PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 03:20 PM

TELADAN PEMIMPIN- PRESIDEN IRAN

http://bp3.blogger.com/_nf76n5LrKmM/RyiyeS1g3WI/AAAAAAAAAEU/1d2Gxl99n1k/s320/1......jpg

kenapalah kerajaan Islam Hadhori takda pemimpin macam ni aa?? konfius!

[ Last edited byPrinceOfNorth at 2-12-2007 04:18 PM ]

PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 03:22 PM

http://bp3.blogger.com/_nf76n5LrKmM/Ryiy8S1g3YI/AAAAAAAAAEk/sD6AWek0RWs/s320/ahmadi.jpg

PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 03:23 PM

http://bp2.blogger.com/_nf76n5LrKmM/RyiypC1g3XI/AAAAAAAAAEc/kvwbyV_pswg/s320/ahamadinejad.jpg

PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 03:24 PM

http://bp1.blogger.com/_nf76n5LrKmM/Ryix5y1g3UI/AAAAAAAAAEE/VVXWtYpcEiY/s320/Ahmadi%2BNejad%2BLagi%2BTidur.jpg

PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 03:25 PM

http://bp2.blogger.com/_nf76n5LrKmM/RyizDC1g3ZI/AAAAAAAAAEs/2oCdR8WYNWs/s320/ahmadi2.jpg

PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 03:28 PM

Fox News TV (Amerika Syarikat) di dalam temuramahnya bertanya kepada Presiden Iran, Dr Mahmoud Ahmadinejad"Apabila anda melihat ke cermin setiap pagi, apa yang anda perkatakan kepada diri sendiri ?"
Beliau menjawab : Saya melihat kepada insan yang berada dalam cermin tersebut dan berkata kepadanya, "Ingatlah, anda adalah tidak lebih daripada seorang hamba yang lemah, menanti di hadapan anda hari ini adalah sebuah tanggungjawab yang amat berat dan ianya adalah berkhidmat kepada negara dan rakyat Iran.

Ahmadinejad, Presiden Iran yang mengejutkan ramai sewaktu mula-mula tiba di pejabat Presiden apabila beliau mendermakan segala permaidani Iran yang berharga kepada sebuah masjid di Tehran dan menggantikannya dengan permaidani murah yang biasa.

Beliau mendapati bahawa terdapat sebuah bilik istirahat yang besar lagi mewah yang berfungsi untuk menerima dan menyambut kehadiran tetamu VIP, lalu beliau telah mengarahkan agar bilik itu ditutup dan meminta pejabat protokol untuk menyediakan sebuah bilik lain yang sederhana serta hanya dilengkapi dengan kerusi-kerusi kayu.

Beliau juga telah banyak kali turut bersama-sama dengan pekerja-pekerja majlis perbandaran untuk membersihkan jalan-jalan yang berada di sekitar kawasan rumah serta pejabatnya.

Di bawah pentadbirannya, setiap kali beliau melantik mana-mana individu untuk memegang jawatan menteri, beliau akan mengarahkan individu tersebut untuk menandatangani sebuah dokumen yang menggariskan pelbagai syarat-syarat yang perlu dipatuhi, terutamanya yang menekankan bahawa individu tersebut harus sentiasa kekal dalam kesederhanaan dan akaun-akaun persendirian serta milik ahli keluarganya akan sentiasa diperhatikan dan perlu meninggalkan pejabatnya kelak dalam keadaan yang bermaruah. Oleh itu, adalah satu kesalahan yang besar untuk individu tersebut dan ahli keluarganya mengambil kesempatan ke atas jawatan yang dipegangnya itu.

Perkara pertama yang beliau isytiharkan selepas memegang jawatan Presiden adalah pemilikan hartanya yang ć…‹esar

PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 03:31 PM

utk pengetahuan.. sy bukan penganut syiah.. cuma saya terpikat dengan kesederhanaan pemimpin yang ditunjukkan oleh presiden iran tersebut.. very low profile.. ada la macam perdana menteri turki.. yang diceritakan sanggup berenti kereta untuk masukkan sampah dalam tong sampah. kat malaysia.. nik aziz je kot boleh sampai standard ni.. hj hadi? kalo menteri2 kerajaan sekarang ni.. i dun think so..!:@

pahlawankentang Publish time 2-12-2007 04:05 PM

Originally posted by PrinceOfNorth at 2-12-2007 03:25 PM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
http://bp2.blogger.com/_nf76n5LrKmM/RyizDC1g3ZI/AAAAAAAAAEs/2oCdR8WYNWs/s320/ahmadi2.jpg

cube kau tgk kat tempat sujud tu die ada ape...kau tau tu batu ape??

nama die turbah

taken from wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Turbah

A turbah (Arabic تربة) is a small piece of soil or clay used by practitioners of Shi'a Islam during the daily prayers (Salat). While use of turab "soil" is not compulsory, using a turba of some sort is highly recommended and many Hadithnarrate the benefits of prostration (As-Sajda|Sajda) upon the soil ofthe earth or at least an alternative material. The most favoured soilfor a turba is the soil of Karbala, the site of the martyrdom of Imam Husayn;however, soil from anywhere may be used. In the absence of soil, plantsor items made from plants may be substituted. This provision has beenextended to include the use of paper.
Some manufacturers produce turbas cast with the names of Allah or reminders for Muslims during their prayers. Turbas of various forms are easily available in Shi'i societies. They are also referred to by their Persian name, mohr, and in some groups as حجر hajar "stone, brick". (The same word appears in the name for the Black Stone.)
"Turba" is also often used as a word to refer to cemeteries in the Arab world as well as to its more literal meaning, "dirt".

nak post gambar pon agak2 la brader..while yg lain2 tu ok..tp ibadat tu ko kene tgk sket..jgn main tampal je...mau jd pengikut syiah karang

[ Last edited bypahlawankentang at 2-12-2007 04:07 PM ]

j03zul Publish time 2-12-2007 04:12 PM

Reply #8 pahlawankentang's post

ambil yang baik...
contoh tauladan yg dia buat, mmg sangat memberansangkan.. :) :)

PrinceOfNorth Publish time 2-12-2007 04:14 PM

biase aa tu.. tu cara ibadat ikut fahaman syiah.. nothing wrong with that..biarlah dia dengan caranya.. aku pun taknak komen panjang pasal tu.. yg pentingnya tengok sederhana pada hidup.. walaupun berpangkat.. berpengaruh.. dan memerintah. bro.. takkan tampal gambar camtu terus aku jadi pengikut syiah kot? ;P

ianho Publish time 2-12-2007 04:36 PM

dia tak simpan dunia dalam hatinya
hanya orang yang mencitai allah saja yang sanggup melakukannya

[ Last edited byianho at 2-12-2007 04:37 PM ]

pahlawankentang Publish time 2-12-2007 05:10 PM

Originally posted by PrinceOfNorth at 2-12-2007 04:14 PM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
biase aa tu.. tu cara ibadat ikut fahaman syiah.. nothing wrong with that..biarlah dia dengan caranya.. aku pun taknak komen panjang pasal tu.. yg pentingnya tengok sederhana pada hidup.. walaupu ...

aku pon hanya mengingatkan mengenai cara syiah beribadah..sbb based on gambar tu ada bende yg tak patut kite ikut..itu saje...:)

p/s:have u guys read 'Treacherous Alliance: The Secret Dealings of Israel, Iran, and the United States' ? or ada jumpe buku ni mana2...this is the book that reveal the true color of Iran...

[ Last edited bypahlawankentang at 2-12-2007 05:13 PM ]

PrinceOfNorth Publish time 3-12-2007 09:35 AM

dalam dunia ni mmg ada macam2 teori.. arab saudi pakat dengan us.. rusia pakat dengan syria.. us dengan korea selatan.. rusia dengan korea utara.. malaysia dengan us.. singapore dengan israel..tapi apa kena mengenanya dengan kesederhanaan ahmadinejad ni? tahu tak.. bahawa CIA, KGB, MOSSAD.. cukup takut dengan orang yang tak boleh dibeli dengan wang ringgit dan perempuan. sebab itu ja senjata depa pun. lebih berkesan dari peluru nuklear!

kita terlalu di didik oleh media supaya menganggap kemewahan adalah jalan terbaik utk hidup bahagia.. sedangkan kita selalu lupa.. bahawa paling lama pun.. selalunya 70 tahun je kita hidup di dunia ni.. the rest? kat mana? aku suka kekayaan..sekarang pun aku tgh bekerja keras untuk menjadi kaya raya.. tetapi gambar2 begini.. menginsafkan aku.. supaya jgn lupa bahawa kekayaan.. pangkat.. harta benda bukanlah segalanya dalam hidup. betul tak?

capiloton Publish time 10-6-2008 03:56 PM

Originally posted by pahlawankentang at 2-12-2007 04:05 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

nak post gambar pon agak2 la brader..while yg lain2 tu ok..tp ibadat tuko kene tgk sket..jgn main tampal je...mau jd pengikut syiah karang

sorry up balik..

1st of all, aku pengikut mazhab imam syafie dan ahli sunnah wal jamaah..
jgn nanti kata aku pengikut syiah pulak nanti..aku dah bagitau awal2 nih...
aku cuma kecewa tgk Islam berpecah, terlalu taksub dgn fahaman masing yg mereka rasa lebih betul dari org lain..
aku tahu serba sedikit sejarah syiah ni pembacaan aku..
aku heran betul la.. contoh macam ayat kat atas tu..
Apa yg ko benci sgt pasal syiah ni.. diaorg pun mengucap juga mengaku keesaan tuhan..
contoh presiden dalam pic ni.. siap solat lagi tepi jalan raya..
contoh yg baik org yg tak tinggal solat atau melambat2 kannya..
bagi aku satu contoh pemimpin negara yg baik pengikut ahli sunnah wal jamaah ni?
ada ker yg zuhud macam dia, yg berani, dan punya akhlak yg baik..
pada yg naif lagi jahil mesti akan tertanya - kalau tak zuhud, tak solat tepi jalan, salam dgn pompuan, tak Islam la yer?
pada pendapat aku, zuhud akan lahir ikut sejauh mana kita faham tentang Islam, tahu apa tujuan sebenar manusia di jadikan di bumi ni, faham apa maksudnya khalifah yg di katakan dalam firman Nya.. dan kita zahirkan dari pemahaman yg ada..

senang cerita la.. syiah ker, sunnah ker.. sama2 Islam.. sama2 mengucap.. sama2 ikut rukun Islam yg sama..
patutnya org Islam bersatu, tak kira apa mazhab dan fahaman sekalipun pun..
sepatutnya sama2 fokus mcm mana nak berhadapan dgn musuh2 Islam (dan munafik) yg ramai di luar sana..
ini tidak, sibuk menegakkan fahaman masing2... sibuk bercakaran mengatakan fahaman dia lebih Islam..
ambil panduan dari Quran dan ikut ajaran dari sunnah Nabi dah la..
yang lain2 tu.. serahkan pada Allah di sana nanti..
sedeh aku tgk org Islam banyak di jadikan lembu laga oleh org munafik n musuh Islam..
bila di sebut syiah, ramai yg fikir syiah adalah ajaran sesat, siap warning org lain pulak..
mana konsep yg ko pakai nih pahlawankentang?
diaorg pun mengucap 2 kalimah syahadah... ikut dan taat mengerjakan rukun Islam..
apa yg ko nak sibukkan.. " hal2 lain tu".. itu urusan Allah...
tak payah sibuk fikir Ahli Sunnah ni lebih Islam dari Syiah...

capiloton Publish time 10-6-2008 04:34 PM

Originally posted by PrinceOfNorth at 3-12-2007 09:35 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
kita terlalu di didik oleh media supaya menganggap kemewahan adalahjalan terbaik utk hidup bahagia.. sedangkan kita selalu lupa.. bahawapaling lama pun.. selalunya 70 tahun je kita hidup di dunia ni.. therest? kat mana? aku suka kekayaan..sekarang pun aku tgh bekerja kerasuntuk menjadi kaya raya.. tetapi gambar2 begini.. menginsafkan aku..supaya jgn lupa bahawa kekayaan.. pangkat.. harta benda bukanlahsegalanya dalam hidup. betul tak?

hehehe.. tak salah utk kaya..
tapi harap dah kaya nanti, tak gelap mata dgn godaan dunia, sampai lupa dosa pahala..
godaan dunia mmg kuat, sape yg lemah mmg akan hanyut..
jgn nanti jatuh kufur atau lebih dahsyat jatuh syirik bertuhankan duit... dlm kepala asyik ingat duit..
kalo aku, much more prefer utk hidup sederhana n low profile..
aku ada terbaca.. di kalangan para sahabat nabi.. Abdulrahman bin Auf.. paling lambat masuk syurga..
di kalangan nabi dan rasul.. Nabi Sulaiman yg last sekali..
sebab apa lambat masuk syurga?.. sebab kekayaan mereka yg datang dari pelbagai sumber..
org miskin yg beriman akan terlebih dahulu masuk syurga, daripada org kaya yg beriman...
yg tak beriman ( tak percaya).. faham2 sudah lah nanti akan pegi kemana..:mad:

lagi aku ada terbaca.. jika kita mati meninggalkan harta yg banyak..
akan kena siksa kubur(jika salah harap betulkan)..
itu sebab kalau kita amati kisah tokoh2 Islam, contoh seperti Salahuddin Al Ayubbi, w'pun beliau seorang raja, beliau meninggal dgn hanya tinggal 1 dinar dan beberapa dirham saja dalam simpanan nya, kain kafan pun menterinya yg belikan... ini adalah satu contoh zuhud, tak ambil kesempatan sebagai leader utk menimbunkan harta utk bini, anak pinak, saudara maranya dan keturunannya.. sebaliknya di dermakan untuk kesejahteraan rakyatnya.. ada juga kisah tokoh Islam lain yg kaya tapi memilih jalan untuk hidup zuhud dan sederhana..

kesimpulannya, pada sy, boleh berusaha untuk kaya tapi berhati-hatilah.. itu mungkin ujian Allah di dunia nih untuk uji sejauh mana iman kite.. kalo hanyut, nikmat sekejap jer rasa kat dunia nih, tapi azabNya kat sana nanti toksah cerita la berapa lama..

JERONG_GERGASI Publish time 10-6-2008 04:51 PM

AGAK2 KALU HANTAR KE www.warkahuntukpm.com NI , OK TAKK...????:lol:

topijerman Publish time 18-6-2008 04:31 PM

Tabik pada orang yang berpegang pada prinsip

cronicle86 Publish time 23-6-2008 12:27 AM

mana konsep yg ko pakai nih pahlawankentang?
diaorg pun mengucap 2 kalimah syahadah... ikut dan taat mengerjakan rukun Islam..
apa yg ko nak sibukkan.. " hal2 lain tu".. itu urusan Allah...
tak payah sibuk fikir Ahli Sunnah ni lebih Islam dari Syiah...

kpd yg tak tau..2kalimah syahadah org Syiah adalah sgguh berlainan dgn kalimah syahadah yg Rasullulah ajarkn kepada kite dan yg di prktik kn oleh Ahlul sunnah wal Jamaah skrg..dorg mnmbah dgn Imam Husin..Imam ali..dan Imam2 mereka strusnya lam syahadah mereka..
mereka juga mgutuk isteri2 Rasullulah dan Khulafa Ar-rasidin dan sahabat2 Rasullulah..

saudara..Ahli Sunnah adalah jemaah yg mgikut ajaran Rasullulah dan berpandukan Hadis Rasullulah..
Syiah amat berlainan dgn Ahlul Sunnah...dorg mgaggungkn Imam Husin lebey dr Rasullulah...

kalu n lg paham..bt la research sendirik..paham camne syiah itu..
dan bagi umat islam..walaupon dorg syiah..aku tabik ngn pmimpon mereka..

unnamed Publish time 23-6-2008 08:52 AM

kan bagus kalau pm ngan menteri kat malaysia macam ni..:(

tak payah la gaduh2 pasal syiah..sape la kita nak tentukan sape yang sesat

yang penting amik iktibar dari gambar tu

myseba2u Publish time 23-6-2008 10:18 AM

Originally posted by PrinceOfNorth at 2-12-2007 04:14 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
biase aa tu.. tu cara ibadat ikut fahaman syiah.. nothing wrong with that..biarlah dia dengan caranya.. aku pun taknak komen panjang pasal tu.. yg pentingnya tengok sederhana pada hidup.. walaupu ...
selain dari orang islam atau syiah yang zuhud....terdapat ramai juga non muslim yang zuhud. tok2 sami misalnya....asyik pakai uniform tu je...tak makan makanan yang mewah2.
Pages: [1] 2
View full version: TELADAN PEMIMPIN- PRESIDEN IRAN