi hantu seronok apa.Boleh main kejar2.Lompat2...

uda Publish time 1-7-2008 07:27 AM

Kata my next jiran, org ni mati di rumah. Takkan lah 7 hari 7 malam kot?, susahlah nak keluar masuk!:mad:

puterikhaleeda Publish time 1-7-2008 08:01 AM

waaaa tentu ada opera nanti.. pernah 2-3 kali melawat member cine yg mati.. mmg meriah.. ada macam 'lakon layar' kononnyananti... siap naik jambatan turun jambatan (replica) keluarga sei mati kekadang tak sempat nak sedih sbb bykperkara mereka kene buat..... (letih kalau kita tengok)...

tak payah takut.. tu dah adat dia... satu lagi... kawasan umah puteri mmg kawasan cine... ada tu berderet ada anak kecil, kecuali umah depan tu (org melayu) pun ada anaka kecik...... yg 'kelakar' tuh... anak cite hujung kene sampuk, pastu umah sebelah dia.... pastu hantu cine tu tak sampuk baby melayu, dia lompat pergi umah yg sebelah umah melayu tuh....

jadi kami pun tgk cemana bomoh cine (sebijik macam kat cite cine tu) halau hantu.. bersilat kung fu bagai... kertas kuning tu pun bersepah.... syok jugak tau......

so kita org pun buat konklusi bahawa.. hantu cine hanya kacau bangsa cine... hantu melayu kacau org melayuu..... ekekkeke

uda Publish time 1-7-2008 08:17 AM

Betul ada opera? Meriahlah dia orang ni. Sure kena banyak belanja bila mati!:o
Sebab apa ada opera? Nak halau antu ke?

naQi-tiRa Publish time 1-7-2008 09:05 AM

Reply #7 puterikhaleeda's post

:D :D :Dyezzzza

alphawolf Publish time 1-7-2008 09:17 AM

Reply #4 sincewhen's post

Memang pun...ikut kepercayaan mereka mati kat spital tu macam suey la.....

Tahu kenapa upcara pengkebumian masyarakat Cina biasanya dibuat waktu tengahari?

ayanganje Publish time 1-7-2008 10:06 AM

jenuh la dengor bunyi gendang dorang

bobbie80 Publish time 1-7-2008 10:13 AM

yg aku tau kalo nak melawat takleh pakai baju warna merah...

selipar_hijau Publish time 1-7-2008 10:34 AM

hahaha..

aku penah tgok situasi ni.
ms aku skolah rendah dlu.
apek depan umah aku mati.
mmg betul

faiz_ampang Publish time 1-7-2008 11:15 AM

sebenarnya,hantu lompat2 tuxde..
aku dh tnya member aku(bangsa cina)...
dia ckp mana ada hantu mcm tu...
:lol: :lol: :lol:

rzman_07 Publish time 1-7-2008 11:34 AM

one thing dari apa yg aku tgk....part yg tak best..depa akan buat mcm panggung opera tu...makan space kat umah jiran....agak menyusahkan jiran jer....berhari2 plak tu.....then ada plak mcm makan2 ......:I

naQi-tiRa Publish time 1-7-2008 11:53 AM

Originally posted by alphawolf at 1-7-2008 09:17 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Memang pun...ikut kepercayaan mereka mati kat spital tu macam suey la.....

Tahu kenapa upcara pengkebumian masyarakat Cina biasanya dibuat waktu tengahari?

kenapa buat waktu tghari?

naQi-tiRa Publish time 1-7-2008 11:54 AM

Originally posted by ayanganje at 1-7-2008 10:06 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
jenuh la dengor bunyi gendang dorang

sabar lah...
kan dah adat diorang...
kita ada adat kita...

chemote Publish time 1-7-2008 12:04 PM

pastu kasi bekalan...handphone..kereta..tv..astro..yg terbaru credit card hehe untuk kesenangan roh..sesat sesat..

myakayina Publish time 1-7-2008 12:20 PM

bulan lepas jiran cina aku pun baru kematian bapak dia, ada gak dia
ikat kain warna merah tu kt gate rumah aku termasukla rumah jiran2x yg terdekat je..xder la 1 perumahan tu dia ikat..tp aku xderla tanya
dia psl apa..setakat ni xder apa yg x elok berlaku pun...

naQi-tiRa Publish time 1-7-2008 12:22 PM

POriginally posted by bobbie80 at 1-7-2008 10:13 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
yg aku tau kalo nak melawat takleh pakai baju warna merah...

aittt
nape plak..?

naQi-tiRa Publish time 1-7-2008 12:59 PM

Originally posted by rzman_07 at 1-7-2008 11:34 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
one thing dari apa yg aku tgk....part yg tak best..depa akan buat mcm panggung opera tu...makan space kat umah jiran....agak menyusahkan jiran jer....berhari2 plak tu.....then ada plak mcm makan2 ...

kan dah adat diorang....
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Jiran ku Meninggal