chikrah Publish time 21-2-2008 12:27 PM

nak tanya pasal [Reading Access ]

assalamulaikum..
saya ni org baru...nk tanya kenapa ader sesetengah forum yg tak bleh nak masuk..
dia kluar msg gni...

Sorry, this thread requires your level of reading access at least 3, please return.

[ Click here to go to previous page ]

sesaper yg leh tlg..

an324 Publish time 21-2-2008 12:36 PM

check tis thread girl..

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=332517&extra=page%3D1&sercari=2

chikrah Publish time 21-2-2008 12:43 PM

Reply #2 an324's post

alahai..
camtu nampak gayanya lambat lg la leh access..
biasa jd silent reader jer..
:'( :'(

warak12 Publish time 21-2-2008 01:18 PM

haha.. kena antar byk2 komen... hik3

peaceofme Publish time 21-2-2008 01:52 PM

hr2 bg komen ratus2.. mesti byk cdt..:P :P

tp sy sndr pn tak pnh wat camtu.. slalunyer pn bc je..kdg2 jer nyelit..

iman_ku Publish time 21-2-2008 03:05 PM

nk bg komen ratus2 setiap hari....?
alamtnyer x wat keje lain la...
dok hadap benda alah ni je la jwb nyer...:lol:

nazurah Publish time 22-2-2008 08:49 AM

naz setuju sesangat dengan adanya reading access ni... bukannya lokek tak mahu share cerita dengan pembaca, tapi tahukah anda betapa (saya sendiri) seronok dan teruja membaca setiap komen-komen yang anda semua tulis KECUALI...NAZ BILA NAK SAMBUNG... hehehe, yang tu bagi saya pening :P

selain daripada anda semua dapat kredit, secara tak langsung anda telah memberi inspirasi dan semangat kepada kami-kami yang baru nak berjinak-jinak menulis. kami beri anda cerita, anda beri kami komen... fair deal rite??

for all NEWBIES, selamat memberi komen :loveliness:

nazurah Publish time 22-2-2008 08:51 AM

Reply #6 iman_ku's post

iman, ada certain board yang bagi kredit secara pukal... kalau awak beri gambar atau awak join kuiz mahupun poll. dari situ awak boleh dapat banyak kredit...

ada juga MOD yang baik hati beri anda kredit extra atas setiap posting awak yang dirasakan bernas dan membina. kalau setakat posting tumpang lalu... saya takut nnt awak jadi beggar aje, sebab kredit kena cantas...

zakim08 Publish time 22-2-2008 12:29 PM

klu kritikan yg biasa-biasa pun kena cantas juga ke.....:'( :'( :'(

ifah03_ori Publish time 22-2-2008 01:39 PM

ifah pun sedang terkial2 nak kumpul credit.

Kena ada 201 dan lebih utk reading access 3... :mad:

Aduh... isif... ko memang buat kami tersiksa... :o

tapi ok gak.. biar ada usaha utk mendapatkan crite Cik Milah tu... :lol:

nazurah Publish time 22-2-2008 01:58 PM

Reply #9 zakim08's post

mengkritik tak kena cantas la... jgn sampai maki hamun dan mencarut yg bukan2...

sueria_azlee Publish time 22-2-2008 04:21 PM

aku dulu pun silent reader tp since aku mengenali tread GOSSIP ORG2 KENAMAAN yg perlukan reading acess..so kenalah rajin hantar posting..kalo nampak aku kat car & motocycles atau bola..tu laki akulah punya keja..dier pon rajin memposting2 nih...;P ;P

fidajeff Publish time 22-2-2008 05:20 PM

kalau macam ni la... hujung tahun nanti pun tak dpt baca citer isif nih... 200 lebih... mak ai byk tuh.... nak post byk-byk... alamat tak buat kerja la jawab nya... dok ngadap nih jer....

pau_lead Publish time 25-2-2008 04:05 PM

cm gtu rupenye.huhu sakit gak nih

isif Publish time 25-2-2008 05:01 PM

kalau nak kredir banyak.. join current issue..kalau idea anda bernas..depa kasi laa kredit.. alahai..isif pun dah lama tak masuk situ..rindu pulak dekat maideen..hehehehe

ummihana Publish time 25-2-2008 05:03 PM

hannah suka plak masuk kat muslimin muslimat..tapi depa tu banyak bercanggah.jasinya, tak adalah kaish sayang mcm kita kat sini....sedih ler

2iqa Publish time 25-2-2008 06:39 PM

Reply #15 isif's post

isif;

tak boleh turunkan RA kepada 2 ke? Jenuh nak cari credit.:C

kesian akak:sweat3: :'( :'(

tengkuchil Publish time 26-2-2008 10:02 AM

Maaf kepada mod, penulis dan pembaca, saya sebenarnya tak berapa selesa sebab tak paham motif dan objektib diadakan Reading Access.

Mungkin dengan adanya reading access ini hakcipta penulis akan terpelihara, rasanyadisini ada banyak celik IT gunakan kepakaran mereka untuk menyekat apa bentuk aktivi supaya terjamin hasil kerja penulis, tak perlulah di adakan reading access hingga tahap 3 baru boleh baca cerpen yang disiarkan, amat rugi kalau ini berterusan sebab berapa banyaklah pembaca yang dah mencapai tahap reading access 3? Rugi jugak kepada penulis sebab karya secantik itu hanya yang berkenaan saja yang boleh membacanya.

Lagi satu, cara mendapatkan access ke tahap 3, kami perlu hantar post sebanyak mungkin, saya sebagai silent reader yang tak ada apa apa sumbangan cerpen atau novel sekadar menyelit sana sini , tak kah ini pembaziran ruang namanya? dan sudah tentu sedikit sebanyak mengurangkan mood cerita itu sendiri.

Tapi kalau pihak moderator ada alasan sendiri, saya mohon di beri penerangan akan kegunaan reading access ini, supaya saya dan yang lain lain faham akan fungsinya.

Maaf sekali lagi, diatas adalah pendapat saya, luar sana jika ada yang tidak setuju, saya amat hargai pendapat anda.

Terima kasih, maaf dan ikhlas dari tengkuchil

mrsmicky Publish time 27-2-2008 09:38 AM

adus... letih la camni.. slalu nyer jd silent reader jer... :loveliness:
tp lps ni kena post bebyk... :lol:

fazss Publish time 25-8-2010 02:25 PM

:funk: RA...
Pages: [1] 2
View full version: nak tanya pasal [Reading Access ]