nizamje Publish time 18-11-2007 04:59 PM

Jamming: Apa barang yang korang bawak

Allo,

Just nak beborak ngan korang... jom kita share cerita let say kalau korang gi jamming apa barang yang ko bawak? kalau ada gambar le post kat sini sekali

As a start, aku akan bawak.

Guitar aku, MultiFX, bawak air mineral. he heh e

neotoxin Publish time 19-11-2007 09:23 AM

lenggang kangkung je bang!!! Dah bertaun x jamming...Kat sini xde kaki. Kalu kat kampung br ada kaki. Tu pun main kat balai raya (org kampung punya brg).. hehehhe... bawak je la apa yg patut, gitar, mt2, dd3, ge7 (kengkadang bawang zoom707II je). Amp kat situ fender twin reverb... kalu wat main dangdut ngan 60-an, best la :lol:

nizamje Publish time 19-11-2007 09:54 AM

tak kisah le bang.... kat kampung pun kampung la.... by the way talking about zoom 707, sendiri punya ke? teringat kemarin ada member nak carik second hand....

neotoxin Publish time 19-11-2007 10:27 AM

Reply #3 nizamje's post

a'ah.. sendiri punya. Utk sound experiment . Tapi yang tak bestnya, made in CHinea punya la. Kualiti kureng sikit. Plastic casing nampak murah. Dia punya display LED pun dh ada yang mati Janji bunyik je. Jauh betul beza ngan MIJ punya (Dulu ada 505/505II yang MIJ, tahan lasak betul)

Btw, rasanya kat lowyat.net ada orang nak jual 707II dlm RM300 gitu. CUbala tanya

neotoxin Publish time 19-11-2007 10:29 AM

Reply #4 neotoxin's post

baaru check... dah takde la.. dah jual yang kat lowyat.net tuu.. :funk:

nizamje Publish time 19-11-2007 01:31 PM

no harm....

naikAntena Publish time 20-11-2007 03:00 PM

bwkk pickk hihi..:lol:

jamming sejam jek... lg punn kt studio gitar dh gempak.. tune plak kbykan nya x standard(maleh nk tune)... sbb paling besar kt studio ramai org yg power.. men x gempak tp bwk gitar(bajet power ;P )... tuggulh bila aku power nanti.. aku post blk..

Rayz_1 Publish time 27-11-2007 02:59 AM

aku selalu bawak pick aje..tu pun selalu ilang sebelum jamming...kena le beli balik....nak bawak gitar sindri segan...tunggu le bila dah terer nanti..maksud aku terer main, terer komplen gitar studio, terer komplen sound,terer komplen amp...hehehe

tapi jgn bawak awek pi jamming udah le...amat mengganggu...tetambah awek dari jenis mengontrol bf nih...

nizamje Publish time 27-11-2007 08:34 PM

Originally posted by Rayz_1 at 27-11-2007 02:59 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
aku selalu bawak pick aje..tu pun selalu ilang sebelum jamming...kena le beli balik....nak bawak gitar sindri segan...tunggu le bila dah terer nanti..maksud aku terer main, terer komplen gitar studio, terer komplen sound,terer komplen amp...hehehe

tapi jgn bawak awek pi jamming udah le...amat mengganggu...tetambah awek dari jenis mengontrol bf nih...

waka ka ka.. betul... jangan bawak awek... nanti tak happening....

rifleak47 Publish time 1-6-2014 11:17 PM

mcm aq bawak bku siap binding, lirik siap ade chord spye vocalist x lari tune suare.. camera nk record.. kot2 de kelemahan spoil part mse tgh jamming tu bleh tgok blik.. tuner gitar digital.. pick guitar.. drummer bwak stick die.. cap tama.. he3.. pastu lenjan abes2 la..
Pages: [1]
View full version: Jamming: Apa barang yang korang bawak