wifeorg Publish time 18-9-2007 09:54 PM

Apa yg dimahukan oleh isteri dari suami masing2?

HI!

Nampaknya ramai jugak para suami yg macam kurang peka dengan kehendak2 isteri masing-masing. Ramai yg menjangka apa yg disenaraikan dia atas adalah remeh, tetapi mungkin bagi para isteri, ianya sangat2 bermakna, dan boleh menambah kerukunan rumahtangga. Dan jika suami memberi apa yg dikehendaki oleh isteri, kemungkinan besar isteri akan melayan suami sepertimana yg diidam-idamkan oleh para suami selama ini. Maka kurang la gejala makan luar, berpaling ke wanita lainbagi si suami, dan berpaling ke lelaki lain bagisi isteri.

Harapan haku di sini adalah supaya para suami lebih perihatin akan apa yg penting bagi isteri mereka supaya tidak terjadi masalah salah faham, kurang komunikasi maka tidak tahu,dsbnya.

Para isteri, pilih 5 sahaja antara pilihan di atas yg bagi anda sgt2 diperlukan dari suami, terutamanya dlm perkahwinan anda pada tahap ini.

Para suami, amil keputusan poll ini sebagai poses pembelajaran dlm memahami naluri seorang insan bernama isteri. Semoga dengan pengetahuan ini, suami boleh melakukan sesuatu bagi membahagiakan kedua2 belah pihak. Remember, both parties must come out the winners for a happy marriage! Thanks for ur honest feedback, wives! :D

putratropika Publish time 18-9-2007 09:59 PM

done!voted!aiseh wifeorang ingatkan boleh tick seme..hehehee

wifeorg Publish time 18-9-2007 10:02 PM

ikut hati mmg nak tick seme kan! hehehh! seme2 penting sebenarnya...at least kita bagi can kat hbs di sini to start work on 5 most important needs...nanti pelan2 depa cuba la buat yg the balance 5 tu pulak. kalu idak...nangis la dorang nak wat seme sekaligus! :P

limauais Publish time 18-9-2007 10:07 PM

Reply #1 wifeorg's post

aku tak cukup syarat nak vote...;P

rourouleya Publish time 18-9-2007 10:21 PM

dh vote......walaupon xkawen lagik

Penulis Publish time 18-9-2007 10:25 PM

Lepas ni kena tanya suami soalan yang sama pulak ye :D

gilagila2 Publish time 18-9-2007 10:32 PM

Apa yang dimahukan oleh aku terhadap suami ku....

tolong kurangkan aktiviti yang memenatkan aku, kalau boleh seminggu sekali dah lah....:$

wifeorg Publish time 18-9-2007 10:38 PM

Originally posted by <i>Penulis
Lepas ni kena tanya suami soalan yang sama pulak ye

Apaa kata u bukak 1 thread for hbs plak, coz I tak pasti apa yg u all nak, only u all yg tau. so kita leh belajar frm each other kan. :)

wifeorg Publish time 18-9-2007 10:45 PM

okeh, haku nk tdo. leceh tul bila sakit ni.korang bini2 org ni, jgn kedekut ilmu ek, sian kat s, they nk tau gak apa yg kita nk. haku pun nk tau gak, good info nih.

night all!

decrypt Publish time 18-9-2007 10:59 PM

Reply #7 gilagila2's post

:lol:

Engko ni..cuba-cuba la makan jamu ke..

Blues_guy Publish time 18-9-2007 11:16 PM

Originally posted by wifeorg at 18-9-2007 21:54 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
HI!

Nampaknya ramai jugak para suami yg macam kurang peka dengan kehendak2 isteri masing-masing. Ramai yg menjangka apa yg disenaraikan dia atas adalah remeh, tetapi mungkin bagi para isteri,...

Hai wifeorg,

Good thread. Since I cannot participate in your poll, I had a good look at the options you provided. Seems to me, ada satu quality yg agak penting that is missing from your list.

What it is, I leave it be for now.... saja nak tengok samada para isteri-isteri yg lain dapat meneka apa yg saya maksudkan. :)

No doubt, the list can be endless, but I can appreciate the thought process that you went through to come up with the 10 options. Allow me to expand on your list by giving the translations (as accurately as I can) :

1. perhatian / attention
2. kasih sayang / love
3. belaian mesra / warm affection
4. teman bicara / a friend to talk to
5. penghargaan / appreciation
6. perasaan timbang rasa / understanding
7. tolong-menolong dlm menjaga anak2 dan uruskan kerja2 rumah / help in housework and raising children
8. kemewahan / wealth
9. a great lover / hmmm... senang cakap, pandai xxx
10. respect / dihormati

I would think, most wives would want to vote for..... all of the above (and then some more... heheheh..) ;P

blackmore Publish time 19-9-2007 08:09 AM

Originally posted by wifeorg at 18-9-2007 21:54 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
HI!

Nampaknya ramai jugak para suami yg macam kurang peka dengan kehendak2 isteri masing-masing. Ramai yg menjangka apa yg disenaraikan dia atas adalah remeh, tetapi mungkin bagi para isteri,... ....uuuiiissshhhh!!!...sapa takmo benda2 kat atas tu semua kan???...but...first and foremost...aku perlukan kejujuran...kejujuran tu perlu ada pada dan dalam diri dia...cos to me...honesty is one of the basic foundation that a marriage must have...hanya ngan being honest barulah kita bley menyelesaikan segala masalah atau krisis yang melanda rumahtangga kita....i dont want a husband yang mengiakan segala apa yang aku lakukan...i want a husband who can tell me honestly kalau apa yang aku lakukan is not rite and is not to his liking...dan bukan membiarkan aku trippin dalam dunia syok sendiri aku...whats the point of having all those kalau in the end ianya hanyalah satu sandiwara saja??...satu kepura2an untuk mengaburkan kita??...tup2 esok lusa dapat berita kita ada adik baru...;P

[ Last edited byblackmore at 19-9-2007 08:39 AM ]

bakawali_04 Publish time 19-9-2007 08:25 AM

saya still bleh vote kan!!!... :D

btw.. semua isteri nak quality2 yamg kat atas.. tapi pada saya buat masa nie yang paling penting yang saya perlukan.. kejujuran n keikhlasan.. itu yang paling basic.. andai ader kejujuran dan keikhlasan.. insyallah quality semua yang kat atas kita bleh dapat...

bakawali_04 Publish time 19-9-2007 08:31 AM

btw.. semua isteri nak quality2 yamg kat atas.. tapi pada saya buat masa nie yang paling penting yang saya perlukan.. kejujuran n keikhlasan.. itu yang paling basic.. andai ader kejujuran dan keikhlasan.. insyallah quality semua yang kat atas kita bleh dapat...

bakawali_04 Publish time 19-9-2007 08:33 AM

zaidi_uitm Publish time 19-9-2007 08:57 AM

Originally posted by putratropika at 18-9-2007 09:59 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
done!voted!aiseh wifeorang ingatkan boleh tick seme..hehehee
putra......................

ko ni laki ke pompuan..........................?

Vvenus Publish time 19-9-2007 09:13 AM

aku dah vote.boleh katakan semuanya yg penting.biasa laa..manusia mmg byk kehendak.tapi secara ringkasnya, ada 3 perkara yg aku nak dari suami aku:kesetiaan, kejujuran, belaian kasih sayang.kalu ada 3 tu pun dah bersyukur banyak2.

suereen Publish time 19-9-2007 09:27 AM

sue mcm kak blackmore...
kejujuran....
sue nak sgt benda tue n please bg base pd sue utk sue percaya....
jgn buat rules pelik2 tp suruh kita percaya dgn dia...
gile ke apa.....

Oshin Publish time 19-9-2007 09:52 AM

Shin nak penghargaan. Nak dia hargai perkara dan benda yang Shin buat untuk dia dan anak kami.
Perhatian, kasih sayang.
A great lover sudah tentu. Kasi lagi seronok hidup berumahtangga ni.
Then sedikit kemewahan. Asyik Shin jer beli, spoil dia. Nak juga rasa dia belikan baju, kasut.... paling penting beli rumah atas tanah tu. Tak seronok la rumah atas kayangan ni. Tak boleh tanam pokok dan bela kucing :P

[ Last edited byOshin at 19-9-2007 09:54 AM ]

hanidan Publish time 19-9-2007 09:54 AM

hani dh vote....5 perkara paling penting yg hani dr suami.......
1-kaqsih sayang
2-perhatian
3-belaian mesra
4.teman bicara
5. timbang rasa
:$ :$ :$ :$ :loveliness: :loveliness: :loveliness: :loveliness:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Apa yg dimahukan oleh isteri dari suami masing2?