LLM Publish time 3-11-2007 12:53 AM

CERITA PENDEK: Aku Mengamuk di Kota Singa

"Ahhhhhhhh!!!!Hinsssshhhh!!!!" Bakri yang sedang naik darah memekik dan melolong sendirian di flat HDB sewaannya. Dia sudah 2 minggu bersarang di Singapura. Sudah pasti dia akan mengamuk di sini...

Sudah nasib dia terpaksa meninggalkan KL..KL ibukota kesayangannya..atau pun kota ibu ayam kesayangannya..Bekas penyeluk saku yang pernah beroperasi di sekitar kawasan Central Market, LRT Masjid Jamek dan Jalan Bunus mati kutu di kota Singa yang padat umpama tin sardin..

"Waaaa...aku nak mencopet di Jalan Ampang, Jalan Dang Wangi, Changkat Bukit Bintang.. bukannya kat Orchard Road ataupun Marina Bay yang maha bosan!!!! Waaaa...aku nak duduk bawah jambatan Sungai Klang, tanam anggur, bedal ayam kentaki dan hisap rokok dunhill. Kalau duit abis aku boleh pergi copet. Aku tak nak kerja!!!" Dia menangis tersedu-sedu...

Tiba-tiba Bakri tersentak.."Tapi..kalau aku balik kerja mencopet kat KL tu salahkan? Lagi baik aku kerja biasa sekejap kat Singapore ni..Paling kurang aku tak makan duit copetan yang tak ada sijil pengesahan JAKIMkan? Lepas ada pengalaman kat sini, pasti aku tak payah mencopet lagi kat KL nanti. Boleh buat kerja biasa"

Dia tersipu-sipu dengan sepuas-puasnya..

TAMAT
-------------

Aku tulis ni pasal aku dah 2 minggu bersarang kat Singapore ni dan tengah kebosanan. Ilham datang tiba-tiba aje. Bilalah aku nak balik KL lagi, aku pun tak tau....

juliet80 Publish time 3-11-2007 09:58 AM

huhuhu~~~kli ni juliet lambat skit nk pham mksud di sbalik cter ni...tp akhirnya......leh senyum...he3...

pstt..bakri 2 nma btul u ke LLM ?

LLM Publish time 3-11-2007 07:55 PM

Reply #2 juliet80's post

tak, nama aku bukan bakri...tapi aku memang duduk dekat tengah bandar KL. jalan kaki aje pergi Central Market, LRT Masjid Jamek, SOGO dll. tapi aku bukan pencopet! Duduk bawah jambatan Sg Klang tu, tak pernah lagi.

Aku sekarang ni memang duduk kat flat HDB sewa kat Spore ni. Aku baru nak start kerja minggu depan. jadi law lecturer...

fazamania Publish time 8-11-2007 02:24 PM

okey gak citer neh... :)

ummihana Publish time 10-2-2008 02:35 PM

kesian..meh lah singgah rumah kami...buat teman duka lara..memang boring kat spore ni kalau sengsorang...awat tak bawak family sekali?

jgn terjun flat dah lah ek...ramai sangat raktyat asing yg terjun flat...kesian pembersih blok......hehe

LLM Publish time 2-4-2008 10:03 PM

saya bujang trang tang tang. mana ada anak bini. ni dah masuk 5 bulan saya bersarang di Spore nie!! Kerja bertimbun. mana sempat nak balik KL:'( :'(

fazss Publish time 25-8-2010 02:30 PM

:loveliness:
Pages: [1]
View full version: CERITA PENDEK: Aku Mengamuk di Kota Singa