karis_kareena Publish time 24-1-2008 05:20 PM

Reply #40 swotworld's post

aloooo nakal betoi lerr hang ni berani betoi hang pi skodeng anak raja erkkk:lol:
ingat tu!!!hitam metalik pun tetap anak raja tau;P

karis_kareena Publish time 24-1-2008 05:44 PM

Reply #1 anakencana's post

santapan dia lembu sekor sehari kot baru kasik kenyang

karis_kareena Publish time 24-1-2008 05:46 PM

Originally posted by anakencana at 17-1-2008 11:01 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

sumtimes..hitam itew menawan..

ni puteri glamer Raja Mswati III ~ Princess Sikhanyiso of Swaziland

http://riana2601.blogs.friendster.com/./photos/uncategorized/koa169.JPG

http://ri ...

waduh waduh dia punyer princess siap pakai spek itam lagikk sama kaler ler spek ngan kulit;P

cap_ayam Publish time 25-1-2008 08:42 AM

Originally posted by swotworld at 22-1-2008 10:14 PM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
Hahaha..gambar tu time Langkawi International Dialouge 2007. Aku jadi petugas utk King Swaziland ni... Anak-anak dia pun datang..Pagi-pagi berbogel tepi beranda...polis-polis, pekerja hotel pun d ...

Citer la lagi pengalaman ko eskot raja swaziland tuh. :lol:

Dia tak nak sambar sorang minah malaysia ker? ;P

atreyu05 Publish time 25-1-2008 02:12 PM

itam itu menawan;P ;P ;P

dila_77 Publish time 25-1-2008 04:47 PM

Originally posted by gallery_uthm07 at 17-1-2008 01:52 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
ada jgak yang berkenan ..even takda kete beso, umah beso
tapi lain beso ..jadi la..eh memmmmm

;P ;P ;P ;Pboleh la.....

jAck666 Publish time 25-1-2008 05:21 PM

14 bilik..tiap2 mlm tuka bilik...

atreyu05 Publish time 25-1-2008 08:22 PM

Reply #47 jAck666's post

dia xnah silap masok bilik ke????:lol: :lol:

zul_bachok Publish time 26-1-2008 01:22 PM

Bertuahnya Sultan2 dan Kaum Kerabatnya kat Malaysia ni :D

hantumalam Publish time 26-1-2008 09:46 PM

http://riana2601.blogs.friendster.com/photos/uncategorized/koa13.JPG
:pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom:

Unagi Publish time 26-1-2008 11:30 PM

Reply #50 hantumalam's post

ganas nye renungan mata dia ...:funk:

princezz Publish time 27-1-2008 02:46 PM

Reply #3 ladida's post

Sure dorg mau punya.. Materialistik lah katakn~:lol: :lol: :lol:apa2pun sanggup!

arizly_sha Publish time 27-1-2008 03:06 PM

Originally posted by karis_kareena at 24-1-2008 05:46 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

waduh waduh dia punyer princess siap pakai spek itam lagikk sama kaler ler spek ngan kulit;P

tk baik gelak2le dah Tuhan buat camtu apo nk di kata:)

swotworld Publish time 28-1-2008 02:58 PM

Reply #44 cap_ayam's post

Pengalaman aku jaga Raja Swaziland

LAngkawi International Dialouge (LID) nih start 4 Ogos 2007 hingga 10 Ogos 2007. Mulanya aku kena jaga Presiden Malawi tapi disebabkan Beliau tak dapat hadir, aku telah diminta untuk menjadi Pegawai Pengiring untuk Raja Swaziland ni..

So sedikit info pasal dia nih..selepas aku tanya pegawai khas yang ikut dia datang M'sia nih..Nama dia King Mswati III, buat masa sekarang ni dia ada 13 orang isteri (11 isteri dan 2 tunang). AKu tanya lagi kenapa tunang?? Di Swaziland, apabila proses memilih isteri (rujuk gambar separuh bogel yang telah di insertkan mula-mula thread ni), Raja akan pergi ketengah-tengah kumpulan wanita separuh bogel itu dan akan menari ala-ala Faizal Tahir (sambil bukak satu-satu pakaian dia). Lepas tu dia akan pilih sorang daripada ramai-ramai tu untuk dijadikan isteri..selepas dia tidur dengan wanita tersebut secara automatiknya wanita itu akan jadi tunang. Apabila wanita tersebut hamil, barulah dia akan diistiharkan sebagai isteri. King MSwati III ni adalah anak sulung dari 203 adik-beradik sebab bapak dia ada 47 isteri.

Aku sambut dia nih di Lapangan Terbang LAngkawi..naik chartered air plane..aku diberitahu bahawa dia akan bawa seorang dari 11 orang isterinya ..kali nie Queen LaMangongo yang akan datang. Turun-turun je dari kapal terbang, aku dapati King nih hensem jugak orangnya. Baru berumur 39 tahun. Queen tu pulak cantik, mcm muka Halle Berry (betul..aku tak tipu). Umur Queen baru 24 tahun. Ada degree dari UK..memang educated bila aku dengar dia bercakap laa..tapi kekwat bukan main..

Mula-mula aku ditugaskan jaga Queen nih..tapi Liaison Officer diaorg cakap hal tu menyalahi adat dimana takde lelaki boleh serve Queen ni kecuali orang Swaziland yang dilantik. So, terpaksalaa aku ada sorang pembantu perempuan..sebagai orang tengah.

Sampai-sampai je di Berjaya Hotel Langkawi, lepas hantar ke suite tepi laut mereka (sebelah suite diaorg kita punya Menteri Luar dan sebelah Menteri LUar punya suite, PAk Lah punya villa)..tup-tup Liaison Officer (LO) dia panggil aku, katanya Raja nak makan caymen..aku mula-mula tak dapat tangkat lagi ape menatang caymen tu..rupa-rupanya daging buaya muda..mak aih..mana nak cari!! Nak cari daging rusa pun payah, nikan pulak daging buaya muda..last-last aku cakap je takde..senang citer...tutup kes.

Disebabkan aku kena jaga Queen, aku takde laa follow sangat dengan dia punya aktiviti. Aku join spouse program je..tapi Queen nie kekwat plak taknak pegi. Dia nak pegi spa!!! Terpaksa aku tunggu mcm orang bodo kat spa sana. Rokok dah abih, terpaksa pow driver aku punya..Datin Seri Jeanne berapa kali call aku,nak suruh jugak Queen pegi join..tapi ntah apa Queen tuh gebang dekat Datin Seri..

Raja nie bawak 9 orang anak-anak dia..semuanya remaja termasuk yang ada dalam gambar kat atas tu,memang seksi abih..kalah Beyonce..tak sangka plak dia nie suka topless hehehe.. diaorg nie duduk tak sekali ngan King masa kat LAngkawi tu..ada chalet khas utk diaorg..so,pagi-pagi time aku kena kejutkan diaorg utk function rasmi, time tu laa aku nampak diaorg dengan selambanya bangun dan topless depan aku..walaupun hitam,tapi ternganga jugak aku tengok saiz diaorg..:shakehead3: :shakehead3: :I

Sepanjang aku jaga diaorg nih banyak jugak laa perkara-perkara melucukan,tapi nak citer semua, tak tertulis plak aku..

Tapi ada satu perkara yang aku rasa pelik pasal adat diaorg ni. King nih ada satu khadam (budak kecik umur mcm baru darjah 3). Khadam ni tugasnya adalah untuk pegi mengadap raja kalau ada apa-apa hal. Macam orang tengah aa..cuma aku kesian betul dengan budak tu..dah laa kena tidur kat luar rumah, makan plak sisa-sisa makan yang raja makan..memang sedih laa aku tengok.

Negara Swaziland ni sangat taksub dengan perkara mistik. So, setiap kali pergerakan King ni, mesti ada sorang bomoh diaorg yang ikut dan membacakan mantera dibelakang beliau. Sama jugak kalau King nak duduk mana-mana kerusi. 5 minit sebelum tuh, mesti bomoh dia datang jampi-jampi dulu..kalau bomoh pakai kot atau sut takpe laa jugak..takde malu sangat aku bawak..tapi pakai kain lilit badan je..tahan muka je laa aku..

cempakasari Publish time 28-1-2008 04:08 PM

Reply #54 swotworld's post

Swotworld,

Siannya aku baca part khadam budak kecik tuh... maksud ko tidur luar umah tak berselimut sume la? Khadam tuh dia buleh plak bawak naik aeroplane sume?

203 org adek badek? Perrgghhhhh....

swotworld Publish time 29-1-2008 03:31 PM

Yup khadam tu tidur bantal pun takde..yg aku heran, pasport ada laa pulak, kalu tak nak masuk mesia mcmana??

Satu lagi kes yg aku mushkil..pada satu malam tu, ada pakcik org tempatan Langkawi laa datang masuk jumpa King nie..aku tanya laa Personal Security Officer (biasanya SB). Sapa pakcik nie? Rupa-rupanya, tukang urut "anu'. Mana King tu kenal, aku sendiri tak tahu. Tapi King dah banyak kali datang mesia terutama di Langkawi sebab LID nie laa..lepas tu, pegawai diaorg cakap kat aku King nak bayar utk pakcik tu pegi Swaziland, bila King rasa nak urut 'anu' lagi..biasa laa bini ada ramai..nak menten susah...

anakencana Publish time 29-1-2008 03:53 PM

Reply #56 swotworld's post

errkkkk! interesting stori..makasih 4 sharing2...macam2 ado...

khadam tu very der misteri nusantara.. cam anak jin kot.. yg boleh menjelma siang jadi budak..malam jadi ntah aper2 pulak ker kann....besor tu peranan khadam kecik tu..:o nie baru raja swaziland.. blom skodeng lagik rahsia besor yg pelik2 kat raja2 lain..

afandi Publish time 30-1-2008 09:26 AM

Wah baru aku tahu sebenarnya.. :lol:

swotworld Publish time 30-1-2008 03:00 PM

Swaziland ni bukanlah satu-satunya negara Afrika yang aku kena jaga. Masa persidangan NAM tahun 2006, aku kena jaga 6 buah negara Afrika,time tu semua yang datang level Menteri Luar atau ambassador aje..tapi yang paling grand utk negara Afrika ni memang time jaga King Swaziland laa..

Ni sajer nak citer..

Masa Persidangan NAM tu, aku ada sembang dengan Menteri Luar Sierra Leone. Dia cakap kat aku..

"Your former Prime Minister is something valueable. Mahathir is considered a hero in our country. When I first came to KL 15 years ago, it still looks the same as our capital city. Coming again today, it looks like we are far behind. If only we could borrow him for just one year. It would be enough..."

Dia sambung lagi

" But I haven't heard much about your new Prime Minister. Is he is as good as Mahathir?"

Aku diam aje..sengih-sengih.. aku jawab

" Your Excellency, I am sure he is capable but yet he is still new"
Walhal dalam hati..hanya Tuhan yang tahu..

Banyak lagi Minister yang best-best aku jaga..
Asean Ministerial Meeting - aku kena jaga Jepun
Merdeka Celebration - aku jaga New Zealand ( haa..yang nie sempoi)
Aku nak citer pengalaman, tapi mcm off topic dah...

ketam_batu_jr Publish time 30-1-2008 03:18 PM

Reply #59 swotworld's post

Best betol ko punyer pengalaman, aku pon tompang nganga:o Sambung le ko punyer story :D
Pages: 1 2 [3] 4 5
View full version: KINGS OF AFRICA