nayaz Publish time 18-3-2008 08:21 PM

Menerima Tempahan Menbuat Program PLC

Saya buat part time design PLC.
Sesiapa yang berminat mendapat khidmat saya, boleh contact saya bila2 masa melalui email ini

eproduk4u@gmail.com

Harga murah dan boleh runding. Saya buat part time jer.. Sekarang tengah blajar lagi..cari duit poket jer..so memang tak cas mahal-mahal lah...:D
So kalau ada individu atau syarikat yang berminat, contact saya...TQ.

bunnybucukcomel Publish time 20-3-2008 06:34 AM

hmm subject nielah gua score dulu walaupun bukan aliran engineering.

liverpoolfctv Publish time 20-3-2008 09:46 AM

apa tuh PLC?

nayaz Publish time 21-3-2008 12:34 AM

Originally posted by liverpoolfctv at 20-3-2008 09:46 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
apa tuh PLC?

oh..PLC ni adalah Progmable Logical Control... under subjek Process Instrumentation and control Technology...masa aku blajar dulu lah..:)

PLC ni kita guna untuk buat automation berkaitan mesin, sistem kawaln antomatic..
sebagai contoh alatan yang guna sistem ini ialah Sistem Lampu Isyarat, mesin air kotak, robot, Touch N Go, lift, dan bermacam macam lagi..

kat luar, upah untuk buat sistem ni sekali dengan installation adalah melebihi RM2 ribu... tengok atas kesukaran sistem lah... ada yang cecah sampai puluhan ribu.

otai_g Publish time 23-3-2008 01:07 AM

x silap aku PLC ni ada bahasa2 dia tersendiri n setiap bahasa lain plk caranya.ada yg program just tekan2 button jerk kat controller n ada yg mmg kena taip sendiri.ms kat u bab2 PLC ni aku agak barai sikit.nak2 plk time keje ni langsung dah x sentuh bab2 plc ni.

nayaz Publish time 23-3-2008 08:23 AM

Reply #5 otai_g's post

PLC ni semua lebih kurang sama sahaja...
Ada banyak pengeluar yang mengeluarkan software untuk program PLC ni, yang paling famous adalah jenis Mitsubishi. Yang menjadikan seseorang tu hebat adalah dari segi cara dia mengeluarkan idea menghasilkan suatu sistem..sebab mereka kana design sendiri apa komponen electronik yang mereka mahu..apa ouput dan apa inputnya... kalau kita susah nak design, memang pecah kepala lah...imaginasi kena tinggi. Sebab kita design seolah-olah kita sudah memiliki sistem tersut di dalam otak, cuma nak realitikan di dalam sistem kawalan sahaja..

koken_7 Publish time 8-4-2010 08:46 PM

Ada lg orang buat part time program PLC? PM aku OK...aku br nak start buat Engineering Work...need team member bahagian PLC...

email: zilal.work@gmail.com

aziz79 Publish time 9-4-2010 06:01 PM

iklan.. locked
Pages: [1]
View full version: Menerima Tempahan Menbuat Program PLC