sarizu Publish time 21-1-2008 12:35 PM

Jodoh By Niellisa

Komputer di hadapan kurenung penuh asyik. Mana yang perlu diedit kubuat dengan penuh hati-hati. Aku suka sangat dengan kerja-kerja akhir untuk mencantikkan lagi draf banting yang dicadangkan rakan setugas. Pesan bos supaya tiada lagi kesalahan walau sebesar zarah kucuba buktikannya.
揇ah makan Su? Jom temankan aku jalan-jalan cari makan? Jom la卆ku dah lapar ni厰
mengganggu pula minah ni. Tanpa banyak bicara aku bangun mengekori langkahnya. Sementelah perut aku pun masih kosong sejak pagi tadi.

Zai mengingatkan aku supaya draf tersebut dapat kuletak awal-awal pagi lagi di meja bos esok. PA bos macam tu lah, itu ini mesti bos! Aku pula budak baru belajar di pejabat ini. Walaupun aku seorang pegawai langsung aku tidak mementingkan status dalam perhubungan sosiol di pejabat. Paling penting aku mengharapkan semua kakitangan di sini saling melengkapi di antara satu sama lain.
揌ujung minggu ni kau nak balik kampung kan?

sarizu Publish time 21-1-2008 12:37 PM

揂da orang call kau tadi卥atanya pakwe lama厰 Aku renung lama muka Zai. Kata Zai lelaki itu mengaku bernama Shahrul. Shahrul? Pakwe lama? Lupa pula aku nama Shahrul pada senarai pendek nama-nama bekas pakweku. Lupakan sajalah lelaki itu, bukannya penting sangat untuk aku memikirkan siapa empunya nama tu.. Zai sudah mula memainkan peranannya, memanggil aku dengan nama Shah pula, bukan lagi Su.

Kata Zai lagi suara lelaki itu macho. Mana-mana perempuan dengar boleh jadi cair匟uh! Malas aku nak melayan Zai lagi. Tapi yang merimaskan aku lelaki itu berjanji akan telefon lagi dan datang menemuiku pada bila-bila masa saja yang dia suka. Tak mampu aku mengelak kalau begitu caranya. Siapa sebenarnya lelaki itu? Seharian diriku tidak menentu.

Walaupun aku mengelak untuk memikirkannya namun nama Shahrul bagaikan melekat pada mindaku. Benci sungguh aku pada kekalutan ini. Sampai ke petang jiwaku tidak menentu.

揟ak balik lagi Su?

shachihata33 Publish time 21-1-2008 09:46 PM

Abis dah? :D

skyati Publish time 27-1-2008 10:22 AM

ala..............................
jalan dah best.. kembang kan lagikk:lol:

salinaazni Publish time 3-4-2011 09:06 PM

ingatkan cite ni pjg, rupanya pendek je... kalau pjg sikit, mesti semakin best...

duwaira Publish time 3-4-2011 10:48 PM

cite macam satu hari je..xpanjang

cmf_blingblings Publish time 4-4-2011 01:50 AM

Best bila nampak ramai biginner masuk ke rumah penulisan
Welcome!{:1_152:}{:1_152:}

kekcoklatash Publish time 4-4-2011 08:30 PM

rasanya baru sampai kat puncak cerita..rupa-rupanya dah habis da...

fizziany Publish time 4-4-2011 09:54 PM

potong stim betul......baru nak climax...:sweat3:

nanopiko Publish time 4-4-2011 10:15 PM

pnjgnyer cete..:lol::lol:
tp bezzz...

nanopiko Publish time 4-4-2011 10:16 PM

tp bezzz...

nanopiko Publish time 4-4-2011 10:17 PM

tp bezzz...
Pages: [1]