zendengoh Publish time 26-1-2008 03:46 PM

memerlu komen tentang logo ini

hello, nama saya zendengoh, menjual alatx2 ganti kereta dan mempunyai satu online cart, kini telah reka satu logo baru utk mengiklankan dan memperkenalkan website saya. harap anda boleh kasih pendapat anda yg berharga tentang logo ni, terima kasih.

http://i2.photobucket.com/albums/y27/accordracing/zhapalang_logo1.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y27/accordracing/zhapalang_logo2.jpg

bhc_keorange Publish time 26-1-2008 04:09 PM

kalo tau pendapat orang berharga nak bayarla:lol:

starcity Publish time 26-1-2008 04:12 PM

www.zhapalang tu elok dalam huruf kecil je. pastu simbol Z dlm bentuk naga tu mcm tak sesuai dgn bisnes yg kau buat. cuba kau gambarkan simbol Z tu dgn sumthing yg berkaitan dgn alat2 ganti kete ke. lagi satu kaler itam tu kurang menarik:o

deskcom Publish time 26-1-2008 04:24 PM

aku setuju... naga dan kereta cam takde kene mengena sangat... ko letak la gambar ekzos.. ganas jugak:lol:

zendengoh Publish time 26-1-2008 04:23 PM

Reply #3 starcity's post

perkataan zhapalang ni cakap biasa maksudnya campur, alatx2 ganti tu bermacam-macam, seperti naga juga, gabung pelbagai haiwan cantum punya.

zendengoh Publish time 26-1-2008 04:25 PM

Reply #5 deskcom's post

tapi saya takada jual ekzos:'( selain itu, barang servis dan setiap barang kereta pun ada, susah nak gabung semua benda dalam logo.

[ Last edited byzendengoh at 26-1-2008 04:27 PM ]

exinco Publish time 26-1-2008 05:04 PM

u punya site tu semacam je. parking directory ke?

edaladiva Publish time 26-1-2008 05:17 PM

TAK SESUAI....macam biz along ja...

zendengoh Publish time 26-1-2008 08:55 PM

Reply #8 edaladiva's post

jadi cam ne?pakai mana satu gambar utk logo ni? kategori barang saya terlalu luas:mad:

ninoZ Publish time 27-1-2008 07:02 PM

konsep naga tu ok.. bleh represent semangat/energy instead of representing barang yg u jual
butttttt...
takyah la translate literally
stylizekan elemen2 tertentu naga utk create imej dinamik tapi make it clean-cut punya design..

yg ni nampak cam tempek2 je bagi cukup anggota je.. n errr messy lah
kita tak suka...
:D

komen ikhlas ni tau..

Gravedigger Publish time 28-1-2008 12:50 AM

Sekali pandang nampak macam logo gangster lak. Naga biasanya lambang yang digunakan oleh kumpulan2 kongsi gelap seperti contohnya kumpulan 'Loong Foo Thong' (Tiger and The Dragon) di Petaling Street.
Logo digunakan untuk menarik pelanggan dan memudahkan mereka mengenali identiti sesebuah korporat tersebut. Kalau masih menggunakan lambang ini mungkin client akan takut nanti.

ninoZ Publish time 28-1-2008 05:02 AM

Reply #11 Gravedigger's post

naga dlm ceta mulan tu kan frenly jek ghuper dia..:D

zendengoh Publish time 28-1-2008 12:56 PM

Reply #12 ninoZ's post

senang diingati tak?:loveliness:

ninoZ Publish time 28-1-2008 05:00 PM

Reply #13 zendengoh's post

vaguely lahh..

tidak memberi impak yg bagus

srumut Publish time 29-1-2008 10:57 AM

tak sesuai la bang..naga
dah pupus dah naga ni..
border box tu tak perlu
warna darkness tak rasional dengan bisnes
yellow or orange maybe can help

better gabungan typo dah cukup
zhapalang -->ZP
no need to put dragon image

good luck with your business

redsinner Publish time 30-1-2008 05:52 PM

Reply #1 zendengoh's post

logo tu nampak mcm cilok dari sumwhere...
sorry la yer, takut ada pihak yg claim copyright.

apakata buat bentuk naga dari barang2 yg u jual. kalo takde ekzos takpelah tapi try letak ur inventory dlm satu logo n make sure logo tu nampak mcm org jual sparepart keje..., bukan along

zendengoh Publish time 31-1-2008 10:19 AM

Reply #16 redsinner's post

along ada pakai logo naga?saya ingat mereka pakai logo "$", yg terang terus:lol:

prego Publish time 1-2-2008 11:28 AM

uik, kalo prego laa.. takut gak tgk logo ni..
gambo naga cam cekik darah jek kedai ni, erk sorry laa ye..
just tellin u my first impression, memula tgk cam gangster jek, pas tu nampak naga ni nak makan org plak.. ish tak friendly la, ikhlas ni

fleurzsa Publish time 3-2-2008 09:07 PM

Reply #1 zendengoh's post

IMHO la...

Naga sebagai subjek logo sesuai gak

Yg perlu diperbaiki adalah bentuk logo tersebut krn terlalu detail.Konsep logo adalah bentuk ringkas.

U try la ringkaskan lagi bentuk naga tu... tak kisah la kalo tinggal kaki atau kepala naga aje....

Warna hitam ok gak kalo u suka.Kena gaya boleh nampak eksklusif.

Mungkin border logo tu boleh tukar kepada bulatan... ada kaitan dgn stering atau roda kereta.

U cuba ubahsuai n paste kat sini... tengok mcm mana

PoningPalo Publish time 5-4-2008 12:28 AM

snarnye aku rase original design ni not that bad, tp ble bace komen org n association ngn geng2 kongsi gelap ape sume, aku pk btol gak :sweat3:klo nk make it more obvious, ikut la cadangan org len, gune parts kete dlm simbol tu, taya ke ape ke..klo xde idea cube la search company2 luar negara ke..just to get some ideas je, bkan nk tiru abes :2cool:

good luck bro
Pages: [1] 2
View full version: memerlu komen tentang logo ini