amoi_blur Publish time 9-6-2008 03:43 PM

Brapa Lama Baru Peknen Lepas Berhenti Makan Pil Perancang?

amoi nak tanya u all...lepas first baby.. amoi makan pil perancang utk jarakkan kehamilan...dah dekat 2 thn amoi makan..skang amoi plan nak berhenti makan pil... so amoi nak tanya pengalaman2 ibu2 di sini... berapa lama u all amik masa utk peknen balik lepas berhenti makan pil? just nak share pengalaman u all je... :loveliness:

mzmpna Publish time 9-6-2008 04:11 PM

mz 2 bulan berenti trus peknen.mz mkn pil lagi lama 5 tahun...

eebuun Publish time 9-6-2008 04:15 PM

beshnyer org

limau_nipis Publish time 9-6-2008 05:08 PM

saya makan 1 1/2 tahun pil perancang
lepas berhenti (hajatnya nak clear sebelum gi haji), terus melekat.
period sempat datang sekali je lepas tak ambil pil

dah rezeki :D

amoi_blur Publish time 9-6-2008 05:33 PM

betul2...best kan kalu org senang nak peknen... mzmpna...lepas u berenti tu.. period u mcm biasa laa ek? maksudnya lambat atau samadr masa makan pil ke?

[ Last edited byamoi_blur at 9-6-2008 05:35 PM ]

habibnas Publish time 9-6-2008 09:16 PM

aku pas 2 kali peod pastu conceive
tpkan doc nasihatkan 6 months pastu baru conceive..utk stabilkan hormon

aku guur that time..takda rezeki..tapi mujur dah ada pengganti:loveliness: :loveliness:

mzmpna Publish time 10-6-2008 09:10 AM

Reply #5 amoi_blur's post

alhamdulilah period mcm biasa jer..
tu yg senang lekat tu..

kipas_akustik Publish time 10-6-2008 10:11 AM

masa lepas salin anak sulung....kipas makan pil mercilon...sempat la makan 6 bulan....pastu stop sebab nak peknen lagi...

bulan ni stop makan...bulan depan period dah tak datang....dah lekat dah pun :lol: :lol:

sunquick Publish time 10-6-2008 10:32 AM

hmmm...bila tgk org lain peknen terasa nak peknen lagi....;Pso far kita dah 6 bulan makan pil perancang. cadangnye bila my 2nd baby dah 2 tahun baru nak peknen balik...:loveliness:

mzmpna Publish time 10-6-2008 10:34 AM

mz dah tutup buku lah kot..
dah ada 3 ni cukuplah...:D

amoi_blur Publish time 10-6-2008 10:38 AM

sonoknye dengo org senang preggy ni... amoi ni sejak anak dara mmg peod tak regular..pastu lepas kawin lambat gak peknen... lepas makan clomid..and yg paling penting dah rezeki Allah bg...terus peknen..alhamdulillah...lepas bersalin amoi amik pil Yasmin... and sepanjang amik pil Yasmin ni..baru le rasa nikmat peod regular..siap tau bile nak peod.. ;P ni dah tingin nak peknen balik...arap2 senang la mcm u all...takyah sesusah mcm first child tu... :L

mysuria Publish time 10-6-2008 10:38 AM

aku lak.. stop makan 3 bln..terus lekat 2nd baby. period mcm biasa je.. sbb tu mudah lekat kot.. Tp dr aku hr tu penah ckp.. kalau nak makan, jgn sampai lebih 2 thn, x tau la nape

ziela81 Publish time 10-6-2008 10:41 AM

korang...nk tnye skt ni
mkn pil perancang xder kesan ape2 ke
i dgr ramai yg ckp badan naik klu mkn pil ni
betul ke
:o :o

mzmpna Publish time 10-6-2008 11:03 AM

Reply #13 ziela81's post

mz alahmdulilah tak pernah ada msalah berat badan..
mz mkn mercilon..mmg berat maintain jer..
cuma ni baru pas 3 bulan bersalin kena turunkan lagi4 kg untuk dpatkan balik berat sebelum peknen ari tu..

tomato75 Publish time 10-6-2008 02:44 PM

Tom makan pil regividon dua tahun selepas anak sulung lahir. Pastu tak makan ape2 dan takde protect ape2. Puas makan clomid, urutsumer tak jadi. Lepas gap enam tahun baru tetiba peknen...selepas bulan sebelumnya sedekahkan baju peknen dan baju2 baby kat orang susah.

Agaknya Dia soh sedekahkan dulu baju2 yang banyak tu..:-). Masa gap tu, period cam biasa dan berat badan pon cam biase..tak naik.

cikedee Publish time 11-6-2008 12:07 PM

ada doktor ckp mkn pil perancnag x bleh lebih 3 tahun. kalau nak lebih 3 tahun, kena benti beberapa bulan baru sambung balik mkn pil tu.

aku dulu makan pil dkt 3 tahun gak. pastu aku stop dkt setahun sbb plan nak peknen lagi. dlm setahun tu aku "plan" cara semulajadi jer (pakai taktik)..;P

tp, wpun aku dah jarakkan dkt setahun, period aku mmg x menentu sejak stop pil tu. kekadang lewat sampai 20 hari.

tp, once aku plan nak peknen .."tuttt" jer terus lekat! hehe... ingat kan susah lekat sbb period tak teratur!

melati-putih Publish time 11-6-2008 12:07 PM

me pun tengah consume pill gak nieh
awal2 aritue amik rigidivion..
tiga kali cycle..stop..dua bulan...
period jadik tunggang langgang...
start consume balik... tapi kali nie amik mercilon
baru nak masuk pek kedua....
plan next year memang nak preggy balik....
hopefully tak ada la susah nak lekat...

berat badanku.... entah ler tak tau la pasal consume pil ker aper ker
memang gumukss dahhh....
susah nau nak turun...

cikedee Publish time 11-6-2008 12:11 PM

aku mkn marvelon.. berat mmg maintain! lgsg x naik atau turun.

tapi once aku stop.. humang aiii... mula2 jer terus naik mendadak 3 kilo dlm masa sebulan!! ayoooo... pastu naik naik naik...sampai la aku peknen, lagi la naik x turun2! huhu

ni lepas beranak, harap2 dpt la turunkan bdn balik!

ina_tnf Publish time 22-6-2008 03:48 PM

mcm mana kalau kita mkn pil perancang.. pastu kita stop..then bila masa nak start semula

anak_jati007 Publish time 22-6-2008 09:52 PM

:'( syok baca kisah korang yg senang lekat. mcm aj dh lama gak stop mkn ubat tp until now xde rezeki lg. org asyik tanya je.. :mad:

aj dulu masa anak 1st, sebulan kawin terus lekat. yg ke2 ni cm payah pulak.. agaknya kena usaha lebih lagi nih.. :loveliness:

tiap kali period selalu aj berdoa agar ini la period yg terakhir utk kali nihh.. tp... :(
Pages: [1] 2
View full version: Brapa Lama Baru Peknen Lepas Berhenti Makan Pil Perancang?