ati1402 Publish time 11-2-2008 04:02 PM

Reply #80 meowlin's post

akak...si uteh xde balik lg kew?

ezan80 Publish time 11-2-2008 05:00 PM

halooooo kopi o miloooo.lama sungguh ezan tak msk cni.hi akak2 n adik2 ku..rindulahhh.:P kak leo nak tape goreng gak.takakn bg G je.bila nak buat gathering lg?kalau takde port umah ezan boleh je...

ati1402 Publish time 11-2-2008 05:52 PM

Reply #82 ezan80's post

ezan:hug: lamanyerrr x jenguk kami disini ye:bye:
sihat ke..insyaallah nnt kite geder2 lagi ye..:loveliness:

ezan80 Publish time 11-2-2008 05:56 PM

Reply #83 ati1402's post

sihat.. awak sihat?anak2 bulu?kita buat gathering yg paling happening.tapi jgn plak ada yg pening eh.:lol: jgn mare arr.larikkkkk.....

hatemetoday Publish time 11-2-2008 06:04 PM

Reply #84 ezan80's post

ek ehh ezann..bile sampaii? ;P ...arrgh tak kira..pasni gedering aku nak joinnnnnnn...

ati1402 Publish time 11-2-2008 06:14 PM

:lol: bulehh bulehh...
nnt kite wat laa..sabtu ni pun kak leo nk bertandang ke shah alam
jmpe beberapa org forummer yg duk shah alam gak ni..

mill....ooo mill...nak ajak mill niiii:loveliness: mill duk shah alam kan
ley jmpe kenal2

ati1402 Publish time 11-2-2008 06:15 PM

Reply #84 ezan80's post

sihat aje,ezan.mcm biaserr:loveliness: anak ni pun tambah debab:D
alhamdulillah boleh laa lau dah offer umah tuk gath tu kite wat nnt ekssss:P

putra_bengal Publish time 11-2-2008 06:27 PM

takkan semua perempuan kot:$malulah

munkyG Publish time 11-2-2008 06:36 PM

ala ati ckp aku tabur pitenah plak... mungkin thread tu thread borak yang lagi satu... :D

meowlin Publish time 11-2-2008 08:50 PM

Reply #81 ati1402's post

tak adalah ati..:(
tak ngapalah rasanya nanti2 mesti uteh akan selalu datang kot.. tapi dia tak adalah nak duduk ngan kami dah.. bagaimanapun uteh dialu2kan sokmo..:D

meowlin Publish time 11-2-2008 08:52 PM

putra ni memalu tucen la.. dok diam2 haaa... nanti gath kita makan ramai2..

wehhh korang nak wat sabtu nie ke.. sampai hati.. mana aci.. uwaa:'(

putra_bengal Publish time 11-2-2008 09:00 PM

Balas #91 meowlin\ catat

duk diam2 ajer? tapi putra suker cakap2... wira mana?

millennium girl Publish time 11-2-2008 10:18 PM

Reply #86 ati1402's post

sabtu ni ek? boley2... kul baper? kat mana?nak kena bwk anak bulus skali ke?;P eyh..tp aku kerje tau ari sabtu tu.. :shakehead3: tp separuh ari laa

[ Last edited bymillennium girl at 11-2-2008 10:30 PM ]

ati1402 Publish time 11-2-2008 10:31 PM

Reply #93 millennium girl's post

hehe xpe xpe xyah bwk pun tape:loveliness: kak leo bwk nnt..hehe
saje nak gader2..jap nnt me pm mill ye:loveliness:

jamilkucing Publish time 12-2-2008 03:05 AM

Terimakasih kerana menjelaskan.ini jawapan ku.

Sila baca dulu penjelasanku,aku bukan nak memalukans esiapa. tetapi sampais ekarang baru aku mendapat jawapanya.

beginilah en jamil..
sebenarnya saya tak kisah kalau en jamil nak minta donation utk anak2.. walaupun enjamil tak ada kerja tetap..

1)Memang itu yang saya lakukan sebagai menambah keewangan saya untuk memastikan anak-anak bulu saya mendapat makanan.

kami juga tak kisah kalau awak sorang yang baran coz kami pun tak perfect..
dahulu mungkin kami belum betul2 mengenali awak, jadi kami yg menyayangi haiwan terutamanya kucing cukup teruja dan kagum ngan awak.

2) Saya menjadi baran kerana sifat-sifat manusia yang terutamanya orang melayu yang suka menabor fithnah,menuduh,pentingkan diri sendiri tanpa memikirkan orang lain,seperti yang awak ketahui saya kena berdepan dengan 1001 macam manusia di bukit bintang yang mempunyai berbagai perangai dan hati budi.yang mana awak semua tak tempuhi.

Terus terang saya dah tau semua cerita, coz saya dan ati memang akrab. jadi segala baik buruk kami kongsi bersama. Cuba awak ingat kembali, bagaimana ati menolong awak? walaupun awak tak meminta2 dan ati memang ikhlas menolong awak kerana dia anggap awak ABANG sepertimana saya mengangap awak ABANG.. so kami tak akan berahsia antara satu sama lain.

3 ) Ya saya ingat itulah ayat yang di sampaikan kepada saya semenjak beliau mahu menolong saya. dan saya juga tahu beliau ikhlas. habis kenapa berubah selepas suatu hal yang ko orang sendir tak ketahui hujung pangkal. sdri ati tak perlu berdalih atau berdolah.beliau berubah selepas permohonan beliau untuk meminjam wang.dan saya tahu beliau amat memerlukan sangat bagi persekolahan beliau. saya berusaha untuk membantu nanti saya ceritakan.

saya juga taw awak selalu meminta2 pertolongan dengan ati supaya call repoterla dan macam2 lagi. Tak kan tak ingat itu semua.. sedangkan ati punyalah sibuk dlm kelas belajar. Saya rasa awak terlampau selfish sangat.. jadi bila saya tahu ati susah. bebetul susah memerlukan pinjaman sedangkan awak dapat duit 1/2 juta pun tak boleh nak kasi pinjam pada dia yg kononnya awak anggap ADIK!. so sad. itu pun ati tak moh citer.. tapi saya yang paksa.. apa yang saya tau awak pernah kasi ati utk semasa ati datang bertandang dgn ezan awak nak kasi 100rm.. itu pun ati tolak. ati bukanle jenis orang yang mementingkan kebendaan.. dia bukan nak enjoy dengan wang ringgit.. dia nak belajar dan hanya nak PINJAM! kalau awak dah betul2 anggap dia adik kenapa awak tak tolong dia.. lepas tu yg saya taw awak nak belikan laptop le pulak untuk dia.. for what.. dia tak perlukan semua tu.. saya nak tanya awak beli laptop tu tentu datang dari duit donation kan? lagila ati tak mahu..

4) Untuk pengetahuan awak,terpulang mahu percaya atau tidak. saya hanya meminta ati call seorang reporter dari utusan malaysia baru baru ini kerana saya tidak mahu beliau cakap saya membelakangkan beliau.seperti shooting tahun baru cina hari itu. saya beri rm 100 kerana beliau banyak membantu saya.itu pun saya paksa baru beliau ambil. awak ingat saya tidak tahu menilai kejujuran seseorang.orang jujur terhadap saya baru saya akan beri orang apa-apa sahaja. awak ingat saya bangang atau kedekut ke. saya akan cerita tentang setengah juta di kolum lain. saya berusaha meminjam dekat sdr onn bakar 1000 untuk memberi kepada ati. waktu itu sdr onn bakar berada di johor. die cakap die balik baru beliau boleh beri. bila die balik saya on the way ke rumah beliau untuk ambil wang tersebut saya call ati. beliau cakap beliau sudah berada di kampong.beliau sendiri cakap susuh-susah tak payahlah abg.saya boleh beri no sdr onn awak boleh tanya die sendiri. saya nak beri die lap top sebab kawan saya dari johor seorang pegawai kastam dapat 5 biji lap top. die tanya saya nak ke. tak payah bayar pun. so ok la saya kata nak dua. salahkah saya beri satu pada orang yg banyak membantu saya dari segitranslation di fotopages.awak sendiri tak tahu saya dapat lap top dari aman keluar awak fikir saya gunakan duit anak-anak untuk beli barang. kata dah betul betul kenal saya i never use cats money for enjoy.fikirkanlah.

Bukan itu sahaja. tapi saya dapati banyak lagi perangai awak yang membuatkan kami semua dah semakin kurang menyokong awak. Kami tahu awak tak bekerja.. yang kami tahu awak pernah kerja dengan vip dan pernah wat table pengantin.. juga sekarang adalah sket2 direct selling.. tapi banyak mana boleh dapat dengan semua itu. Itu kami semua tak kisah. Yang kami hairan dan sangat pelik kenapa dan mengapa bila awak dapat wang yang tersangat banyak jumlahnya keadaan kucing2 dirumah awak masih tak terbela. anak2 kucing semua sakit,mata bernanah padahal awak dah lama dapat duit tu. tapi yang kami tahu handphone utk amirul ada yang baru, helmet fullface lagi, mekap kereta lagi, basikal baru untuk amirul, itu yg kami tahu.. yang kami tak tahu?

5) Untuk pengetahuan wak bila saya dapat contract buat meja makan pengantin charge saya ialah rm 1800 termasuk fotografi. saya hanya tak nak campur kan kerja saya dengan aktiviti kucing di fotopages dan forum. adakah itu salah. awak ingat sumbangan di bukit bintang cukup untuk anak-anak. kamu semua tidak tahu kesusahanku tetapi kerana allah aku tanggung. aku hanya tak minat nak cerita semua. aku ambil upah drive orang dari kl ke ipoh,johor,orang sewa kereta aku bawa malam tahu kah ko orang. yang ko orang tahu sabar je lah bang.aku tak cerita pasal buat apakan. duit di bukit bintang tidak cukup sama sekali untuk aku dan anak-anak. anak-anak kucing yg sakit mata tahukan kamu samaada kucing baru atau lama. tahukah. kalau kucing tu duduk dengan aku dah lama sorry la bukan nak cakap besar tengok yg lain sudahlah. semua sihat elok.
awak bercakap tentang handphone amirull baru.tahukah awak di mana die dapat. handphone itu di beri oleh kawanya amir ,satu satunya kawan amirul.yang mana ibunya berkerja di mc donalds di bukit bintang.ibunya jumpa satu handphone. di berikan dekat anak die. anak die yang ada handphone terus minta dekat mak die dan aku boleh tak die berikan handphone die dekat amirul. tak kan yg ini pun aku nak cerita.
helmet fullface tu dah 5 tahu dekat aku.sentiasa berada di bahagian belakang kereta. cari gambar kereta aku mesti nampak. ape ko orang buta ke. yang putih tu budak yang sewa bilik rumah aku tahun 2004 tak boleh bayar sewa die gantikan dengan helmet.
yang merah tu tahun 2005 aku beli dari kawan yg sesak duit di bukit bintang dgn harga rm 100/ nak cerita juga di forum ke.
make up kereta stiker depan tu.:lol:kalau awak nak tahu ia di sponser oleh kedai stiker ( tom stikers pandan perdana ) yang mana dia juga akan berikan 3 helai baju yang mempunyai nama aku dan nama kedai die. nanti aku dapat aku paste dan hantar dekat awak. seperti mana kedai kusyen sponser cover set skuter aku. mereka gunakan nama aku. tak itu semua aku nak cerita. kalau awak semua bertanya baru aku boleh cerita.nasib baik aku tak jadi mawi.kalau tidak lagi banyak orang nak sponser aku kena tuduh.
Basikal itu aku beli dari kedai motor tempat aku selalu buat motor aku.aku kesiankan amirull. cina tu nak jual second hand anak die punya. dengan harga rm 150/ biar aku cakap ini duit aku bawa orang pergi ke lumut pergi balik. awak tahu. perlu ke aku cerita.
yang awak semua tak tahu ialah kesusahan aku setiap bulan.   

Beginilah encik jamil.. dari dulu kami tak kisah sekiranya awak menggunakan sedikit hasil donation kerana awak pun perlu hidup untuk menyara kucing2 semua. tapi biarlah untuk KEPERLUAN SAHAJA.. bukan KEPENTINGAN.. Janganlah lepas ni awak reply awak akan cakap kasut awak dah 10 tahun tak berganti.. dah banyak kali kami dengar.. itu kasut.. barang2 lain?

6) Setiap pelancong dari luar atau dalam negara yang aku jumpa kata memang aku perlu gunakan wang tersebut untuk diriku dan anak-anak. kalau aku tak gunakan macamnaa aku nak jaga mereka. siapa nak bayar rumah aku, siapa nak bayar elektrik aku. siapa nak bayar air yang perlu aku gunakan untuk mencuci setiap hari. kasut aku yang selalu aku cakap kan ialah sebagai contoh .itu aku belum tunjuk lagi baju-baju aku yang dah koyak aku jahit sendiri. tanya amirull sendiri melalui email die kalau tak percaya.ko orang tak tahu kan. ko orang semua fikir di bukit bintang aku dapat banyak. percaya tak kadang-kadang aku hanya dapat rm 15 sahaja. mesti tak percaya kan.

Masalah lain tentule sebab kucing juga..nanti bila org tegur awak cakap awak dah lama bergelumang dengan dunia kucing dan taw semua petua dan tak perlukan nasihat orang. Ok permasalahannya lagi.. kami tau awak anti spaying dan tak akan sekali2 mengkasikan haiwan sebab kononnya kesian dan ainayakan kucing! tapi awak pernah tak mendengar ceramah agama dan bertanya pada ustaz sendiri dalam hal ini, adalah diharuskan daripada kucing itu membiak banyak2 dan sakit sana sini lagi mengainyakanbinatang. So itu yg terjadi kat rumah awak, kucing2 dibiarkan selalu beranak.. tapikebanyakannya sakit2 dan tak terjaga.. mata bernanah.. dan macam2 lagi.. jadi itu bukan pengainyaan ke? Kalau ibu kucing tu boleh jilat tapi tentu tak sepenuhnya kan!

7) untuk pengetahuan awak saya telah berjumpa hampir 7 orang alim ulamak tentang hal ini.ia memang di mestikan jika darurat.maksudnya contoh negara singapura.sebuah pulau yang menghad semua barang.tetapi negara kita malaysia besar. ia bukan darurat.jadi saya rasa lebih baik saya ikut orang yg tahu agama dari orang yang tahu sains.saya pun tak tahu nak jelaskan macammana.di forum saya update selalu. saya selalu jumpa anak kucing,saya tumpangkan ke ibu yang beranak. sambil itu saya jaga. tolonglah jangan tengok kuman seberang laut nampak gajah depan mata tak nampak. kalau itu awak kata inaya bagaimana pula dengan orang-orang yang hanya ambil tahu kucing import sahaja. maksud saya bukan awak atau 2-3 orang yg saya kenal. ni kena cakap kang tuduh lain pulak. saya lebih baik dengan nasihat ulamak sebab saya lebih takut hal agama dari hal sains. atau tuduhan orang.

Lagi satu.. saya sebenarnya sudah luruh hati dan teramat2 sedih dan malu dengan perbuatan awak yang saya anggap ABANG.. terutama bila awak dengan selambanya pastekan kembali pm ladyblues yg menghinahukum saya itu. Saya percayakan awak dan anggap awak ABANGLA sebab itu saya forward.. tapi awak benar2 menghampakan dan memalukan saya.. siap lagi awak kutuk saya.. selepas awak paste pm, awak ckp mungkin kerana mulut saya jahat dan perangai buruk sayalah, saya dihina sedemikian rupa..
Tak mengapalah.. saya akui saya mulut jahat.. saya bukan perfect, dan memang saya juga akan ada dosa.. tapi tak perlulah menghina dan memalukan saya sampai sedemikian rupa.. Sanggup orang yg saya anggap ABANG memalukan saya.

8) sdriawak ingat saya sukakah buat benda begini sedangkan saya sendiri kena semua itu .malah saya lebih hina dari itu semua. muka saya di superimpose bertelanjang. awak kata awak anggap saya sebagai abang tetapi apa yang terjadi awak sendiri menuduh saya.hentam saya,perli saya di treat borak animals lover.orang pertama yang saya anggap adik dari internet.orang pertama yang menyokong saya berterusahan. awak ingat hati saya tak hancur. saya call awak untuk bertanya apa pasal tetapia wak tak jawab,awak suruh suami awak jawab. kemudian awak terus pencilkan saya. fikirlah sendiri siapa yang salah dalam hal ini. beberapa kali saya selalu cakap saya menolong haiwan mereka tidak pernah tikam saya dari belakang.manusia inilah buktinya. saya sedih ,saya kesal, saya hampa. untuk pengetahuan awak semua sebelum saya kenal awak semua belum pernah saya benarkan orang luar datang ke rumah saya melainkan pemberita.sebab saya susah nak percayakan orang .tetapi saya membuka pintu kepada awak semua kerana saya rasa awak semua ikhlas.

Jadi saya rasa cukup setakat ini saja.. dan saya rasa tentunya awak akan simpan PM saya ni..simpanlaah.. manalah tau lepas2 ni awak nak paste kat memana kan? tepuk dada tanya selera.. sekian terima kasih..

9) aku simpan pm seseorang bukan untuk tujuan menginaya orang tetapi untuk membela diriku apabila di timpa masaalah sebegini.macam dulu banyak pm yang aku terima mengenai kemarahan dan kebencian ko orang terhadap forumers yg suka menunjuk-nunjuk pandai,menunjuk kaya,jenis nak kucing import sahaja.kemudian die menghilang. tetapi sekarang timbul,bukan main kamu semua menyambut die ,apa tujuan tak lain tak bukan nak menyindir aku yang mana ko orang semua tahu aku benci manusia yang suka menunjuk-nunjuk. bukan.aku bukan budak kecil. asam garam telah aku rasa.

Baik aku ceritakan tentang wang setengah juta yang ko orang semua hebohkan. dan ini yang sebenarnya menjadi punca salah paham ko orang dekat aku.serta tuduhan liar.selepas di nasihatkan oleh seorang kawan aku buat benda ini. memang aku tipu ,aku mohon maaf, tujuan aku yang sebenarnya ialah untuk melihat sejauh mana keikhlasan ko oarng. sebab kawan aku pernah cakap kalau ko dapatlah wang banyak ko tengok mesti ada yang akan marah kalau ko tak beri dekat die orang sikit. jadi aku buat cerita aku dapat setengah juta dan orang yg aku beritahu first ialah orang yang aku paling percaya iaitu cik ati.tetapi aku cakap dan taip dalam forum jangan tanya banyak.ingat tu.aku cakap dekat kawan aku tak kan sampai cam tu kot.die cakap ko tak percaya ko buat.memang mereka sokong ko secara ikhlas tapi mana ada orang buat kerja secara percuma. aku sampai bergaduh dengan die sebab menuduh orang yang aku percaya dan anggap sebagai adik begitu. tapi hati kecilku berkata cuba buat. dan inilah jawapanya.belum lagi betul betul ada wang dalam tangan aku di hentam kononya aku kedekut dan hanya gunakan untuk diri aku sendiri. aku fikir ko orang lain dari yang lain .walaupun aku susah nak percayakan orang tetapi rupanya sama. treat aku di tutup.terat baru kononya buat provokasi di hantar ke BOX 1 oleh siapa oleh orang yang aku paling percaya. lihatlah sendiri sebagai bukti wang yang ku ada demi kesemasan anak-anak kucing ku.
http://i225.photobucket.com/albums/dd255/bbcatlover/Picture-3.jpg

Ikhlaskah ko orang sebagai manusia. Ikhlaskah ko orang yang konongya menyokong apa yang aku buat.Ikhlaskah ko orang sebagai orang islam,Ikhlaskah ko orang sebagai manusia.Ikhlaskah ko orang terhadap kata-kata ko orang
sebelum ini. Treat lama aku masih ada. buka balik tengok tulisan ko orang. jangan risau aku tak akan masuk treat animals lover lagi. cukuplah aku berkenalaN dengan kau orang semua.tentang aktiviti aku menyelamatkan kucing terbuang biarlah aku tanggung sendiri tak perlu berkongsi dengan sesiapa.terimakasih atas pengenalan ku dengan ko orang.

HAMBA ALLAH
JAMILKUCING

[ Last edited byjamilkucing at 12-2-2008 06:17 AM ]

putra_bengal Publish time 12-2-2008 05:32 AM

selamat pagi semua.. terawal jaga.. minggu exam.... tidur tak lena

jamilkucing Publish time 12-2-2008 06:14 AM

Syukur aku kepada allah

Originally posted by hulia at 11-2-2008 02:05 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

aisehh rindu ke?alaa lau wat undian ngan forummer lam ni pun msti byk yg ckp xmo die sini dah.

Patutlahs ewaktu perempuan ini meminta tolong tentang kucing-kucingnya dulu hatiku tidak terbuka untuk menolong.rupanya allah telah memberi petunjuk bahawa perempuan ini mempunyai hati yang busuh.subhanahuwataala.

mizahanan Publish time 12-2-2008 06:28 AM

salam

haluuuu....... mmg bgn awal.... ade keje nk siapkan..

adios.... nk g keje

putra.. gudluck..hoccay...

hatemetoday Publish time 12-2-2008 09:33 AM

chakkk...Assalamualaikum semuaaaa....ceria2kan diri anda....:loveliness:

munkyG Publish time 12-2-2008 09:52 AM

hi all..:loveliness: :loveliness:

mana ati? jadi tak jumpe sabtu ni? :D
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14
View full version: ~Borak Animal Lover~ Part II